icon320x320        argenta-logo-jakosc

Biologia molekularna - kliniczna

Wraz z początkiem 2015 roku rozszerzyliśmy swoją działalność o innowacyjną branżę

DIAGNOSTYKI MOLEKULARNEJ.

Podążając za ogólnoświatowymi trendami, wprowadziliśmy na polski rynek międzynarodowe marki, specjalizujące się w dostarczaniu zaawansowanych technologii w diagnostyce klinicznej.

Prezentując pionierskie rozwiązania molekularne, chcemy przyczyniać się do zwiększania jakości usług diagnostycznych w Polsce.

Oferta

Nasz zespół specjalistów pracuje nad ciągłym rozwojem oferty, abyśmy spełniali wymagania i standardy polskich laboratoriów klinicznych. W naszym portfolio znaleźć można zarówno jedno- jak i wieloparametrowe panele oznaczeń do tzw. otwartych systemów PCR, a także zautomatyzowane systemy zamknięte, w dużym stopniu ułatwiające pracę diagnosty laboratoryjnego.

Kierunki badań

Oferujemy szeroki wybór kierunków badań – choroby dróg oddechowych, choroby przenoszone drogą płciową, panele bakteriologiczne, transplantologiczne, infekcje grzybiczne.

 

MARKI

 

quidel logo

***

 

LABSYSTEMS speaking your language 

***

 

GS logo

***

 

logo

***

 

 

logo-2014jpeg

 ***

40-lecie działalności Meridian Bioscience, Inc.

argenta-n
      

Miło nam poinformować, że nasz partner firma Meridian Bioscience, Inc. obchodzi w tym roku 40-lecie działalności. Firma została założona przez Williama J. Motto w 1977 roku w Stanach Zjednoczonych. Meridian Bioscience to firma z branży life science, która produkuje, sprzedaje i dystrybuuje szeroką gamę innowacyjnych zestawów diagnostycznych, jest pionierem w diagnostyce enteropatogenów, jako jedna z pierwszych wynalazła i opatentowała testy immumoenzymatyczne do diagnostyki zakażeń Clostridium Difficile. W swojej ofercie mają szerokie portfolio testów do diagnostyki zakażeń dróg oddechowych, urogenitalnych, chorób odżywnościowych czy parazytologicznych. Jest twórcą molekularnej platformy illumiGene opartej o innowacyjną technologie amplifikacji kwasów nukleinowych w warunkach izotermalnych.

metoda-LAMP

Powyższa metoda LAMP jest doskonałą alternatywa dla tradycyjnych metod molekularnych PCR, nie wymaga wysokich nakładów pieniężnych na termocykler, nie wymaga specjalnych warunków lokalowych, a cechują ją wysokie parametry czułości, specyficzności i wartości predykcyjnych powyżej 90 procent. Niezmiernie ważnym atutem jest wykrywania patogenu bezpośrednio z próbki od pacjenta w niespełna godzinę.

Firma Argenta od sześciu lat promuje i wyposaża placówki medyczne w Polsce tą innowacyjną technologię. Platforma posiada pozytywną opinie Prof. dr hab. n. med. Gayane Martirosian z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odnośnie diagnostyki toksynotwórczych szczepów C. difficile. Tą metodą w Polsce diagnozowane są zakażenia Mycoplasma pneumoniae czy Bordetella pertussis. Wykrywane są zakażenia przenoszone droga płciową powodowane przez Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae czy wirusy HSV. Dostępne są także testy molekularne na do wykrywania gronkowców grupy B czyli GBS-a oraz test do diagnostyki Malarii. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą testów firmy Meridian Bioscience i kontakt ze specjalistami działu Klinicznej Biologii Molekularnej.

Naszemu Partnerowi życzymy wszystkiego co najlepsze w prężnym rozwoju firmy i wielu sukcesów! We wish Meridian Bioscience, Inc. all the best in company's growth and success!

