Głaszczki laboratoryjne należą do akcesoriów niezbędnych podczas prowadzenia badań mikrobiologicznych metodą posiewu. To proste narzędzie, które sprawia, że praca w laboratorium staje się zdecydowanie prostsza. Inne, równie popularne określenie głaszczki to szpatułka Drygalskiego. Dlaczego? Ponieważ tak brzmi nazwisko człowieka, który po raz pierwszy znalazł dla niej praktyczne zastosowanie. Użył on głaszczki w badaniach prowadzonych nad tyfusem. Zastosował ją w celu przeniesienia materiału biologicznego z chorego, na specjalnie przygotowane podłoże. Przeznaczenie głaszczki nie zmieniło się do dnia dzisiejszego. Głaszczka pozwala nie tylko w bezpieczny sposób przenieść materiał na konkretną powierzchnię, ale także równomiernie go rozprowadzić.

Głaszczki do płytek, w kształcie litery L, sterylne, sterylizowane radiacyjnie, pakowane indywidulanie, 500 szt. ;
Materiały jednorazowego użytku \ Głaszczki

id ETARI1
Noex Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp. K

Głaszczki do płytek, w kształcie litery L, sterylne, sterylizowane radiacyjnie, 800 szt. (pakowane po 5 szt.);
Materiały jednorazowego użytku \ Głaszczki

id ETARI5
Noex Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp. K
Głaszczki laboratoryjne niezbędnym narzędziem do pracy
Jak skonstruowana jest głaszczka?

Głaszczka laboratoryjna może przybierać kształt litery L, T lub trójkąta. Istotne, aby elementy znajdujące się w jej dolnej części nie powodowały uszkodzenia powierzchni, na której umieszczony został materiał biologiczny. Odpowiednio wykonane głaszczki pozwalają rozłożyć nacisk równomiernie, a w efekcie gładko rozprowadzić je na wybranej powierzchni. Pozostają jednak na tyle elastyczne, że wciąż możemy wykonać swobodne ruchy z ich zastosowaniem. Dolna część głaszczki, szczególnie tej w kształcie litery L lub T powinna być delikatnie zakrzywiona ku górze, by nie istniało ryzyko uszkodzenia powierzchni podłoża, na które materiał jest aplikowany. Argenta posiada w swojej ofercie głaszczki właśnie w kształcie litery L, odpowiednio wyprofilowane i przygotowane do nałożenia materiału na posiew.

Głaszczka szklana, metalowa czy plastikowa?

Materiałem, z którego wykonywane są głaszczki jednorazowe, jest plastik. Z kolei wszelkie narzędzia, które przygotowano ze szkła i metalu, obojętnego na działanie mikroorganizmów i substancji chemicznych, mogą zostać użyte po raz kolejny. Koniecznie należy pamiętać o oczyszczeniu i wysterylizowaniu narzędzia po jego zastosowaniu. Zanim zdecydują się Państwo na zakup konkretnego rodzaju głaszczek laboratoryjnych, należy upewnić się, że oferowany produkt będzie pomocny, a nie spowoduje zakłamania w uzyskanych wynikach. Głaszczka - narzędzie niesamowicie proste, a bardzo przydatne. Niezbędnie w laboratoriach, w których prowadzone są badania posiewowe.

Głaszczki laboratoryjne dostępne w ofercie Argenta

Głaszczki, które znajdziecie Państwo w asortymencie sklepu Argenta, są dostępne w ilości 500 sztuk - pakowane indywidualnie lub 800 szt. - pakowane po 5. Wszystkie głaszczki są sterylizowane radiacyjnie, aby użytkownik mógł zyskać całkowitą pewność, że stosowane przez niego narzędzia nie wpłyną na zakłamanie wyników prowadzonego badania. Głaszczki powinny znaleźć swoje zastosowanie w każdym laboratorium, które prowadzi badania posiewowe, wykonuje rozmazy i bada stężenie pojedynczych komórek bakteryjnych. Za zastosowaniem głaszczek przemawia ich bezpieczeństwo, wyjątkowa skuteczność oraz prostota użytkowania. Warto zaopatrzyć się w produkt, który zwiększy pewność, że uzyskane wyniki będą zgodne ze stanem faktycznym.

Katalog produktów