Pompy perystaltyczne laboratoryjne, zwane też pompami wężowymi, są wykorzystywane do dozowania i przetłaczania cieczy różnego rodzaju. Pompy pracują wydajnie i bardzo dokładnie, dopasowując się do danych zadań. Idealnie sprawdzają się do precyzyjnych zastosowań, jak i w procesach laboratoryjnych i przemysłowych wymagających bardzo dużej wydajności tłoczenia oraz wysokiego ciśnienia. Dobrej jakości pompy umożliwiają przetłaczanie i dozowanie cieczy nawet o zróżnicowanym składzie, lepkich, agresywnych i o dużej ścieralności. Urządzenia są przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Nowoczesne pompy są bezpieczne i łatwe w obsłudze, a materiały z których są wykonane nie wpływają negatywnie na pracę urządzenia i przetłaczane ciecze oraz ich strukturę, co jest szczególnie ważne w wykorzystaniu przemysłowym pomp.

Pistolet-ręczny; 1 szt;
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id 561-001
Interscience

Dodatkowa pompa do połączenia z pompą DOSYWEL (max. do 4 )
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id DILW2001
Alliance Bio Expertise

Zestaw wężyków 4,8mm z dyszą dozującą do pompy perystaltycznej DOSYWEL
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id DOSW2002
Alliance Bio Expertise

Zestaw wężyków 6,4mm z dyszą dozującą do pompy perystaltycznej DOSYWEL
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id DOSW2001
Alliance Bio Expertise

T adapter (szkło)
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id DISW2010
Alliance Bio Expertise

Pedał dozujący do pompy perystaltycznej DOSYWEL (USB)
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id DILW2013
Alliance Bio Expertise

Monitoring danych przygotowania podłoży w czasie rzeczywistym przez WiFi -Dashboard- licencja na 1 rok
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id MEDW3010
Alliance Bio Expertise

Pedał do uruchamiania pompy; 1szt.
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id 507-008
Interscience

Zestaw wężyków o średnicy o 6.4 mm do FlexiPump Pro; 1szt.
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id 562-104
Interscience

Wężyki silikonowe o średnicy o 6,4 mm, wraz z łącznikami „Y” do FlexiPump Pro ; 1szt.
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id 562-204
Interscience

Wężyki silikonowe o średnicy o 4.8 mm, wraz z łącznikami „Y” do FlexiPump Pro; 1szt.
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id 562-203
Interscience

Zestaw wężyków o średnicy o 4.8 mm do FlexiPump Pro; 1szt.
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id 562-103
Interscience

Zestaw wężyków silikonowych o średnicy 3,2mm, wraz z łącznikami "Y" do pompy Flexipump Pro;
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id 562-202
Interscience

BagMixer 400W - akcesoria; op.
Pompy \ Akcesoria dodatkowe

id W022-230-1
Interscience

Dry Bag Peristaltic pump - simple drive; 1 szt.
Pompy \ Urządzenie

id DB2000
Oxoid Ltd.

Dry-Bag Peristaltic pump - complex drive; 1 szt.
Pompy \ Urządzenie

id DB3000A
Oxoid Ltd.

DOSYWEL,pompa perystaltyczna, w zestawie: 1 komplet wężyków 3,2mm z dyszą dozującą (DOSY-T3.2)
Pompy \ Urządzenie

id DOSW1001
Alliance Bio Expertise

Dodatkowa pompa do rozlewarki DISTRIWEL 440
Pompy \ Urządzenie

id DISW2001
Alliance Bio Expertise

DISTRIWEL 440, rozlewarka pożywek wraz z akcesoriami
Pompy \ Urządzenie

id DISW1001
Alliance Bio Expertise

Flexi pump, pompa perystaltyczna; 1szt.
Pompy \ Urządzenie

id 561-000
Interscience
Zalety pomp
Pompy w ofercie Argenty

Pompy dozujące perystaltyczne cechują się wieloma zaletami przy wykorzystaniu do dozowania i przetłaczania cieczy. Nowoczesne pompy mają bezuszczelnieniową konstrukcję oraz właściwości samozasysające. Mogą pracować także na sucho i pompować w obu kierunkach. Użycie oraz konserwacja pompy są wygodne i szybkie. Pompy mają możliwość tłoczenia niemal każdej cieczy, w tym lepkich, ściernych, z częściami stałymi, agresywnych. Pompy wykazują się dużą wydajnością pracy również w trudnych warunkach. Nadają się do użycia w wielu branżach, dzięki swojej wysokiej funkcjonalności i wytrzymałości.

