Wyposażenie laboratorium biologii molekularnej

Nowoczesne urządzenia i innowacyjne systemy

Argenta jest pierwszą firmą oferującą kompleksowe rozwiązania w obszarze biologii molekularnej. Mając wieloletnie doświadczenie i wysoko wykwalifikowany zespół zapewniamy Państwu jak najwyższą jakość pracy.

Poniżej prezentujemy ofertę nowoczesnych urządzeń, innowacyjnych systemów oraz kompleksowych rozwiązań pozwalających istotnie zwiększyć możliwości badawcze i optymalizowanie ponoszonych kosztów - pobierz ofertę w pdf
 W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz oferty cenowej prosimy o kontakt: p.darski@argenta.com.pl

Termocykler SLAN® 96S Real-Time PCR / Montania 4896

Umożliwia wykonanie PCR w czasie rzeczywistym dla 96 reakcji. Technologia Peltiera wykorzystywana przez system do procesu PCR może dokładnie i szybko kontrolować wzrosty i spadki temperatury z dokładnością ± 0,7 °Ci cechuje się długą żywotnością, bez hałasu i zanieczyszczeń. Sygnał fluorescencji jest wykrywany przez system o wysokiej czułości, dzięki czemu proces wykrywania jest dokładniejszy, stabilniejszy i wysoce powtarzalny. Wykorzystywane jest dożywotnie, bezobsługowe ultrajasne źródło zimnego światła LED o dużej wartości sygnału i wysokiej stabilności.

Cechy urządzenia Termocykler SLAN® 96S Real-Time PCR / Montania 4896:

 • Pojemność bloku 96 reakcji lun 2 x 48 reakcji 
 • Wyposażony w 4 kanały detekcji FAMTM/SYBR Green®, VIC®/HEXTM/JOETM/TETTM, ROXTM/Texas Red®, CYSTM 
 • Zimne źródło światła LED
 • Nie wymaga kalibracji
 • Nie wymaga nagrzewania przed reakcją
 • Badania jakościowe, ilościowe, HRM, dyskryminacja alleiczna
 • CE IVD

Bosphore® Novel Coronavirus Detection Kit do wykrywania wirusa SARS-CoV-2

W zestawie wykrywanie fluorescencji odbywa się za pomocą filtrów FAM i HEX oraz Cy5. Wirus wykrywany jest przez reakcję multipleksową dwóch genów 
w pojedynczej probówce oraz kontroli wewnętrznej: gen Ejest wykorzystywany do celów badań przesiewowych, w których wykrywany jest 2079-nCov, a także blisko spokrewnione z nim koronawirusy, a region docelowy orflab służy do specyficznego rozróżnienia 5AR5-CoV-2.

Zestaw zawiera kontrolę wewnętrzną IC, kontrolę negatywna oraz pozytywną oraz gotowy mastermiks odczynnikowy z genami docelowymi i pozostałymi składnikami reakcji real time per, nr katalogowy to ABCOW. Zestawy walidowane na większość dostępnych termocyklerów i konfekcjonowane po 50, 700 i 200 reakcji real time per. Zestaw jest niezmiernie prosty w przygotowaniu, wystarczy dodanie 75 µI gotowego mastermiksu i 70 µI eluatu ekstrakcyjnego. Zestaw certyfikowany znakiem CE IVD. 

Nr katalogowy
 1. Bosphore® Novel Coronavirus Detection Kit ABCOW

Zestaw EX-Tract Dry Swab RNA Solution

Szybka ekstrakcja RNA z suchych wymazówek z prób pobieranych z górnych dróg oddechowych.

Zestaw EX-Tract Dry Swab RNA Solution zapewnia niezwykle szybkie rozwiązanie do przeprowadzenia ekstrakcji wirusowego RNA z suchej wymazówki w 10 minut. Zwalidowany odczynnik z zestawami real time per Bosphore® Novel Coronavirus Detection Kit pozwala na wykrycie COVID-19 w dwie godziny. Zapewnia to prosta procedura lizy próbki koronawirusa i późniejsze 8 minutowe grzania próbki na bloku grzewczym. To najszybsze rozwiązanie ekstrakcji na rynku certyfikowane CE IVD.

Bosphore® Viral RNA Extraction Spin Kit

Bosphore® Viral RNA Extraction Spin Kit to zestaw do manualnej kolumienkowej ekstrakcji wirusowego RNA z ludzkich próbek klinicznych. Zestaw zawiera wymagane do ekstrakcji roztwory, kolumienki, a także plastikowe materiały eksploatacyjne. Bosphore® Viral RNA Extraction Spin Kit jest wysoce kompatybilny z zestawem Bosphore® Novel Coronavirus Detection Kit do wykrywania wirusa SARS-CoV-2.

Automatyczny ekstraktor LAB-AID 824s

Automatyczny ekstraktor LAB-AID 824s to system do ekstrakcji kwasu nukleinowego wraz zestawem do ekstrakcji RNA Lab-Aid® 824.

Ekstraktor LAB-AID 824s stanowi wysokowydajny przyrząd, który umożliwia zautomatyzowaną, szybką, niezawodną izolację i oczyszczanie wysokiej jakości RNA dla maksymalnie 24 próbek na przebieg. 

Zestaw Virus RNA Extraction Kit

Zestaw do manualnej ekstrakcji RNA opartej na technologii kulek magnetycznych firmy Zeesan łączy szybkość i wydajność oczyszczania kwasu nukleinowego z wysoka jakością otrzymanego eluatu przeznaczonego do testów real time per.

Ekstrakcja odbywa się przy pomocy statywu magnetycznego i nie wymaga wirowania próbki. Zestaw certyfikowany znakiem CE IVD. 

Virus RNA Collection Kit - Zestawy do poboru próby

ZestawVirus RNA Collection Kit to kompleksowy system do pobierania próbek wirusowego RNA i transportu różnych typów próbek, w tym: wymaz z jamy nosowo-gardłowej, wymaz ustno-gardłowy, plwocina, popłuczyny oskrzelowo-pęcherzykowe (BAL).

Zestaw składa się z 2 wymazówek i medium transportowego.

Sigma Virocult

Zestaw Sigma Virocult składa się z specjalistycznego medium transportowego przeznaczonego dla wszystkich rodzajów wirusów w tym wirusa SARS-CoV-2 oraz wymazówki gąbkowej o wysokiej absorpcji próbki oraz resorpcji materiału do medium. MWE zdecydowanie zaleca stosowanie standardowego rozmiaru 7 ml. Zestaw jest odpowiedni dla wymazu nosa, nosogardzieli lub gardła, a objętość 7 ml jest prawidłową ilością, aby zapewnić odpowiednie miano wirusa dla optymalnej wydajności przy badaniu molekularnym. 

Nr katalogowy
 1. Zestaw Sigma Virocult MW951S 

Fisherbrand™ Elite™ - pipeta automatyczna, jednokanałowa o zmiennej pojemności

W pełni autoklawowalne - pipeta może być w całości autoklawowana parowo. Pipety Fisherbrand™ Elite™ charakteryzuje: 

 • Przekładniowy mechanizm soft-touch, redukujący siłę wyrzutu końcówki do SO%
 • Ergonomiczny, wygodny, lekki uchwyt i łatwe mocowanie końcówki
 • Zastosowany w pipetach system super blow-out wytwarza o 750% większy nacisk na powietrze niż konwencjonalny tłok, co umożliwia wyrzucanie z końcówki nawet najmniejszych kropli dozowanych cieczy o mikrowymiarach
Nr katalogowy
 1. Pipeta automatyczna l-10 µL Tl835762
 2. Pipeta automatyczna 2-20 µL Tl845762
 3. Pipeta automatyczna 20-200 µL Tl875762
 4. Pipeta automatyczna 100-1000 µL Tl885762
 5. Zestaw 4 pipet automatycznych (0,2-2 µL, 2-20 µL, 20-200 µL, 100- 1000 µL) + statyw 15268638

Thermo Scientific Finnpipette F2 - pipeta automatyczna, jednokanałowa o zmiennej pojemności

Zapewniają niezrównaną wydajność i ergonomię w tysiącach laboratoriów na całym świecie. Oferują wyższy komfort, większą dokładność i precyzję, niezawodność oraz powtarzalność wyników. To jedne z najlżejszych pipet dostępnych na rynku. 

 • Duży wskaźnik Ergovisio z cyframi na czarnym tle zwiększa czytelność
 • Lekka, płynna praca pozwala osiągnąć lepsze rezultaty podczas długotrwałego pipetowania
 • W pełni autoklawowalne - pipeta może być autoklawowana w całości
 • System Super blow-out w pipetach o pojemności poniżej 50 µI zapewnia poprawne pipetowanie mikrokropli
Nr katalogowy
 1. Pipeta automatyczna l-10 µL FP4642030
 2. Pipeta automatyczna 2-20 µL FP4642050
 3. Pipeta automatyczna 20-200 µL FP4642080
 4. Pipeta automatyczna 100-1000 µL FP4642090
 5. Zestaw 4 pipet automatycznych (0,2-2 µL, 2-20 µL, 20-200 µL, 100- 1000 µL) + statyw FP4700880

Thermo Scientific Finnpipette™ Novus - elektroniczna pipeta automatyczna, jednokanałowa o zmiennej pojemności

Elektroniczne pipety z podświetlanym wyświetlaczem i o niezwykle lekkiej konstrukcji. Pipety te charakteryzuje: 

 • Wielojęzykowe menu, a dodatkowo przejrzysta i czytelna nawigacja
 • Podświetlenie wyświetlacza - eliminuje refleksy z otoczenia i poprawia czytelnośćw warunkach słabego oświetlenia
 • Dziesięć programów pipetowania z dziewięcioma prędkościami - możliwość ustalenia osobnych prędkości dla pobierania i dozowania
 • Możliwość wyboru funkcji: pipetowanie proste, odwrotne, rozcieńczanie, praca krokowa, mieszanie, sekwencyjne dozowanie krokowe i inne. Dodatkowo możliwe jest programowanie własnych funkcji
 • Prosta kalibracja - dzięki wbudowanemu oprogramowaniu możliwe jest przeprowadzenie kalibracji pipety w laboratorium
 • Możliwość autoklawowania - w pełni autoklawowalny stożek pipety zapewnia sterylność i zapobiega skażeniom
 • Wyrzutnik soft-touch minimalizuje obciążenie kciuka przy usuwaniu końcówki i jest dopasowany do pracy prawą i lewą ręką
 • Bateria zapewnia do 4000 operacji pipetą, ładowanie trwa około godziny. Na czas ładowania nie musimy przerywać pracy - możliwe jest pi petowanie podczas ładowania baterii
Nr katalogowy
 1. Pipeta automatyczna 1-10 µL FP46200000
 2. Pipeta automatyczna 10-100 µL Fp46200400

Fisherbrand™ SureOne™ Aerosol Barrier - końcówki z filtrem

Zaprojektowane dla zwiększenia dokładności są kompatybilne z pipetami jednokanałowymi, wielokanałowymi i elektronicznymi. Bez DNaz/RNaz, wolne od pirogenów, sterylne i o przejrzystym kolorze. Filtr eliminuje zanieczyszczenie krzyżowe aerozoli bez zamykania lub zatrzymywania próbek. Pozwalają na odzyskanie niezanieczyszczonej próbki. 

 • Rodzaj opakowania: Raki 10 x 96 szt.
Nr katalogowy
 1. Końcówki do pipet 0,1-10 µL 11913466
 2. Końcówki do pipet 2-20 µL 11943466
 3. Końcówki do pipet 20-200 µL 11963466
 4. Końcówki do pipet 100-1000 µL 11973466

Eppendorf 1,5 ml Low Retention Probówki wirówkowe

Probówka typu Eppendorfl,Sml, PP, stożkowa, ze zintegrowanym płaskim zamknięciem. Wykonane z Polipropylenu (PP), skalowane, posiadają Certyfikat wolne od RNazy, DNazy, pirogenu, obciążenia biologicznego, ATP, inhibitorów PCR, endotoksyn i DNA.

 • Rodzaj opakowania: worki 10 x SO szt
Nr katalogowy
 1. Probówki 1,5 ml, sterylne TIS69914
 2. Probówki 1,5 ml, niesterylne Tl535564

Krioboksy polipropylenowe 81 miejsc na probówki 1,5/2 ml

Autoklawowalne, odporne na temperaturę od -90°C do +121°C, z wysokiej jakości polipropylenu, dostępne w naturalnych i różnych kolorach. Mieszczą 81 probówek, wyjmowana siatka 9 x 9, kodowana numerycznie. Posiadają solidny zawias z bezpieczną zatrzaskową pokrywą.

 • Pakowane po S szt. w opakowaniu
Nr katalogowy
 1. Krioboksy w kolorze czerwonym 11836903
 2. Krioboksy w kolorze niebieskim 11856903
 3. Krioboksy w kolorze naturalnym 11856893

Mini-Cooler blok chłodzący do probówek 0,5 - 2 ml

32-miejscowy (4 x 8) Mini-Cooler jest wypełniony żelem izolacyjnym pozwalającym utrzymać przez dłuższy czas obniżoną temperaturę próbek lub do kontrolowanego zamrażania. Konstrukcja wykonana z poliwęglanu z gumowymi nóżkami antypoślizgowymi oraz przezroczystą pokrywą z naniesioną siatką dla łatwej identyfikacji próbki.

 • Kolor niebieski.
 • W zestawie z adapterami na probówki 0,5 ml do standardowych otworów 2 ml.
 • Przechowywanie w temperaturze: -l5°C przez l godz
Nr katalogowy
 1. 32-miejscowy (4 x 8) 16330686

Statyw na mikroprobówki 1,5 ml 20-miejscowy

Unikalna, dwupoziomowa konstrukcja do przechowywania 20 probówek w ponumerowanych wnękach (l-70; ll-20). Statywy mają możliwość łączenia się w rzędach lub tyłem do siebie za pomocą opcjonalnych klipów łączących.

 • Wykonane z polipropylenu (PP).
 • Można autoklawować.
Nr katalogowy
 1. Pakowany po 2 szt. 10152471

Fisherbrand™ Statyw na 80 probówek 1,5-2 ml różne kolory

Statyw na probówki 7,5 ml - 2,0 ml, z uchwytami ułatwiającymi przenoszenie.

 • Wykonany z polipropylenu (PP).
 • Odporny na temp. od -80°C do +725°C, autoklawowalny.
 • Pakowany po 5 szt. (różne kolory).
Nr katalogowy
 1. Tl728084

Wirówka Thermo Micro CL17 z rotorem 24 x 1,5/2,0 ml

Sorvall Legend Micro CL77 to kompaktowa wirówka laboratoryjna idealnie nadające się do prowadzenia codziennych, rutynowych eksperymentów. Intuicyjne sterowanie oraz stabilne parametry wirowania zapewniają wysokie bezpieczeństwo pracy i powtarzalność otrzymywanych wyników.

Główne cechy:

 • przyspieszenie do 77000 x g, prędkość do 73300 RPM,
 • szybkie rozpędzanie i hamowanie rotorów,
 • czytelne i intuicyjne sterowanie,
 • wskazanie prędkości RPM lub przyspieszenia RCF na wyświetlaczu,
 • automatyczne zamykanie i otwieranie pokrywy,
 • automatyczne rozpoznawanie wirnika,
 • system ochrony przed niewyważeniem rotora,
 • zegar czasu pracy,
 • możliwość wirowania impulsowego,
 • cicha praca podczas wirowania,
 • silnik indukcyjny z ochroną przed przegrzaniem.
Nr katalogowy
 1. 75002450

Fisherbrand™ lsotemp™ Łaźnia blokowa

Termobloki grzejące zostały zaprojektowane z myślą o uniwersalnym zastosowaniu w codziennych aplikacjach w laboratorium. Zapewniają stabilne warunki temperatury, a dostępna gama bloków umożliwia dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb.

