Densytometry to urządzenia służące do pomiaru gęstości optycznej zawiesiny mikroorganizmów, do pomiaru koncentracji komórek bakterii w procesie fermentacji, do przygotowywania zawiesiny mikroorganizmów stosowanej następnie w procesie identyfikacji lub lekowrażliwości. Dlatego takie urządzenia wykazują dużą przydatność w laboratoriach biologicznych przy określaniu cech badanego materiału poprzez sprawdzenie jego gęstości. Densytometr jest urządzeniem fotoelektrycznym, a wyniki prezentowane są cyfrowo w jednostkach McFarlanda. Wiele densytometrów laboratoryjnych dostępnych obecnie na rynku ma kompaktowe wymiary, cechuje się dużą wydajnością i wygodą użytkowania, dzięki możliwości instalacji na stole laboratoryjnym.

McFarland Turbidity Standard 4.0
Densytometry \ Akcesoria dodatkowe

id R20414
Oxoid Ltd.

McFarland Turbidity Standard 0.5
Densytometry \ Akcesoria dodatkowe

id R20410
Oxoid Ltd.

McFarland Turbidity Standard 5.0
Densytometry \ Akcesoria dodatkowe

id R20415
Oxoid Ltd.

McFarland Turbidity Standard 1.0
Densytometry \ Akcesoria dodatkowe

id R20411
Oxoid Ltd.

McFarland Turbidity Standard 3.0
Densytometry \ Akcesoria dodatkowe

id R20413
Oxoid Ltd.

McFarland Turbidity Standard 2.0
Densytometry \ Akcesoria dodatkowe

id R20412
Oxoid Ltd.

McFarland Standards Set, 1 zestaw
Densytometry \ Akcesoria dodatkowe

id R20421
Oxoid Ltd.
Wydajne densytometry laboratoryjne

Do czego służą densytometry?

Densytometry używane są na szeroką skalę w laboratoriach do badania stężenia komórek bakteryjnych czy drożdży w czasie fermentacji, sprawdzania wrażliwości mikroorganizmów na antybiotyki i identyfikacji mikroorganizmów w testach różnego rodzaju. Poprzez określoną długość fal można też zmierzyć optyczną gęstość i określić stężenie roztworu przezroczystego lub nieprzezroczystego. Poza mikrobiologią densytometry użytkowane są w diagnostyce medycznej, do badania gęstości mineralnej kości. Pozwala to wykryć osteoporozę na wczesnym etapie, określić stopień rozwoju choroby i monitorować skutki leczenia.

Wiodący dystrybutor densytometrów

Firma Argenta od ponad 30 lat zajmuje się dystrybucją doskonałej klasy urządzeń, sprzętu, wyposażenia, materiałów pomocniczych do laboratoriów biologicznych i chemicznych, ośrodków badawczych, jednostek zajmujących się badaniem i kontrolą żywności, zakładów higieny weterynaryjnej, czy inspektoratów sanitarnych. W jej ofercie są m.in. materiały do kontroli jakości pożywek, odczynniki chemiczne, mikrobiologiczne, diagnostyczne, materiały kontrolne i szczepy wzorcowe, materiały zużywalne, diagnostyczne analizatory kliniczne, testy immunologiczne i inne, urządzenia do badania czystości mikrobiologicznej środowiska i produkcji, systemy do diagnostyki molekularnej, systemy do identyfikacji i lekooporności, systemy i zestawy do poboru oraz transportu prób, a także densytometry. Cena urządzeń zależna jest od producenta. Argenta współpracuje tylko ze sprawdzonymi, renomowanymi producentami, znanymi w branży i oferującymi produkty wysokiej klasy, zgodne ze standardami i normami. W portfolio Argenty jest ponad 10 000 produktów. Klienci mogą liczyć nie tylko na bogatą ofertę, w której znajdą wszelkie niezbędne do laboratorium produkty, ale też na wsparcie w procesie sprzedaży udzielane przez wykwalifikowaną kadrę o długoletnim doświadczeniu oraz wsparcie gwarancyjne i posprzedażowe do urządzeń, w tym densytometrów.

Katalog produktów