Wirówka laboratoryjna używana jest do rozdzielania emulsji i odwirowywania osadów poprzez szybki ruch obrotowy. To jedno z podstawowych urządzeń w laboratoriach różnego rodzaju, a także placówkach badawczych. Wirówki wykorzystuje się w mikrobiologii, ale też w biotechnologii, medycynie, przemyśle chemicznym czy spożywczym. Wyróżnia się wiele rodzajów modeli wirówek, jak próżniowe, z chłodzeniem, stołowe i mini wirówki. Argenta jest dostawcą kompleksowego asortymentu do laboratoriów i ośrodków badawczych, w tym sprzętu, wyposażenia i szkła, począwszy od wirówek, przez dilutory, densytometry, po pompy i inkubatory. Stawia na innowacyjne rozwiązania i sprawdzonych na rynku producentów.

DynaMag™-2 Magnet, Holds up to 16 standard 1.5–2 mL microcentrifuge tubes in numbered spaces, 1 each
Wirówki laboratoryjne \ Akcesoria dodatkowe

id 12321D
Life Technologies Polska Sp. Z O.o.

Wirówka - FlexiFuge, complete with 3 rotor, 1 szt.
Wirówki laboratoryjne \ Urządzenie

id AG.C1000E
Biotool Ag
Zastosowanie wirówek
Wirówki w ofercie Argenty

Wirówka laboratoryjna w swoim podstawowym zadaniu umożliwia oddzielenie frakcji o różnej gęstości. Ponadto to urządzeniu jest przydatne w wyodrębnianiu osadów w substancjach w stanie ciekłym. Te procesy są możliwe w wyniku bardzo szybkich obrotów maszyny, podczas których działa siła ośrodkowa z przyspieszeniem szybszym niż ziemskie. Różne modele wirówek wykorzystywane są do różnorakich procesów, przykładowo wirówki stołowe stosowane są do rozdzielnie krwi na poszczególne części, co następnie umożliwia analizę i ocenę próbki w diagnostyce medycznej. W mikrobiologii, biotechnologia, przemyśle chemicznym i spożywczym, medycynie stosuje się też wirówki sedymentacyjne, horyzontalne, filtracyjne, próżniowe, z chłodzenie, w wersji mini czy ultra.

Argenta pozyskuje wysokiej klasy wirówki laboratoryjne od czołowych dostawców sprzętu diagnostycznego na rynku. Intuicyjne w obsłudze urządzenia wyróżniają się wieloma wirnikami, dodatkowymi funkcjami, trwałością i niezawodnością działania, a także sygnalizacją niewyważenia przydatną w korzystaniu z tego typu sprzętu. Wszystkie produkty spełniają międzynarodowe standardy i normy niezbędne dla tak specjalistycznego sprzętu.

Sprzęt laboratoryjny – wykorzystanie

Wirówki to tylko jedno z wielu wysoce specjalistycznych urządzeń niezbędnych w pracy laboratoriów mikrobiologicznych, biotechnologicznych, chemicznych, diagnostycznych czy ośrodków badawczych. Wirówki to rodzaj sprzętu do przygotowywania prób, podobnie jak reaktory, wytrząsarki, liczniki kolonii, pompy, dilutory, mieszadła, termostaty, młynki, miksery, biurety. Wykorzystuje się ponadto urządzenia badające właściwości próbek jak wagi, mikroskopy, termometry, refraktometry, mierniki, spektrometry. Do celów sterylizacyjnych i oczyszczających używane zaś są myjki, autoklawy, zmywarki laboratoryjne i systemy oczyszczania wody. Poza sprzętem ważną funkcję pełni szkło różnego kształtu, które wykazuje odporność termiczną, obojętność na działanie kwasów i roztworów zasadowych i wytrzymałość mechaniczną.

Oferta Argenty

Bogatą ofertę sprzętu, wyposażenia i szkła do laboratoriów, jednostek badawczych proponuje Argenta. Renomowany dostawca zaopatruje podmioty naukowe także w odczynniki mikrobiologiczne, systemy, analizatory, pożywki, szczepy, szybkie testy, materiały zużywalne, preparaty do walidacji badań. W asortymencie są produkty wykorzystywane w mikrobiologii, diagnostyce, medycynie, immunologii, hematologii, weterynarii, badaniach molekularnych czy analityce ogólnej.

Czemu warto wybrać Argentę?

Argenta wyróżnia się nie tylko szeroką gamą produktów od najlepszych na świecie producentów, ale też profesjonalną obsługą klienta. Wykwalifikowana kadra służy poradą i wsparciem na każdym etapie sprzedaży.

Katalog produktów