Diagnostyka SARS-CoV-2

Szybkie testy COVID umożliwiają przesiewową diagnostykę dużej liczby osób w krótkim czasie, zapewniając precyzyjne wyniki. Proste w obsłudze testy mogą być stosowane w jednostkach diagnostycznych nawet przez personel o mniej specjalistycznej wiedzy. Wprowadzenie do oferty Argenty testów screeningowych na COVID jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie tego typu produktów i pokazuje, że sklep reaguje na bieżąco na potrzeby rynku diagnostycznego. Oferowane szybkie testy koronawirusowe są testami antygenowymi w formie kasetkowej, wykonywanymi na próbce z wymazu z nosogardzieli. Pozwalają wstępnie potwierdzić czy wykluczyć obecność zakażenia koronawirusem, choć mają niższą czułość niż testy genetyczne RT-PCR. Są dopuszczone do diagnostyki COVID przez Światową Organizację Zdrowia.

STANDARD Q COVID-19 Ag Test, REF: Q-NCOV-01G;Testy kasetkowe – antygenowe z wymazu – odczyt wizualny – 25 sztuk
Diagnostyka SARSCoV2 \ Testy Screeningowe
id 09COV30D
SD Biosensor
STANDARD Q COVID-19 IgM/IgG COMBO, REF: Q-NCOV-01C; Testy kasetkowe; op. 40 szt.
Diagnostyka SARSCoV2 \ Testy Screeningowe
id 09COV50G
SD Biosensor

Rodzaje testów na COVID

Zalety stosowania szybkich testów na koronawirusa

Do diagnozy SARS-CoV-2 stosuje się kilka rodzajów testów. Najbardziej czuły jest test genetyczny metodą RT-PCR. To molekularne badanie wykrywające wirusa w próbce genetycznej pacjenta na podstawie wymazu z nosogardzieli, lub z badanie krwi, plwociny, moczu. Taki rodzaj testu jest podstawowym stosowanym w diagnostyce koronawirusowej. WHO dopuściło jednak do stosowania także szybkie testy, które mają funkcję przesiewową i pozwalają na wstępną diagnostykę. Dzięki temu można usprawnić proces wykrywania w społeczeństwie zakażeń i lepiej monitorować rozwój pandemii. Szybkimi testami COVID są testy antygenowe wykonywane na wymazie z nosogardzieli. Dodatni wynik testu oznacza, że warto jest potwierdzić zakażenie testem o większej czułości, czyli RT-PCR. Wynik ujemny także nie wyklucza obecności koronawirusa. Test antygenowy najlepiej jest wykonać w ciągu 5-7 dni od pojawienia się pierwszych objawów COVID, bo w tym czasie daje najbardziej miarodajne wyniki. Pomocniczo, by monitorować rozwój epidemii, stosuje się także testy immunologiczne wykrywające przeciwciała IgM i IgG. Tego typu badanie wskazuje na przejście infekcji w przeszłości lub obecnie rozwijającą się infekcję, ale nie potwierdza i nie wyklucza zakażenia koronawirusem.

Szybkie testy do diagnostyki SARS-CoV-2 dają wyniki już w kilkanaście minut, co umożliwia stosowanie ich jako testy screeningowe na dużą skalę. Precyzyjne wyniki są powtarzalne, a obsługa testów kasetkowych jest bardzo prosta. Wykorzystanie takich testów do monitorowania rozwoju epidemii i wstępnej diagnostyki pozwala ograniczyć czas i koszty.

Rodzaje testów diagnostycznych

Poza testami na koronawirusa, sklep internetowy Argenta oferuje także testy narkotykowe, na obecności alergenów, drobnoustrojów, mykotoskyn, testy immunologiczne oraz ATP sprawdzające pozostałości glutenu, białka na powierzchniach roboczych.

Oferta Argenty

Argenta jest renomowanym dostawcą bardzo kompleksowej oferty wyposażenia, materiałów, preparatów, odczynników do przeznaczenia mikrobiologicznego i diagnostycznego. Z asortymentu sklepu korzystają przede wszystkim laboratoria mikrobiologiczne, biotechnologiczne, medyczne, weterynaryjne, a także ośrodki badawcze i badania żywności, inspektoraty sanitarne, zakłady higieny pracy.

Czemu warto wybrać Argentę?

Firma wyróżnia się ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku oraz współpracą z najlepszymi producentami sprzętu i materiałów diagnostycznych. Kadra wykwalifikowanych ekspertów pomaga klientom na każdym procesie sprzedaży.

Katalog produktów