Argenta jako renomowany dostawca sprzętu laboratoryjnego, ma w ofercie pompy perystaltyczne oraz akcesoria do nich, to  jest m.in. zestaw wężyków, adapter, pedał dozujący, pedał do uruchomienia pompy, wężyki silikonowe, pistolet ręczny, rozlewarkę pożywek, dodatek do monitoringu danych. Wszystkie urządzenia i akcesoria pochodzą od światowej klasy producentów i spełniają wszelkie standardy stawiane przed tego typu specjalistycznym sprzętem.

Sprzęt laboratoryjny – wykorzystanie

Pompy należą do kategorii sprzętu laboratoryjnego używanych do przygotowania próbek, tak jak dilutory, liczniki kalorii, wirówki, miksery, densytometry. Innym rodzajem wyposażenia laboratoriów i ośrodków badawczych są urządzenia do badania właściwości próbek, to jest np. mierniki, spektrometry, mikroskopy, wagi. Do sterylizacji i oczyszczania polecane są myjki, autoklawy oraz zmywarki laboratoryjne. Oczywiście żadne laboratorium nie obędzie się bez szkła laboratoryjnego różnego kształtu.

Oferta Argenty

Te wszystkie produkty niezbędne do kompleksowego wyposażenia laboratoriów mikrobiologicznych, medycznych, diagnostycznych, biotechnologicznych, chemicznych, czy ośrodków badawczych, inspektoratów sanitarnych, zakładów weterynarii, jednostek badania żywności znajdują się w ofercie Argenty. Ponadto to dostawca odczynników, szczepów, pożywek, materiałów zużywalnych, preparatów do walidacji badań, systemów i analizatorów.

Czemu warto wybrać Argentę?

Argenta zajmuje się dostawą sprzętu i materiałów diagnostycznych od ponad 30 lat, dzięki czemu udało się jej zbudować kompleksowe portfolio produktów oraz sieć światowej klasy partnerów dostarczających te produkty. Argenta wyróżnia się też profesjonalnym wsparciem i doradztwem dla klientów na każdym etapie sprzedaży.


Pompy perystaltyczne Argenta

Wysokiej jakości pompa perystaltyczna to przyrząd do dozowania i przetłaczania cieczy różnego typu. Ma zastosowanie w procesach przemysłowych i laboratoryjnych, gdzie jest wymagana duża wydajność tłoczenia. Sprawdź pompy perystaltyczne i akcesoria do nich w naszej ofercie. W Argenta stawiamy na wysoką jakość sprzętów specjalistycznych!

Profesjonalna pompa perystaltyczna – sprzęt na co dzień i do zadań specjalnych

Pompy dostępne w naszym asortymencie to urządzenia, które pracują precyzyjnie. Ze względu na nowoczesną konstrukcję sprawdzą się w transporcie zarówno substancji neutralnych, jak i rzadkich, gęstych, agresywnych czy nawet mocno zanieczyszczonych.

Pompa perystaltyczna od Argenty może być używana we współpracy ze sprzętem medycznym, w przemyśle kosmetycznym lub chemicznym, ale także w innych dziedzinach – wszystko dzięki jej wydajności i funkcjonalności. Wszystkie urządzenia tego typu charakteryzują się bezuszczelnieniową konstrukcją i właściwościami samozasysającymi. Co ważne, zarówno użycie, jak i konserwacja naszych pomp perystaltycznych są intuicyjne i nie sprawiają większych problemów.

Jak działają nasze pompy laboratoryjne?

Pompa perystaltyczna to urządzenie, które działa zgodnie z zasadą perystaltyki. Centralny element pompy, czyli specjalny wąż, zaciska się przez zamocowane na wirniku elementów ślizgowych lub rolek. Miejsce zacisku przemieszcza się po wężu, tłocząc ciecz. Gdy zacisk ustaje, siła sprężystości sprawia, że solidny i wytrzymały wąż wraca do pierwotnego kształtu. W efekcie jest wytwarzane większe podciśnienie, które dalej tłoczy ciecz z przewodu.

