icon320x320        argenta-logo-jakosc

Oferta

Wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wody z kąpielisk oraz ścieków zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Wymagania te obejmują również kryteria bakteriologiczne i dotyczą takich kierunków badań jak ogólna liczba mikroorganizmów, obecność Escherichii coli, Enterokoków, Pseudomanas aeruginosa, Legionella sp, jak i gronkowców
i Salmonella.

 

W zakładach przemysłowych woda technologiczna oraz woda w prysznicach pracowniczych, również powinna być kontrolowana pod kątem jakości mikrobiologicznej. 

 

Laboratoria wykonujące badania jakości wody stosują metody zgodne z polskimi normami mikrobiologicznymi jak również szybkie, skriningowe techniki oceny jakości bakteriologicznej.

 

W ofercie Argenta znajdują się wszystkie potrzebne do tego rodziaju badań odczynniki mikrobiologiczne. Dostawcy oferowanych przez nas odczynników są uznanymi, certyfikowanymi producentami, od lat obecnymi na rynku. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty jakości.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zebraną w formie wygodnego przewodnika po wszystkich kierunkach badań.

 

Zestawy do filtracji membranowej z serii Nalgene®

Firma ARGENTA wzbogaciła swoją ofertę do mikrobiologii wody o zestawy do filtracji membranowej z serii Nalgene, której producentem jest Thermo Fisher Scientific. Zapraszamy do zapoznania się z ulotką, w której znajdą Państwo opisy poszczególnych produktów wraz ze zdjęciami. W Naszej ofercie pojawił się wysokiej jakości trójstanowiskowy statyw wykonany ze stali nierdzewnej z Teflonem, jednorazowe sterylne lejki o pojemności 100 ml i 250 ml oraz filtry do filtracji membranowej o różnej średnicy porów. Dbając o wygodę naszych klientów podczas pracy oferujemy także ergonomiczne pęsety wykonane ze stali nierdzewnej minimalizujące uszkodzenia filtrów podczas ich zdejmowania. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami, którzy przygotują dla Państwa oferty.

 

ULOTKA (pobierz)

 

 

Oferta mikrobiologiczna dla wody

Escherichia coli i Enterokoki - testy płytkowe MUG i MUD do badań wód powierzchniowych, ścieków i kąpielisk.

 

Miło nam poinformować Państwa o ofercie firmy Argenta na testy płytkowe MUG i MUD do badania wody w kierunku Escherichia coli i Enterokoków.

 

Producentem testów jest firma BIOLAB - węgierski wiodący producent testow mikrobiologicznych z ponad 21-letnim doświadczeniem. Producent posiada wdrożony system jakości ISO 9001 oraz produkty spełniające wymagania Dyrektywy 98/97/EC.

 

Oferowane testy mikropłytkowe są zgodne z normami:


- PN-EN ISO 7899-1:2002 dla Enterokoków
- PN-EN ISO 9308-3:2002 dla E.coli

 

Ponadto w naszej ofercie znajdą Państwo szeroki asortyment materiałów zużywalnych oraz pełną ofertę mikrobiologiczną dla badania wody.

 

zdjecia

 

 

ULOTKA (pobierz)

OFERTA MATERIAŁY ZUŻYWALNE (pobierz)

OFERTA DLA WODY (pobierz)

Pożywka chromogenna do oznaczania E.coli i grupy coli w wodzie metodą filtracji membranowej dostępna w naszej ofercie.

Nowa  norma PN NE ISO 9308-1:2015 wprowadza pożywkę chromogenną do wykrywania i oznaczania liczby E.coli i grupy coli w wodzie czystej o niewielkiej liczbie mikroflory towarzyszącej.
Zasada działania pożywki chromogennej  polega na wykazaniu aktywności dwóch charakterystycznych enzymów: b-glukuronidazy  i b-galaktozydazy .
Szczepy E.coli posiadają oba te enzymy , podczas gdy pozostałe bakterie z grupy coli wykazują aktywność tylko enzymu b-galaktozydazy.

