icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

Firma ARGENTA idąc za myślą przewodnią „Biologia molekularna w każdym laboratorium mikrobiologicznym” w współpracy z firmą Hibergene ma zaszczyt przedstawić najmniejszy analizator molekularny na rynku diagnostyki mikrobiologicznej. Nosi on nazwę HG Swift i waży zaledwie 1.75 kg, a jego niewielkie wymiary to 25/16,5/8 centymetrów. Jest to system molekularny oparty o innowacyjną metodę LAMP monitorującą przebieg procesu amplifikacji kwasów nukleinowych w czasie rzeczywistym za pomocą dwóch kanałów fluorescencji. Metoda Real Time LAMP w niespełna 40 minut daje nam wynik jakościowy o obecności szukanego patogenu bezpośrednio w próbce klinicznej od pacjenta. Metodę tą cechuje niezmiernie wysoka czułość i specyficzność oraz duża odporność na czynniki inhibitujące. Aparat jest prosty w obsłudze, przenośny, wyposażony w Bluetooth 2.0 i  Wi-Fi umożliwiający szybki przekaz danych. 

 

 hg swifthg swift 2

 

Analizator HG Swift dedykowany jest do laboratoriów mikrobiologicznych bądź pracowni molekularnych, nie wymagane są tu specjalne wymogi odnośnie badań genetycznych, proponowane testy wpisują się w najnowocześniejszą i wiarygodną diagnostykę mikrobiologiczną metodami biologii molekularnej. Firma Hibergene w chwili obecnej dysponuje czteroma szybkimi testami molekularnymi:

 

hghghg

 

 

 

Niezmiernie ważne wydają się tu testy na meningokoki i GBS-a, gdzie w krótkim czasie jesteśmy w stanie zdiagnozować młodego pacjenta w przypadku niecierpiącym zwłoki, gdzie każda minuta liczy się w walce o zdrowie i życie dziecka. Test HG oferuje nowy paradygmat w testach meningokokowych z możliwością przetestowania bezpośrednio wymazów gardła oprócz tradycyjnych typów próbek inwazyjnych. W przypadku trudności z pobraniem i niewielkiej ilości próbki płynu mózgowo-rdzeniowgo możliwość wykrycia serogrup A, B, C, 29E, W135, X, Y, Z Neisseri meningitidis z wymazu z gardła staje się ogromnym plusem i atutem diagnostycznym. Odnośnie streptokoka grupy B który jest jedną z głównych przyczyn poważnych zakażeń u noworodków. Jest z nimi związana wysoką 20% zachorowalnością i 10% śmiertelność oraz kolonizacja kobiet w ciąży wynosi 20-30% i istnieje duże ryzyko przeniesienia infekcji na dziecko. Możliwa jest sytuacja po porodowa, gdy istnieje przypuszczenie infekcji noworodka Streptococcus agalactiae oraz standardowe metody diagnozowania GBS mogły dać fałszywie ujemny wynik, szybki, bezpośredni test molekularny HG jest również niezawodnym rozwiązaniem diagnostycznym. Test HG przeciw Mycoplasma pneumoniae doskonale zdiagnozuje w krótkim czasie atypowe zapalenie płuc u dziecka. Szczególnie, że można wykryć ten czynnik chorobowy w pierwszym tygodniu od zakażenia, już przy pierwszych objawach wiedząc, iż okres wylęgania choroby wynosi od 2 do 3 tygodni.

Firma Hibergene ma w 2017 roku wypuścić testy molekularne HG na wirusa grypy A/B oraz wirusa RSV.

 

 

Powyższe testy diagnostyczne konfekcjonowane są po 30 oznaczeń w opakowaniu w postaci liofilizatów z możliwością przechowywania w temperaturze pokojowej. Wynik badania zapisywany jest w pamięci analizatora, a podczas badania widoczny jest na dotykowym wyświetlaczu.

 

hg wykres 1hg wykres 2

 

Zachęcamy wszystkie laboratoria mikrobiologiczne do rozwijania i inwestowania w diagnostykę molekularną, której początkiem może stać się najmniejszy, a zarazem niezawodny analizator molekularny HG Swift. W kwestii szczegółów prosimy o kontakt z specjalistami Działu Klinicznej Biologii Molekularnej.

 

 

 

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia