icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

argenta-n
      

Miło nam poinformować, że nasz partner firma Meridian Bioscience, Inc. obchodzi w tym roku 40-lecie działalności. Firma została założona przez Williama J. Motto w 1977 roku w Stanach Zjednoczonych. Meridian Bioscience to firma z branży life science, która produkuje, sprzedaje i dystrybuuje szeroką gamę innowacyjnych zestawów diagnostycznych, jest pionierem w diagnostyce enteropatogenów, jako jedna z pierwszych wynalazła i opatentowała testy immumoenzymatyczne do diagnostyki zakażeń Clostridium Difficile. W swojej ofercie mają szerokie portfolio testów do diagnostyki zakażeń dróg oddechowych, urogenitalnych, chorób odżywnościowych czy parazytologicznych. Jest twórcą molekularnej platformy illumiGene opartej o innowacyjną technologie amplifikacji kwasów nukleinowych w warunkach izotermalnych.

metoda-LAMP

Powyższa metoda LAMP jest doskonałą alternatywa dla tradycyjnych metod molekularnych PCR, nie wymaga wysokich nakładów pieniężnych na termocykler, nie wymaga specjalnych warunków lokalowych, a cechują ją wysokie parametry czułości, specyficzności i wartości predykcyjnych powyżej 90 procent. Niezmiernie ważnym atutem jest wykrywania patogenu bezpośrednio z próbki od pacjenta w niespełna godzinę.

Firma Argenta od sześciu lat promuje i wyposaża placówki medyczne w Polsce tą innowacyjną technologię. Platforma posiada pozytywną opinie Prof. dr hab. n. med. Gayane Martirosian z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odnośnie diagnostyki toksynotwórczych szczepów C. difficile. Tą metodą w Polsce diagnozowane są zakażenia Mycoplasma pneumoniae czy Bordetella pertussis. Wykrywane są zakażenia przenoszone droga płciową powodowane przez Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae czy wirusy HSV. Dostępne są także testy molekularne na do wykrywania gronkowców grupy B czyli GBS-a oraz test do diagnostyki Malarii. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą testów firmy Meridian Bioscience i kontakt ze specjalistami działu Klinicznej Biologii Molekularnej.

Naszemu Partnerowi życzymy wszystkiego co najlepsze w prężnym rozwoju firmy i wielu sukcesów! We wish Meridian Bioscience, Inc. all the best in company's growth and success!

 

 

2-2

 

argenta-biologia-molekularna

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia