icon320x320        argenta-logo-jakosc

W kwietniu tego roku pisaliśmy o nowym zagrożeniu mikrobiologicznym wody używanej do procesów produkcyjnych jako woda oczyszczona lub wysoko oczyszczona. Bezpośrednią przyczyną jest Gram (-) pałeczka Ralstonia picketti o bardzo małych rozmiarach, umożliwiających tej bakterii przenikanie przez systemy do oczyszczania wody.

 

Poniżej przypominamy pełną informację o tym patogenie:

http://argenta.com.pl/aktualnosci-mikrobiologia-farmaceutykow/224-ralstonia-picketti-nowe-zagrozenie-mikrobiologiczne

 

 

Niezwykle istotną kwestią w zapobieganiu zakażeń powodowanych przez ten drobnoustrój jest jego prawidłowa identyfikacja.

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Limerick (Irlandia) przeprowadził w 2005 roku badania porównujące dwa testy do identyfikacji biochemicznej Ralstonia picketti: RapID NF Plus firmy Remel oraz API 20NE firmy bioMerieux.

Łącznie przebadano 48 izolatów tego drobnoustroju.

Wyniki badań pokazały, że test RapID NF Plus prawidłowo zidentyfikował aż 96% badanych izolatów Ralstonia picketti, zaś test API 20NE jedynie 60% tych izolatów. Autorzy badań wskazują zatem na test RapID NF Plus firmy Remel jako bardziej specyficzny niż API 20NE firmy bioMerieux w identyfikowaniu Ralstonia picketti.

 

 

Poniżej przedstawiamy Państwu pełną wersję artykułu:

RapID NF Plus vs API 20NE

 

Przypominamy także, że firma Argenta Sp. z o.o. Sp. K jest wyłącznym dystrybutorem testu RapID NF Plus w Polsce.

 

 

Zapraszamy Państwa do kontaktu z Przedstawicielami Regionalnymi naszej firmy http://argenta.com.pl/kontakthttp://argenta.com.pl/kontakt w celu uzyskania informacji o ofercie.

 

 

Zapraszamy do współpracy!!!

Aktualności

Wiadomości

Promocje

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Nasi partnerzy

Thermo-Oxoid-Remel-logo-grey DuPont-logo-grey Microbiologics-logo-grey Meridian-logo-grey Oxford-logo-grey Alere-logo-grey Hygiena-logo-grey Liofilchem-logo-grey

Interscience-logo-grey Sodibox-logo-grey PHE-logo-grey NalvonMinden-logo SSI-logo-grey MWE-logo-grey PBI-logo-grey