Tak precyzyjny proces wymaga odpowiednich parametrów urządzenia i wysokiej sprawności pracy. Właśnie na takie produkty stawiamy w naszej ofercie!

Zalety pomp perystaltycznych

Każda pompa perystaltyczna ma elastyczny przewód lub rurę, zapewniając otwartą drogę przepływu. To gwarancja dużej odporności na ścieranie i łatwego przepływu cząstek stałych, o wysokiej gęstości i lepkich mediów. Choć urządzenie daje możliwość pompowania nawet bardzo wymagających płynów, sama pompa zapewnia łagodny przepływ. Jest zawsze proporcjonalny do prędkości, co znacznie ułatwia dozowanie cieczy.

Kompleksowa oferta pomp laboratoryjnych

Jesteśmy dostawcą sprzętu laboratoryjnego. Oferujemy klientom nie tylko wysokiej klasy urządzenia pompujące. U nas znajdą Państwo także niezbędne do nich akcesoria takie jak:

  • zestaw wężyków,

  • adapter,

  • pedał dozujący,

  • pedał do uruchomienia pompy,

  • wężyki silikonowe,

  • pistolet ręczny,

  • rozlewarkę pożywek,

  • dodatek do monitoringu danych.

Każda pompa perystaltyczna to urządzenie od producentów światowej klasy. Dzięki temu masz pewność, że spełnia standardy i normy, które wyznacza się dla tego rodzaju sprzętu specjalistycznego.

Wielofunkcyjne i kompaktowe pompy w ofercie Argenta

W naszym asortymencie znajdują się urządzenia pompujące, które usprawniają i precyzują pracę i są bardzo łatwe w obsłudze. Przykładowo model marki Dosywel to wielofunkcyjna, kompaktowa pompa perystaltyczna, dzięki której napełnisz naczynka z najwyższą dokładnością. W ciągu jednej sekundy może napełnić 9 ml, 18 ml w 3 sekundy i łącznie

225 ml w 10 sekund – za każdym razem z dokładnością +/- 0,6 ml.

Prosta obsługa i przemyślana konstrukcja pomp laboratoryjnych

Pompy, które oferujemy naszym klientom, są łatwe w kalibracji nawet przy dużej liczbie obsługiwanych programów. Każdy z nich można dostosować do swoich wymagań. Za wydajność i żywotność oraz bezawaryjność pompy perystaltycznej odpowiada m.in. dobór właściwych komponentów urządzenia.

Serwis i konserwacja pompy perystaltycznej

Funkcjonalna konstrukcja przekłada się także na nieskomplikowane i sprawne serwisowanie. Pompy perystaltyczne myje się bardzo wygodnie, nie sprawiają także problemów z regularną konserwacją. By oczyścić urządzenia pompujące, wystarczy zwykle przepompować czynnik płuczący, np. wodę. Ponadto pompy perystaltyczne są odporne na tzw. suchobieg. Nie pojawiają się tu także zanieczyszczenia krzyżowe – pompowana ciecz nigdy nie styka się z ruchomymi częściami pompy, ponieważ jest całkowicie schowana we wzmocnionym wężu lub rurze.

Dzięki temu, że ciecz jest w całości zawarta w obrębie węża lub rury, pompa perystaltyczna jest higienicznym urządzeniem z niewielkim ryzykiem zanieczyszczenia. Zmniejsza to również czas konserwacji, ponieważ wąż lub rura to w rzeczywistości jedyna część wymienna urządzenia.

Pompy perystaltyczne od Argenta – dlaczego warto?

Stabilny przepływ jest możliwy dzięki wytłumieniu drgań. Z kolei przewody rurowe i inne wrażliwe elementy instalacji wymagają szczególnej ochrony. Na te i inne rozwiązania gwarantujące bezpieczną eksploatację pompy możesz liczyć, kupując sprzęt w Argenta. Jesteśmy wiodącym dystrybutorem produktów dla branży diagnostycznej i biotechnologicznej w Polsce.

Katalog produktów