 

 

2-2

 

argenta-biologia-molekularna

HG SWIFT - Biologia molekularna w każdym laboratorium mikrobiologicznym

Firma ARGENTA idąc za myślą przewodnią „Biologia molekularna w każdym laboratorium mikrobiologicznym” w współpracy z firmą Hibergene ma zaszczyt przedstawić najmniejszy analizator molekularny na rynku diagnostyki mikrobiologicznej. Nosi on nazwę HG Swift i waży zaledwie 1.75 kg, a jego niewielkie wymiary to 25/16,5/8 centymetrów. Jest to system molekularny oparty o innowacyjną metodę LAMP monitorującą przebieg procesu amplifikacji kwasów nukleinowych w czasie rzeczywistym za pomocą dwóch kanałów fluorescencji. Metoda Real Time LAMP w niespełna 40 minut daje nam wynik jakościowy o obecności szukanego patogenu bezpośrednio w próbce klinicznej od pacjenta. Metodę tą cechuje niezmiernie wysoka czułość i specyficzność oraz duża odporność na czynniki inhibitujące. Aparat jest prosty w obsłudze, przenośny, wyposażony w Bluetooth 2.0 i  Wi-Fi umożliwiający szybki przekaz danych. 

 

 hg swifthg swift 2

 

Analizator HG Swift dedykowany jest do laboratoriów mikrobiologicznych bądź pracowni molekularnych, nie wymagane są tu specjalne wymogi odnośnie badań genetycznych, proponowane testy wpisują się w najnowocześniejszą i wiarygodną diagnostykę mikrobiologiczną metodami biologii molekularnej. Firma Hibergene w chwili obecnej dysponuje czteroma szybkimi testami molekularnymi:

 

hghghg

 

 

 

Niezmiernie ważne wydają się tu testy na meningokoki i GBS-a, gdzie w krótkim czasie jesteśmy w stanie zdiagnozować młodego pacjenta w przypadku niecierpiącym zwłoki, gdzie każda minuta liczy się w walce o zdrowie i życie dziecka. Test HG oferuje nowy paradygmat w testach meningokokowych z możliwością przetestowania bezpośrednio wymazów gardła oprócz tradycyjnych typów próbek inwazyjnych. W przypadku trudności z pobraniem i niewielkiej ilości próbki płynu mózgowo-rdzeniowgo możliwość wykrycia serogrup A, B, C, 29E, W135, X, Y, Z Neisseri meningitidis z wymazu z gardła staje się ogromnym plusem i atutem diagnostycznym. Odnośnie streptokoka grupy B który jest jedną z głównych przyczyn poważnych zakażeń u noworodków. Jest z nimi związana wysoką 20% zachorowalnością i 10% śmiertelność oraz kolonizacja kobiet w ciąży wynosi 20-30% i istnieje duże ryzyko przeniesienia infekcji na dziecko. Możliwa jest sytuacja po porodowa, gdy istnieje przypuszczenie infekcji noworodka Streptococcus agalactiae oraz standardowe metody diagnozowania GBS mogły dać fałszywie ujemny wynik, szybki, bezpośredni test molekularny HG jest również niezawodnym rozwiązaniem diagnostycznym. Test HG przeciw Mycoplasma pneumoniae doskonale zdiagnozuje w krótkim czasie atypowe zapalenie płuc u dziecka. Szczególnie, że można wykryć ten czynnik chorobowy w pierwszym tygodniu od zakażenia, już przy pierwszych objawach wiedząc, iż okres wylęgania choroby wynosi od 2 do 3 tygodni.

Firma Hibergene ma w 2017 roku wypuścić testy molekularne HG na wirusa grypy A/B oraz wirusa RSV.

 

 

Powyższe testy diagnostyczne konfekcjonowane są po 30 oznaczeń w opakowaniu w postaci liofilizatów z możliwością przechowywania w temperaturze pokojowej. Wynik badania zapisywany jest w pamięci analizatora, a podczas badania widoczny jest na dotykowym wyświetlaczu.

 

hg wykres 1hg wykres 2

 

Zachęcamy wszystkie laboratoria mikrobiologiczne do rozwijania i inwestowania w diagnostykę molekularną, której początkiem może stać się najmniejszy, a zarazem niezawodny analizator molekularny HG Swift. W kwestii szczegółów prosimy o kontakt z specjalistami Działu Klinicznej Biologii Molekularnej.

 

 

 

Podkategorie

Aktualności

Wiadomości