W laboratoriach, salach operacyjnych czy szpitalach wymagane jest utrzymanie absolutnej sterylności. W asortymencie Argenta znajdą Państwo wiele akcesoriów pomocnych w zachowaniu niezbędnej czystości. Należą do nich maty dekontaminacyjne. Ich rolą jest hamowanie rozprzestrzeniania bakterii, wirusów oraz grzybów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla dalszego, sprawnego funkcjonowania wymienionych wyżej pomieszczeń. Maty w skuteczny sposób absorbują zanieczyszczenia, a wraz z nimi szkodliwe drobnoustroje i zapobiegają ich namnażaniu. Posiadają wiele warstw - po zużyciu jednej, wystarczy odkleić kolejną, która w dalszym ciągu będzie mogła skutecznie pełnić swoją rolę. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę decydując się na konkretny rodzaj maty laboratoryjnej?

Mata dekontaminacyjna 46x114 cm, niebieska, 30-sto warstwowa, op=8 mat;
Materiały jednorazowego użytku \ Maty

id 115-0061
Vwr International Sp. Z O.o.

Mata laboratoryjna chłonąca wycieki BenchGuard, absorpcja 400mL/m2, arkusze 0,6m x 0,49m, opakowanie 100 szt. ;
Materiały jednorazowego użytku \ Maty

id BG60100
Sterilin Limited

Mata laboratoryjna chłonąca wycieki BenchGuard, absorpcja 400mL/m2, rolka 50m x 0,49 m, opakowanie 1szt.;
Materiały jednorazowego użytku \ Maty

id BG50
Sterilin Limited

BenchGuard BG60E Extra absorbent sheet wallet 490x600 800m/msq, op 50szt
Materiały jednorazowego użytku \ Maty

id BG60E
Thermo Scientific
Mata dekontaminacyjna - zastosowanie

Jak wybrać najlepszą matę laboratoryjną?

Mata dekontaminacyjna powinna być przede wszystkim skuteczna, ale także nie utrudniać korzystania z pomieszczeń, w których została zamontowana. Nie może być zbyt wysoka, aby moment przejścia nie stanowił trudności. Kolejną cechą, która będzie przemawiać za zakupem konkretnej maty laboratoryjnej, jest możliwość trwałego przyklejenia jej do podłoża. Nie powinna przesuwać się, a przez to stanowić zagrożenia w momencie przekroczenia linii wejścia do pomieszczenia. Maty laboratoryjne wykazują się wysoką odpornością na wpływ temperatury, płynów oraz promieniowanie UV. Nie wymagają od Państwa specjalnego przygotowania do montażu.

Czy mata dekontaminacyjna jest konieczna?

Głównym zadaniem maty laboratoryjnej jest ochrona przed niekontrolowanym namnażaniem drobnoustrojów. Mogą one zostać wniesione m.in. na obuwiu lub kółkach wózków i łóżek. Właśnie w tym celu maty dekontaminacyjne są umieszczane przed wejściem do laboratorium lub sali operacyjnej. Redukcja liczby bakterii, wirusów lub grzybów - właśnie w tym pomocne są maty laboratoryjne. Zwykłe maty nie są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. One gromadzą jedynie nadmiar zanieczyszczeń, nie zapewniając skutecznej ochrony przed drobnoustrojami.

Miejsca montażu maty dekontaminacyjnej

Sale operacyjne i laboratoria to nie jedyne miejsca, gdzie namnażanie szkodliwych drobnoustrojów może okazać się zagrożeniem. Pomieszczeniami o podwyższonych wymaganiach dotyczących czystości są także niektóre strefy produkcyjne, hale przemysłowe, biura w zakładach spożywczych, centra badawcze, ośrodki sportowe, apteki, przychodnie dentystyczne czy prywatne kliniki.

Praktyczne zastosowanie maty

Mata laboratoryjna pochłania brud, a wraz z nim bakterie, wirusy, grzyby, ale także pył i wycieki - zarówno zagrożenia widoczne, jak i niedostrzegalne gołym okiem, które mogą stanowić poważne ryzyko. Na utrzymanie sterylnej czystości składa się wiele czynników, a maty dekontaminacyjne okazują się być jednym ze skutecznych rozwiązań, w które możemy wyposażyć konkretne pomieszczenia. Produkty oferowane przez Argenta mają różne rozmiary - mogą Państwo zdecydować się na produkty w formie rolki lub kilkudziesięciu arkuszy w jednym opakowaniu. Dopasowanie naszego asortymentu do potrzeb użytkowników jest wynikiem wieloletniego doświadczenia i wytężonej pracy specjalistów.

Katalog produktów