W tej kategorii znajdą Państwo wysokiej jakości odczynniki pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów. Odczynniki laboratoryjne są niezbędne do codziennego funkcjonowania laboratorium. Wykorzystuje się je do przeprowadzania większości analiz czy procedur związanych z pracami badawczymi. W naszej ofercie dostępne są więc produkty przeznaczone do precyzyjnych i bezpiecznych badań biotechnologicznych oraz diagnostycznych. Znajdują zastosowanie między innymi w technikach immunologicznych. Są używane np. jako przeciwciała do badań cytometrii przepływowej i western blottingu (w formie niezwiązanej i sprzężonej), a także immunohistologicznych (w formie mrożonej lub w skrawkach zatopionych w parafinie).

Glicerol; op.= 4x50 ml
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 80021
Liofilchem

ESC swab Neutralizing Rinse Solution, op. 100 wymazówek x 10 ml
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 85601
Liofilchem

VET Gram-positive 100 multodiscs
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 95300
Liofilchem

Roztwór jodyny; op.= 5x10ml
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 81009
Liofilchem

Lecytyna; op.= 4x50ml
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 80007
Liofilchem

Stalowy pedał nożny; 1 szt.
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 96798
Liofilchem

Steril Control GST E5 ampułki; op.= 20 x 4ml
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 91251
Liofilchem

Physiological Solution, roztwór fizjologiczny 0,85% NaCl, op. 20 probówek x 9 ml
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 20196
Liofilchem

Physiological Solution, roztwór fizjologiczny 0,85% NaCl, op. 20 fiolek x 4,5 ml
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 20079
Liofilchem

Physiological Solution, roztwór fizjologiczny 0,85% NaCl, op. 20 probówek x 3 ml
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 24142
Liofilchem

Influenzae A+B Buffer
Odczynniki mikrobiologiczne \ Odczynniki

id 000004
Nal von Minden
Odczynniki laboratoryjne – czym się od siebie różnią?

W przypadku odczynników biologicznych wyróżniamy różne klasy czystości, które określają zawartość substancji głównych i dopuszczalne poziomy zanieczyszczeń. Mowa o procencie wagowym substancji głównej po odjęciu występujących w odczynniku zanieczyszczeń. Warto wiedzieć również, że odczynniki charakteryzują się określonym czasem trwałości i stałymi parametrami jakościowymi, które uwzględniają wspomnianą już czystość i zawartość głównego składnika. Poza tym na rynku dostępne są odczynniki laboratoryjne mające postać cieczy (roztworu o określonym stężeniu) oraz ciał stałych (czyli w formie granulatów, pastylek, czy proszków). W przypadku odczynników laboratoryjnych zakupionych od firmy Argenta, zyskują Państwo pewność, że wybrane produkty cechują się dokładnie takimi parametrami, jakie deklaruje producent.

Odczynniki do biologii molekularnej

Odczynniki biologiczne mogą mieć różne zastosowania, m.in. do barwienia metodą manualną i automatyczną, testów identyfikacyjnych, czy immunologicznych. Są to mieszaniny i substancje chemiczne używane w laboratoriach do wykonywania szeroko rozumianych prac naukowo-badawczych związanych z mikrobiologią. To, jaki rodzaj i ilość odczynników laboratoryjnych okaże się niezbędna przy konkretnym badaniu, zależy od jego skali i charakterystyki. Przykładowo, w przypadku odczynników do biologii molekularnej potrzebne okazują się m.in. nukleozydy, nukleotydy i ich analogi, białka rekombinowane, przeciwciała, testy aktywności enzymów, odczynniki do krystalografii makromolekularnej, czy zestawy i odczynniki do PCV, preparacji oraz znakowania DNA.

Odczynniki biologiczne od wiodących marek

W sklepie Argenta znajdą Państwo szeroki wybór odczynników laboratoryjnych. Nasze produkty są powszechnie stosowane w instytucjach badawczych oraz przyzakładowych laboratoriach chemicznych. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi, znanymi na całym świecie producentami takimi jak Diagnostics, Liofilchem, czy Nal von Minden. Wszystkie odczynniki dystrybuowane przez naszą firmę spełniają rygorystyczne wymagania jakościowe. Możemy pochwalić się bogatą, stale poszerzaną ofertą, pochodzącą od największych, światowych dostawców z wieloletnim doświadczeniem w branży. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym wykwalifikowanym zespołem doradców. Zapewniamy możliwość przygotowania spersonalizowanej oferty oraz wsparcie we wdrażaniu określonych rozwiązań.


Odczynniki laboratoryjne

Odczynniki laboratoryjne pozwalają zorganizować codzienną pracę w laboratorium. Są niezbędne przy analizach i procedurach w większości prac badawczych. Mają zastosowanie tam, gdzie wykorzystuje się reakcje chemiczne do wykrywania i pomiarów innych substancji. Nasza oferta koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów do zastosowania w badaniach biotechnologicznych i diagnostycznych.

