Badanie ATP stosowane jest celem wykrycia obecności mikroorganizmów i pozostałości organicznych na powierzchniach produkcyjnych. Dzięki szybkim testom ATP można łatwo sprawdzić, czy występują pozostałości białka, glutenu i innych substancji w miejscach roboczych uczestniczących w procesie produkcyjnym. Wiele testów nie wymaga użycia luminometru, co jeszcze bardziej usprawnia i upraszcza badanie. Testy białkowe i inne testy ATP są niezbędne w wielu zakładach produkcyjnych, które muszą spełnić odpowiednie normy przy przygotowaniu produktów spożywczych, np. w zakładach mleka, by wykluczyć jego zakażenie lub wcześniej je wykryć i móc wprowadzić odpowiednie procedury naprawcze. Badanie ATP stanowi zatem część procesu monitorowania i kontroli produkcji licznych wyrobów spożywczych.

Aller Snap, szybki test wykrywający pozostałości białek, bez użycia luminometru; 4x25 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id ALS100
Hygiena

Aller Flow™Gluten, szybki test wykrywający pozostałości glutenu na powierzchni, bez użycia luminometru; 25 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id ALF-GL
Hygiena

Aller Snap, szybki test wykrywający pozostałości białek, bez użycia luminometru; 25 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id ALS100/25
Hygiena

Wymazówka namnażająca dla coliform i E.coli ; 100 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id MS1-CEC
Hygiena

MicroSnap E.coli – wymazówka testowa ; 100 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id MS2-ECOLI
Hygiena

MicroSnap Coliform – wymazówka testowa ; 100 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id MS2-COLIFORM
Hygiena

MicroSnap Enterobacteriaceae – wymazówka testowa ; 100 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id MS2-EB
Hygiena

MicroSnap Total Count – wymazówka testowa ; 100 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id MS2-TOTAL
Hygiena

Wymazówka namnażająca dla Enterobacteriaceae ; 100 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id MS1-EB
Hygiena

InSite Salmonella Test, test do wykrywania Salmonella w wymazach z powierzchni bez luminometru.; 2x25 szt
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id ISO50
Hygiena

Wymazówka namnażająca Total Enrichment ( dla ogólnej liczby drobnoustrojów) ; 100 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id MS1-TOTAL
Hygiena

InSite Listeria Test, test do wykrywania Listeria w wymazach z powierzchni bez luminometru; 50 (2x25 szt.)
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id IL050
Hygiena

Medi-Check™ , szybki test do wykrywania pozostałości białek ; 100 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id MDCK-100
Hygiena

Bulion namnażajacy dla coliform i E.coli ; 100 szt.
Mikrobiologia \ Badanie ATP

id MS1-CEC-BROTH
Hygiena
Zastosowanie testów ATP

Zalety stosowania szybkich testów

Jak wykonuje się test ATP? Badanie krwi nie jest wymagane, bo to testy mikrobiologiczne polegające na pobraniu wymazu na specjalny patyczek z powierzchni roboczych czy produkcyjnych. Należy je wykonać w temperaturze pokojowej stabilnej, a wyniki przechowywać w warunkach chłodniczych przez maksymalnie sześć godzin od chwili pobrania próbki. Testy ATP mają długi termin ważności, a ich użycie nie wymaga żadnych przygotowań. Można je zatem stosować od razu po zakupie do badania różnego rodzaju powierzchni, w tym także trudno dostępnych miejsc w przypadku użycia przedłużaczy patyczków do badania. Testy wymagające luminometru zakładają odczytanie wyniku z próbki przy użyciu tego właśnie przenośnego analizatora.

Szybkie testy białkowe i inne ATP umożliwiające wykrycie pozostałości organicznych w miejscach roboczych czy produkcyjnych mają wiele zalet. Szybkość odczytania wyników, precyzja i prostota obsługi pozwalają stosować je na masową skalę z zapewnieniem powtarzalności wyników. Brak konieczności specjalnego przygotowania do tych wykonania testów, użycia luminometru i specjalistycznej wiedzy osób wykonujących badanie skutkuje oszczędnością czasu i kosztów przy badaniach ATP.

Rodzaje testów diagnostycznych

W ofercie Argenty znajdują się nie tylko testy wykorzystywane w badaniach ATP, ale także szeroką gamą innego rodzaju szybkich testów diagnostycznych, to jest testy immunologiczne, testy narkotykowe, testy na wykrywanie drobnoustrojów, testy na obecność mykotoksyn, testy na alergeny oraz niedawno wprowadzone testy w kierunku diagnostyki SARS-CoV-2 rodzaju antygenowego i serologicznego.

Oferta Argenty

Argenta jest wiodącym na rynku dostawcą innowacyjnych, funkcjonalnych rozwiązań z zakresu mikrobiologii, w tym przede wszystkim odczynników, systemów, analizatorów, wyposażenia, sprzętu i szkła do laboratoriów, pożywek, szczepów, materiałów zużywalnych. Dostarcza niezbędny asortyment do funkcjonowania ośrodków badawczych, inspektoratów sanitarnych, ośrodków badania żywności, zakładów diagnostyki weterynaryjnej czy laboratoriów mikrobiologicznych, biotechnologicznych.v

Czemu warto wybrać Argentę?

Argenta od ponad 30 lat funkcjonuje na rynku diagnostycznym, współpracując z topowymi producentami z całego świata. Zapewnia klientom wsparcie przed i po sprzedaży, dzięki zatrudnianiu wykwalifikowanych ekspertów.

Katalog produktów