logo-biochemia-kliniczna

icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

  • 1
  • 2
  • 3

mikrobiologia odczynniki chemiczne

Odczynniki CEDIA zastosowanie z laboratoriach toksykologicznych.

W dniach 9-11.maja 2018 r. w Szczecinie odbyła się XXXV KONFERENCJA TOKSYKOLOGÓW SĄDOWYCH. Firma Argenta Sp. Z O.O. Sp. k. była jednym z wystawców uczestniczących w corocznym spotkaniu toksykologów sądowych. W trakcie sesji plakatowej uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z wynikami dotyczącymi „Oceny przydatności oznaczeń immunochemicznych metody CEDIA w badaniach sadowo-toksykologicznych krwi pod kątem obecności wybranych środków psychoaktywnych”. Badania porównawcze przeprowadzone były w Katedrze Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Przydatność immunoenzymatycznej metody CEDIA porównywana była z metodą referencyjną – wysokosprawnej chromatografii cieczowej sprzężonej ze spektrometrią mas ( LC-MS/MS). Szczegółowe wyniki porównania przedstawione zostały poniżej w załączonym plakacie.  

Metoda CEDIA

·       Oparta jest na zmodyfikowanej genetycznie β-galaktozydazie

·       Wykazuje się bardzo wysoką powtarzalnością i korelacją z GC/MS

·       Odczynniki są stabilne do 60 dni po rekonstytucji

·       Możliwe jest wykorzystanie różnego rodzaju typów próbek: mocz, surowica, osocze, krew pełna, ślina

·       Możliwe jest oznaczenie narkotyków i leków

 

BANER

 

plakat-1

 

 

Uwielbiam Indiko Plus! – Nowe video promocyjne.

Z przyjemności zawiadamiamy, że ukazał się nowy film promujący analizatory Indiko Plus. Satysfakcja jest tym większa, iż zdjęcia wykonywane były między innymi w dwóch laboratoriach w Polsce: w Laboratorium Wojewódzkiego Szpitala Urazowego w Piekarach Śląskich i Laboratorium NZOZ MEDICA w Radomiu. Nagrywanie materiału miało miejsce na początku października 2016 roku przez zespół firmy Thermo Scientific™ (Jimi Itämäki, operator kamery, Päivi Väänänen - Marketing Communications Manager, Livia Nemeth -Technical Product Specialist), a nagraniach uczestniczyli Natalia Bilska i Paulina Kozak (Laboratorium MEDICA) oraz Michał Swoboda (Laboratorium Szpitala Urazowego).

Czytaj więcej...

Oferta Toksykologiczna

                      Argenta podłużne                             

 ThermoScientific new AuthDistributor Logo EN-EZ 4c

 

Firma Argenta oferuje najnowsze rozwiązania toksykologiczne bazujące na odczynnikach, kalibratorach i kontrolach firmy Microgenics, będącej częścią Thermo Fisher Scientific. Poszczególne oznaczenia z zakresu substancji uzależniających czy monitorowania leków możliwe są do wykonania na analizatorach INDIKO i INDIKO PLUS firmy Thermo Scientific oraz na wybranych analizatorach innych producentów. 

 

Czytaj więcej...

Zamówienia - Dział Biochemii Klinicznej

Szanowni Państwo,

 

Celem usprawnienia przyjmowania zamówień, prosimy o przesyłanie ich pod wskazany adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Zespół Argenta

Kontakt - Biochemia Kliniczna

Krzysztof Sobczyk

Kierownik Produktu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 506 294 848

 

Grażyna Trześniowska

Specjalista Aplikacyjny

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 735 915 064

 

Wojciech Kisielewski

Kierownik ds. Kluczowych Klientów/ Key Account Manager

Toksykologia, Polska Centralna,


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 505 541 131

 

 

PRZEDSTAWICIELE HANDLOWI:

 

Katarzyna Brzozowska

Przedstawiciel - Polska Północno - Wschodnia

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 518 600 822

 

Konelab Prime - analizatory biochemiczne zorientowane na próbki

 Thermo Scientific GIF

Analizatory z rodziny Konelab Prime są w pełni automatycznymi, wolnostojącymi analizatorami biochemicznymi przeznaczonymi do wykonywania analiz rutynowych i testów specjalistycznych z zakresu enzymów, substratów, pierwiastków, białek specyficznych, terapeutycznego monitorowania leków (TDM) oraz substancji uzależniających (DoA). Moduł ISE jako opcja dodatkowa wykorzystuje eletrody jonoselektywne w pomiarach sodu, potasu, chlorków, wapnia zjonizowanego i litu. 

Czytaj więcej...

Indiko i Indiko Plus. Analizatory biochemiczne zorientowane na próbki.

Thermo-logoIndiko i Indiko Plus są w pełni automatycznymi, nastołowymi analizatorami biochemicznymi przeznaczonymi do wykonywania analiz rutynowcyh i testów specjalistycznych z zakresu enzymów, substratów, pierwiastków, białek spceyficznych, terapeutycznego monitorowania leków (TDM), substancji uzależniających (DoA) i monitorowania leków immunosupresyjnych. Moduł ISE jako opcja dodatkowa wykorzystuje elektrody jonoselektywne w pomiarach sodu, potasu i chlorków. 

Czytaj więcej...

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia