Do wykrywania drobnoustrojów stosuje się obecnie proste, automatyczne testy, które maksymalnie skracają czas analizy i umożliwiają szybkie podjęcie działań naprawczych by wyeliminować zakażenie w napojach czy produktach spożywczych. Szybkie testy na wykrywanie drobnoustrojów stosowane są do sprawdzania obecności bakterii, pleśni, drożdży. Wykorzystuje się je w monitorowaniu produkcji w czasie rzeczywistym pod kątem występowania zakażeń mikrobiologicznych. Argenta oferuje wiarygodne, dokładne, szybkie i proste w obsłudze testy do wykrywania m.in. zakażenia salmonellą lub listerią, w wymazach z powierzchni bez użycia luminometru. Ponadto w ofercie są sypkie pożywki namnażające pierwszego stopnia przydatne w wykrywaniu drobnoustrojów.

SALMONELLA AD suplement do pożywki namnażającej pierwszego stopnia; 250ml
Pożywki \ Sypkie

id MED2013
Hygiena

SALMONELLA AD pożywka namnażająca pierwszego stopnia; 500g
Pożywki \ Sypkie

id MED2012
Hygiena

InSite L. mono Glo Test - test do wykrywania Listeria sp. i L. monocytogenes w wymazach z powierzchni bez luminometru, op. 50 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id ILM050
Integra Diagnostic Sp. Z O.o.
Zalety stosowania szybkich testów na wykrywanie drobnoustrojów
Rodzaje testów diagnostycznych

Producenci żywności doceniają szybkie testy do wykrywania drobnoustrojów by kontrolować produkcję i zapobiegać zakażeniom mikrobiologicznym lub wykrywać je w porę. Szybkie testy umożliwiają skrócenie czasu wykrycia zakażenia i ograniczenie czasu wstrzymania cyklu produkcyjnego wskutek ewentualnego zakażenia. Testy są proste w obsłudze, dają powtarzalne i obiektywne wyniki, zapewniając stosowanie standaryzowanych procedur i minimalizację czynności ręcznych, co ogranicza koszty i czas monitorowania produkcji, jednocześnie optymalizując skuteczność tego procesu.

Testy na wykrywanie drobnoustrojów to nie jedyne szybkie testy oferowane przez Argentę. Takie szybkie i precyzyjne testy sprawdzają się też w wykrywaniu obecności mykotoksyn, pozostałości alergenów w surowcach, półproduktach i produktach, białek i glutenu z użyciem badań ATP na powierzchniach roboczych i produkcyjnych. Dostępne są także szybkie testy narkotykowe, antygenowe w kierunku wykrywania zakażenia SARS-CoV-2 oraz inne immunologiczne, badające obecność przeciwciał danego rodzaju w próbkach.

Oferta Argenty

Argenta jest renomowanym, wiodącym na rynku diagnostycznym dostawcą szerokiej gamy preparatów, sprzętu, wyposażenia, szkła, materiałów zużywalnych, odczynników, systemów, analizatorów, pożywek, szybkich testów wykorzystywanych w mikrobiologii, biotechnologii, walidacji badań, immunologii, hematologii, analityce ogólnej, diagnostyce weterynaryjnej, badaniach molekularnych. Oferta dostawcy przeznaczona jest w szczególności dla laboratoriów, jednostek badawczych, ośrodków badania żywności, inspektoratów sanitarnych, zakładów weterynarii.

Czemu warto wybrać Argentę?

Argenta działa na rynku od ponad 30 lat, a dzięki zdobytemu doświadczeniu proponuje ofertę innowacyjnych, sprawdzonych rozwiązań od najlepszych producentów na świecie. Produkty spełniają wyśrubowane standardy branżowe. Kompleksowość asortymentu pozwala znaleźć wszystko, co niezbędne do wyposażenia laboratorium, zakładu czy ośrodka badawczego. Ponad 120 wykwalifikowanych ekspertów służy poradą i wsparciem zarówno przed sprzedażą, jak i po sprzedaży za pomocą różnych kanałów komunikacja.

Katalog produktów