Substratem w podłożu dla b-galaktozydazy i dla b-glukuronidazy jest mieszanina chromogenów o składzie:

 6-Chloro-3-indoxyl-fl-D-galactopyronoside  0.2 
 5-Bromo-4-chloro-3-indoxyl-G-D-glucoronic acid  0.1
 Isopropyl-ft-D-thiogalactopyranoside (IPTG)  0.1

 

Mieszanina chromogenna zawarta w podłożu absorbowana jest przez komórki E. coli i bakterie z grupy coli i rozkładana przez enzymy obecne w komórkach, na barwne substraty dające ciemno-niebieską do fioletowej barwę komórkom E.coli i różową do czerwonej  innym bakteriom z grupy coli.
Badaniem potwierdzającym typowe kolonie jest test na oksydazę.
Metoda dedykowana jest wodzie czystej o niewielkiej liczbie mikroflory ( najlepiej nie więcej niż 80jtk/100ml), i nie powinna być stosowana do wód powierzchniowych i płytkich studni.

 

W ofercie dostępne są gotowe płytki Petriego 90mm z pożywką:

Nazwa pożywki

Nr katalogowy

Wielkość opakowania

Okres ważności

Chromogenic Coliform Agar

P05317A

10 płytek 90 mm

8 tygodni od daty produkcji

 

Pożywka sprawdzana jest zgodnie z normą PN ISO 1133 oraz PN-EN ISO 9308-1:2015.

 

 

Nowa linia produktów EZ-Hydro Shot TM Microbiologics do kontroli metod badania wody.

Microbiologics-logo

EZ-Hydro ShotTM są liofilizowanymi preparatami ilościowymi mikroorganizmów służących do kontroli jakości w laboratoriach badających wodę, w tym do kontroli metod opartych na filtracji membranowej i reakcjach enzymatycznych. 
Preparaty są pochodnymi z American Type Culture Collection (ATCC®) lub z innych referencyjnych kolekcji kultur. 

 

EZ-Hydro ShotTM pakowane są w zestawy różnych szczepów lub jako indywidualne szczepy. 
Każdy zestaw kilku szczepów składa się z 9 fiolek - po 3 fiolki trzech różnych mikroorganizmów (każda fiolka zawiera 1 liofilizowaną tabletkę). Każdy zestaw indywiudalnego szczepu zawiera 6 fiolek, która zawiera 1 liofilizowaną tabletkę indywidualnego mikroorganizmu. 
Po przygotowaniu według wskazań, EZ-Hydro ShotTM dostarczy liczbę 20 - 100 jtk z tabletki. 

 

Certyfikaty preparatów dostępne są online na stronie Microbiologics.

 

Oferta obejmuje pojedyńcze szczepy:

 • Escherichia coli ATCC® 11775TM
 • Klebsiella pneumoniae ATCC® 31488TM
 • Proteus mirabilis ATCC® 25933TM
 • Enterococcus faecium ATCC® 35667TM
 • Serratia marcescens ATCC® 43862TM
 • Aerococcus viridans ATCC® 10400TM

 

oraz zestawy szczepów:

 • Coliform/E. coli
 • Enterococci.Poniżej znajdą Państwo odnośnik do ulotki oraz prezentaji produktu:

Podkategorie

Aktualności

Wiadomości

Promocje

 • Default
 • Title
 • Date
 • Random

Nasi partnerzy

Thermo-Oxoid-Remel-logo-grey DuPont-logo-grey Microbiologics-logo-grey Meridian-logo-grey Oxford-logo-grey Alere-logo-grey Hygiena-logo-grey Liofilchem-logo-grey

Interscience-logo-grey Sodibox-logo-grey PHE-logo-grey NalvonMinden-logo SSI-logo-grey MWE-logo-grey PBI-logo-grey