Dostawca produktów diagnostycznych i mikrobiologicznych Argenta oferuje profesjonalne, nowoczesne, zapewniające stabilne warunki termostatyczne suszarki oraz inkubatory z przeznaczeniem do laboratoriów, ośrodków badawczych i innych obiektów zajmujących się szeroko pojętą mikrobiologią. Suszarka laboratoryjna umożliwia zachowanie wyższej temperatury w środku niż ta w otoczeniu, a stabilność temperatury gwarantuje wiarygodność procesów badawczych prowadzonych w komorze. Z kolei inkubator laboratoryjny to narzędzie do rozmnażania i inkubacji żywych organizmów w warunkach kontrolowanych, niezależnie od temperatury otoczenia. Oba te urządzenia są niezbędną częścią wyposażenia laboratoriów. Argenta zajmuje się dystrybucją m.in. inkubatorów i suszarek laboratoryjnych od wiodących w branży producentów.

Small Format Incubator, do testów MicroSnp, na 12 probówek, blok IB003 do zamowienia osobno
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id INCUBATOR
Hygiena

Blok do inkubatora Lab Format na 35 probówek MS1-EB-Broth, MS1-N-Broth
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id IB001
Hygiena

Blok do INKUBATORA, format na 12 probówek MS1-EB lub MS1-Total, 1 szt
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id IB003
Hygiena

Lab Format Incubator, na 15 lub/i 35 probówek, blok IB001, IB002 do zamówienia osobno
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id INCUBATOR2
Hygiena

Blok do inkubatora Small Format, na 12 probówek MS1-CEC, MS1-EB, MS1-Total
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id IB002
Hygiena

Blok grzewczy na 15 otworów; 1 szt.
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id IB02
Hygiena

Inkubator do wskaźników sterylizacji
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id INC-13EE
Excelsior Scientific
Zastosowanie inkubatorów i suszarek

Sprzęt laboratoryjny od Argenty

Suszarki laboratoryjne są urządzeniami termostatyzującymi, co oznacza, że w środku ich komory temperatura jest stała i zawsze wyższa niż temperatura otoczenia urządzenia. Równomierna temperatura jest często niezbędna przy prowadzeniu badań. Suszarki, aby spełniały swoją rolą, powinny nie tylko cechować się stabilnością temperatury, zapewnianej dzięki mikroprocesorowym kontrolerom, ale też cichą pracą, szybkim czasem nagrzewania, precyzją wykonania i wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Od suszarek często zależy dokładność i wiarygodność badania w laboratorium. Zaś inkubatory laboratoryjne przeznaczone są do inkubacji i rozmnażania żywych organizmów w środowisku w pełni kontrolowanym i z temperaturą niezależną od temperatury otoczenia urządzenia. Oferują szeroki zakres temperatur – nawet od minus 10 do plus 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu mają zastosowanie w wielu rodzajach procesów badawczych. Można inkubować w nich rośliny, mikroorganizmy, próby, czy badania mikrobiologiczne wykonywane na potrzeby branży farmaceutycznej, spożywczej, rolnej w laboratoriach medycznych, biochemicznych, biologicznych, a także uniwersyteckich. Inkubatory powinny cechować  się dokładnością temperatury, wymuszoną lub naturalną konwekcją, prostotą i wygodą użytkowania oraz systemem alarmowym informującym o przegrzaniu czy samodzielnie wyłączającym urządzenie po przekroczeniu ustawionej temperatury. Inkubatory powinny być wykonane z bezpiecznych komponentów, zapewniających ich wieloletnią żywotnością i wytrzymałość.

Argenta dysponuje kompleksową ofertą sprzętu laboratoryjnego, w tym: densytometry, dilutory, pompy, liczniki kolonii, media preparatory, autoklawy, próbniki powietrza, wirówki, a także pipety i drobne sprzęty laboratoryjne. Ośrodki badawcze, inspektoraty sanitarne, laboratoria mikrobiologiczne mogą tu wyposażyć się w niezbędny sprzęt, a także w szkło, a do tego odczynniki, pożywki, czy szczepy.

Czemu warto wybrać Argentę?

Argenta ma ponad 30-letnie doświadczenie i wyspecjalizowaną kadrę służącą doradztwem klientom na każdym etapie sprzedaży. Wszystkie oferowane przez dostawcę produkty spełniają międzynarodowe normy wymagane przez branżę diagnostyczną. To innowacyjny, dokładny, trwały sprzęt wysokiej klasy od najlepszych na rynku producentów.

Katalog produktów