Szerokie zastosowanie odczynników laboratoryjnych

Odczynnik to każda substancja, która może zostać użyta w pracach laboratoryjnych. Zwykle ma formę roztworu albo mieszaniny. To nic innego jak związek chemiczny o odpowiednich parametrach, które pozwalają na jego zastosowanie w konkretnej procedurze badawczej, np. oznaczania jonów w analizowanych substancjach czy rozdzielania anionów i kationów. Związki tego typu mają sporo zastosowań w szeroko pojętym przemyśle, medycynie oraz przy opracowywaniu i badaniu składu różnych leków i nie tylko.

Dlatego w Argenta zadbaliśmy o bardzo duży wybór odczynników laboratoryjnych, które można dopasować do prowadzonych prac mikrobiologicznych. By konkretna substancja mogła zostać zakwalifikowana jako odczynnik laboratoryjny, powinna spełniać odpowiednie kryteria. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami możemy zagwarantować najwyższą jakość naszych odczynników.

Odczynniki laboratoryjne w praktyce

Nasze odczynniki sprawdzają się szczególnie w fazie testowania poszczególnych leków. Za ich pomocą można ocenić, jak wpływają na siebie konkretne substancje oraz jak wyglądają jakość i właściwości poszczególnych mieszanek. Z kolei w przemyśle odczynniki pomagają w pracy nad dodatkami do żywności, produkcji tworzyw sztucznych oraz nawozów.

Niektóre badania z wykorzystaniem odczynników mogą mieć bardzo duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Jednym z takich przypadków jest analiza enzymu katalazy. To istotny enzym chroniący komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Katalaza jest wytwarzana w niemal każdym żywym organizmie, który oddycha tlenowo. Bierze udział w ochronie komórek, ponieważ rozkłada reaktywne formy tlenu. Może okazać się pomocna przy przewlekłych stanach zapalnych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego odczynnika może pomóc w badaniu jej aktywności u konkretnego człowieka czy zwierzęcia. Katalaza ma także duże znaczenie w badaniu procesów starzenia się.

Czym różnią się nasze odczynniki mikrobiologiczne?

Mamy świadomość, że przy stosowaniu odczynników w pracach laboratoryjnych liczy się precyzja i idealne dopasowanie do konkretnej procedury. W tej dziedzinie można wybierać z dwóch klas czystości produktów, które wskazują na zawartość substancji głównych i dopuszczalne poziomy zanieczyszczeń. Chodzi o procent wagowy substancji głównej po odjęciu występujących w odczynniku zanieczyszczeń.

Każdy ze współczynników w naszym asortymencie ma również indywidualny czas trwałości i parametry jakości uwzględniające czystość i zawartość głównego składnika. Tego typu związki chemiczne wyróżniają się również określoną czystością (parametr ten opisuje się jako zawartość procentową w odczynniku związku chemicznego będącego jego główną substancją) oraz konkretnym stanem skupienia. W laboratoriach stosuje się odczynniki ciekłe, czyli roztwory o określonych stężeniach. Jednak są dostępne także odczynniki w postaci proszków, pastylek czy granulatów.

Odczynniki laboratoryjne w ofercie Argenta

Odczynniki stosowane w laboratoriach to bardzo duża grupa związków chemicznych. Można do nich zaliczyć m.in.:

  • roztwór jodyny – stosowany głównie w przemyśle farmaceutycznym,

  • roztwór soli fizjologicznej (roztwór Ringera),

  • odczynnik Gilmana,

  • nadtlenek wodoru – wykorzystuje się go np. podczas produkcji paliwa rakietowego i wybielaczy,

  • kwas salicylowy, etanoloamina, kwas L-askorbinowy – mają zastosowanie głównie w branży farmaceutycznej,

  • kwas solny – przydatny do oczyszczania metalowych powierzchni, a także w działaniach geologicznych,

  • kwas siarkowy – wykorzystuje się go przy badaniach związanych z wytwarzaniem materiałów wybuchowych i nawozów,

  • mrówczan amonu,

  • aceton – funkcjonuje jako rozpuszczalnik, ale wykorzystuje się go również do produkcji środków czyszczących i lakierów.

Nasz asortyment obejmuje produkty najczęściej wykorzystywane w analizach chemicznych i mikrobiologicznych.

Wysoka jakość odczynników laboratoryjnych

By odczynniki spełniały swoją funkcję, muszą pochodzić z zaufanych źródeł. Współpracujemy z dostawcami stosującymi rygorystyczne normy czystości substancji i całego procesu produkcji. Poszczególne produkty muszą wyróżniać się określonym zestawem cech, które podlegają standaryzacji.

Składniki używane do produkcji odczynników laboratoryjnych powinny charakteryzować się czystym składem. Tylko wtedy podjęte analizy chemiczne mogą być efektywne i dawać wiarygodne wyniki. Dla osób na co dzień pracujących w środowisku laboratoryjnym najważniejsza jest pewność, że konkretny odczynnik ma dokładnie takie parametry, jakie są wymagane. Zanieczyszczenia mogą doprowadzić nawet do zniekształcenia wyników analizowanej reakcji. Szczególną wagę ma to w branży farmaceutycznej, gdzie roztwór jodyny, roztwór Ringera czy odczynnik Gilmana to jedne z tych najczęściej stosowanych.

Zapoznaj się z naszą ofertą odczynników laboratoryjnych i wybierz wysokiej jakości substancje od sprawdzonych producentów!

Katalog produktów