Argenta to 30 lat doświadczenia na rynku diagnostyki oraz wyposażenia laboratorium, rzetelność i innowacja w działaniu. To między innymi dzięki nim zdobyliśmy ugruntowaną pozycję oraz uznanie kluczowych kontrahentów. Główne obszary naszej aktywności to: mikrobiologia przemysłowa, mikrobiologia kliniczna, diagnostyka laboratoryjna, diagnostyka weterynaryjna, biologia molekularna oraz badania naukowe.

Uważamy, że przyszłość diagnostyki laboratoryjnej uzależniona jest od optymalizacji kompetencji oraz nowatorskich rozwiązań technologicznych. Z tej przyczyny priorytetem jest dla nas wiedza merytoryczna, którą nasi przedstawiciele regionalni nieustannie pogłębiają podczas szkoleń oraz konferencji branżowych. Dzięki temu tworzą oni zespół ekspertów, gotowych zaoferować naszym klientom niezbędną pomoc oraz rozwiązania dopasowane do oczekiwań. Co jeszcze nas wyróżnia?

Wsparcie i bezpieczeństwo

Wieloletnia współpraca z jednostkami diagnostycznymi, niezliczona liczba zrealizowanych zamówień, setki zadowolonych klientów – to najlepsze potwierdzenie rzetelnego działania naszego zespołu, tworzonego przez ponad 120 wykwalifikowanych i zaangażowanych specjalistów. Ich wysokie kompetencje oraz lata doświadczenia są najlepszym gwarantem odpowiedniego wsparcia i poczucia bezpieczeństwa dla naszych kontrahentów.

Innowacyjność i digitalizacja

Najwyższa jakość oraz profesjonalizm łączą się u nas z innowacyjnością. Można ją dostrzec u nas na każdym etapie procesu sprzedażowego. Nasi doświadczeni i przygotowani merytorycznie doradcy tworzą ofertę, która wyprzedza oczekiwania nawet najbardziej wymagających partnerów biznesowych. Proponowane rozwiązania wzbogacone są konsultacjami oraz doradztwem aplikacyjnym. Stale rozwijamy też elektroniczne kanały komunikacji z naszymi klientami, tak aby umożliwić im szybki i efektywny kontakt z nami.

Kompleksowość

Nasi klienci mogą liczyć na długoterminowe wsparcie ze strony ekspertów także po zakończeniu procesu zakupowego. Gwarantujemy  pomoc na każdym etapie prowadzenia działalności – w tym kompleksowe usługi w zakresie doradztwa i wdrożeń oraz świadczenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oferowanych produktów. To znaczna oszczędność czasu, a co za tym idzie - zwiększenie efektywności pracy.

Ufają nam najlepsi

Historia Argenty to opowieść o ciężkiej pracy, pasji, konsekwencji w działaniu i odwadze w podejmowaniu wyzwań. Dzięki nim możemy świętować pasma sukcesów i z niekrytą satysfakcją mówić, że ufają nam najlepsi.

W 1991 roku Argenta została wyłącznym przedstawicielem firmy OXOID Limited z siedzibą w Basingstoke (UK), wytwarzającej produkty do diagnostyki mikrobiologicznej.

Od tego momentu nieustannie rozszerzamy portfolio o nowe produkty oraz nawiązujemy współpracę z kolejnymi znaczącymi kontrahentami.

W 2013 roku nasza siedziba uległa modernizacji, aby stać się nowoczesnym miejscem spotkań ekspertów oraz praktyków z dziedziny diagnostyki laboratoryjnej.

Argenta dzisiaj

Rok 2020 to gwałtowne zmiany spowodowane globalną epidemią wirusa SARS-CoV-2, do walki z którym przystąpiła także Argenta. Obecnie jesteśmy jedyną firmą na rynku, która zapewnia kompleksowe rozwiązania diagnostyczne w zakresie wirusa SARS-CoV-2, dla każdego rodzaju laboratorium.

Naszymi stałymi odbiorcami są przede wszystkim laboratoria badające żywność, zapewniające przestrzeganie norm jakości i bezpieczeństwa produkcji, laboratoria kliniczne prywatne i publiczne, zakłady higieny weterynaryjnej, inspekcje sanitarne oraz jednostki naukowo-badawcze.

Proponujemy im kompleksowe rozwiązania, w tym między innymi wyposażenie sprzętowe, testy, środki ochrony osobistej oraz zabezpieczenia stanowisk pracy.

Profil działalności

Jesteśmy wiodącym dystrybutorem produktów dla branży diagnostycznej i biotechnologicznej w Polsce. W naszej bogatej ofercie znajduje się ponad 10 000 różnych pozycji, których wspólnym mianownikiem jest najwyższa jakość. Klientom proponujemy między innymi: odczynniki mikrobiologiczne, diagnostyczne i chemiczne, diagnostyczne analizatory kliniczne, systemy do diagnostyki molekularnej, systemy do identyfikacji i lekooporności, sprzęt i wyposażenie laboratoryjne, testy potwierdzające i zestawy diagnostyczne, materiały kontrolne i szczepy wzorcowe, materiały zużywalne, systemy i zestawy do poboru oraz transportu prób, czy urządzenia do badania czystości mikrobiologicznej środowiska i produkcji.

Na terenie kraju spółka Argenta jest autoryzowanym dystrybutorem takich marek jak:  Thermo Fisher Scientific, Amplex, Anatolia Geneworks, Autobio, Coris, E77, Fujirebio, Hygiena, Indicia, Interscience, Liofilchem, Medical Wire, Microbiologics, Mindray, Oxford Immunotec, SD Biosensor, Snibe, Statens Serum Institute, czy Syntesys.

Argenta w liczbach

Argenta – profesjonalny partner dla liderów rynku diagnostycznego

Od 30 lat dostarczamy wysokiej jakości rozwiązania diagnostyczne, zyskując uznanie najważniejszych graczy na rynku lokalnym i światowym. Jest to możliwe dzięki nieustannemu rozwojowi, poszerzaniu kompetencji zespołu specjalistów oraz otwarciu się na innowacje, które od początku istnienia spółki były kompasem dla naszych działań.