 • Wyposażone w kontroler cyfrowy PID,
 • zakres temperatury od RT +5°C do 730°C,
 • dokładność kontroli temp. przy 37°C max.± 0,5°C,
 • jednorodność temp. przy 37°C max.± 7°C,
 • zegar czasu pracy O - 99:59 min lub tryb ciągły,
 • czas nagrzewania od 30°C do 730°C max. 20 min.
Nr katalogowy
 1. Łaźnia blokowa na 7 blok 15387928
 2. Łaźnia blokowa na 2 blok 15397928
 3. Blok aluminio..vy na 28 probóivek 75ml 15347938

Vortex mixer ZX3

Zx3 to zaawansowany mikser wirowy działający w trybie ciągłym lub dotykowym. Zmienna prędkość zapewnia delikatne i szybkie wytrząsanie do 3000 obrotów na minutę. Dzięki specjalnym nóżkom ZX3 pozostaje wyjątkowo stabilny nawet przy dużych prędkościach. Nowa konstrukcja z technopolimeru i stopu cynku zapewnia optymalną odporność chemiczną. Jest idealny do wielu zastosowań, od delikatnego mieszania do energicznego wirowania próbek.

Nr katalogowy
 1. Vortex mixer 13214789
 2. Nakładka do v-,ytrząsarki typu Vortex na 79 mikroprobówki 7,S/2ml ZX3 12365107

MicroAmp™ Fast 8-Tube Strip, 0,2 ml Probówki

Probówka PCR 0,2 ml, polipropylenowa (PP), stożkowa, ze zintegrowanym płaskim zamknięciem. Posiadają Certyfikat wolne od RNazy, DNazy, ludzkiego DNA. Do użytku z blokami termocyklera 0,2 ml do PCR i przechowywania próbek.

 • Opakowanie: worek 1000 szt.
Nr katalogowy
 1. kolor naturalny 12134102
 2. kolor błękitny 12154102

Płytki 96-dołkowe doPCR

Płytki 96-dołkowe do PCR, płaski wierzch, przezroczyste, wolne od RNaz, DNaz i pirogenów.

 • Pakowane po 100 szt .
Nr katalogowy
 1. pojemność dołków 100 µI, low profile 12794706
 2. pojemność dołków 200 µI 12335193

Fisherbrand™ Statyw na 96 probówek PCR 0,2 ml

Fisherbrand™ Statyw na 96 probówek PCR 0,2 ml

 • wykonany z polipropylenu (PP).
 • autoklawowalny,
 • alfanumeryczna identyfikacja do szybkiego lokalizowania i wyszukiwania próbek,
 • zdejmowana pokrywa na zawiasach, •
 • mieści pojedyncze probówki lub paski
Nr katalogowy
 1. pakowane po 5 szt. (różne kolory) TI710344

Fisherbrand™ PCR™ Cooler, 96-Well, 2 Pack

Blok chłodzący do probówek lub płytek 96-dołkowych 0,2/0,5 ml, utrzymuje temperaturę próbki 0°c przez 7 godzinę (z 2-godzinnym schładzaniem wstępnym w -20°C), z kontrastową zmianą koloru płytki lub nawet pojedynczej studzienki po przekroczeniu temp. +6°C, wypełniona szczelnie zamkniętym płynem chłodzącym. Dostarczane są ze specjalną pokrywą, którą można przestawić w celu dostosowania do orientacji lewej lub prawej. Płytka wykonana z polipropylenu (PP), a pokrywa z poliwęglanu.

Nr katalogowy
 1.  Pakowane po 2 szt. Uasnoniebieski/ciemnoniebieski) 16310412

ZERO DNA Spray do usuwania pozostałości DNA i RNA

Roztwór czyszczący przeznaczony do użycia w laboratoriach stosujących technikę PCR. Produkt ten test gotowy do użycia, charakteryzuje się wysoką aktywnością przeciwko pozostałościom DNA i RNA. Z wygodnym atomizerem.

 •  Pojemność: 250 ml
Nr katalogowy
 1. pojemność 250 ml P68.003A