Pipety jednorazowe wykonane są z tworzywa sztucznego i umożliwiają precyzyjne dozowanie nawet bardzo małych ilości cieczy różnego rodzaju, dzięki odporności chemicznej materiału, z którego są wykonane. Pipetki jednorazowe najczęściej są z plastiku, a ich znany rodzaj to tzw. pipety Pasteura. Pipety wykorzystuje się na szeroką skalę w laboratoriach, gdzie służą do odmierzania oraz przenoszenia cieczy. Znajdują zastosowanie w mikrobiologii przy hodowli komórkowej oraz tkankowej, a także w medycynie, farmacji, biologii, chemii. Wersja jednorazowa pipety może być sterylna lub niesterylna. Pipety plastikowe są funkcjonalną alternatywą dla pipet szklanych, bo nie wymagają sterylizacji po każdym użyciu.

Pipetki Pasteura, op. 500 szt.
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id RPP02
Durviz S.l.

Pipety Pasteur'a 3ml sterylne, sterylizowane radiacyjnie, skalowane, pakowane indywidualnie, 1000 szt.;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 384338.1
Syntesys

Pipety Pasteur'a 1ml, sterylne sterylizowane radiacyjnie, skalowane, pakowane indywidualnie, 1000 szt.;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 384378.1
Syntesys

Fisherbrand™ Pipety serologiczne, 10 ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, opakowanie foliowe, op=200 szt (4x50szt) / 13-676-10J/
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11839660
Fisher Scientific

Pipety serologiczne 2ml, PS, sterylne, pakowane zbiorczo po 50szt., op=500szt (10x50szt) /13-678-12C /;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11889660
Fisher Scientific

Pipety serologiczne 25ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, op=200szt (8x25szt) /13-678-11/;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11839181
Fisher Scientific

Fisherbrand™ Pipety serologiczne, 1 ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, opakowanie foliowe, op=1000 szt (10x100szt) /13-676-10G/
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11819660
Fisher Scientific

Pipety serologiczne 2ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, op=500szt (10x50szt) /13-678-11C/;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11859181
Fisher Scientific

Pipety serologiczne 5ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, op=200szt (4x50szt) /13-676-10H/;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11829660
Fisher Scientific
Rodzaje pipet laboratoryjnych
Materiały jednorazowego użytku od Argenty

Pipetki jednorazowe wykorzystywane są do przenoszenia cieczy jak próbki krwi czy moczu na nośnik oraz odmierzania odczynników mikrobiologicznych. Do tych zadań stosuje się przede wszystkim dwa rodzaje pipet. Pipety Pasteura to cienka, długa rurka z bańką ssąca pozwalającą odciągnąć nadmiar cieczy czy przenieść niewielkie objętości cieczy i dozować je. Nie jest tu potrzebne żadne zewnętrzne narzędzie do pobierania cieczy, bo właśnie bańka ssąca umożliwia zaciągnięcie oraz uwolnienie cieczy. Z racji wygodnej możliwości przeniesienia cieczy o objętości jedynie 1 ml inna nazwa na pipetę Pasteura to pipeta transferowa. Z kolei pipety jednorazowe wielomiarowe mogą być użyte do przenoszenia i odmierzania precyzyjnego cieczy o różnej objętości. Wymagają użycia zewnętrznego narzędzia do pobierania i uwolnienie cieczy z pipety np. gruszki, pompki, pipetor, smoczka.

Poza pipetami jednorazowego użytku, Argenta ma w swojej ofercie szereg innych materiałów zużywalnych przydatnych w laboratoriach. Są to np. narzędzia do pobierania próbek, wykonywania badań, transportu i przechowywania próbek, jak próbówki, szalki Petriego, płytki titracyjne. Do zachowania sterylności i przestrzegania zasad higieny i bezpieczeństwa pracy w laboratoriach niezbędne są rękawiczki i odzież ochronna. Inne drobne akcesoria np. maty, głaszczki, ezy, także znajdują zastosowanie w jednostkach badawczych i laboratoriach, zależnie od konkretnych potrzeb.

Bogaty asortyment Argenty

Argenta jest wiodącym na rynku dostawcą materiałów zużywalnych do laboratoriów, a także odczynników mikrobiologicznych i chemicznych, systemów i analizatorów, materiałów do walidacji badań, sprzętu i szkła laboratoryjnego, szybkich testów immunologicznych i innego rodzaju oraz asortymentu do diagnostyki weterynaryjnej. Wszystkie produkty są wysokiej jakości i spełniają normy wymagane do tak specyficznych narzędzi i urządzeń. Argenta wyposaża kompleksowo laboratoria mikrobiologiczne, medyczne, biochemiczne, chemiczne, ośrodki badania żywności, inspektoraty sanitarne, obiekty badawcze, zakłady higieny weterynarii.

Czemu warto wybrać Argentę?

Argenta wyróżnia się nie tylko bogatym asortymentem od najlepszych producentów, ale także ponad 30-letnim doświadczeniem w branży i oferowaniem profesjonalnego wsparcia dla klientów na każdym etapie procesu sprzedaży.


Pipety laboratoryjne – materiały jednorazowe Argenta

Pipetowanie, czyli szybkie i bardzo precyzyjne odmierzanie oraz przenoszenie cieczy rzędu mikro- i mililitrów, jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji w różnego rodzaju laboratoriach, w mikrobiologii przy hodowli komórkowej oraz tkankowej, a także w medycynie, farmacji, biologii i chemii.

Powodzenie pipetowania zależy w znacznej mierze od wyboru odpowiedniego rodzaju pipety – szklanej lub plastikowej, pipety Pasteura (pipeta nazwana na cześć Louisa Pasteura, francuskiego chemika i prekursora mikrobiologii), pipety miarowej lub pipety automatycznej – co gwarantuje uzyskanie wysokiej wydajności oraz optymalizacji przebiegu pracy.

Nowoczesne, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego pipety laboratoryjne dostępne w sklepie internetowym Argenta, oferującym profesjonalny sprzęt i materiały do wyposażenia ośrodków badawczych, należą do materiałów jednorazowych, sterylnych lub niesterylnych. Co najważniejsze, nie wymagają wyjaławiania po każdym użyciu, co znacznie przyspiesza prowadzone projekty.

Pipety Pasteura – jednorazowe materiały laboratoryjne Argenta

Pipeta stanowi podstawowe wyposażenie laboratorium, a jej rodzaj dobierany jest pod kątem konkretnego projektu, gdzie decydujące znaczenie mają sterylność oraz precyzyjność pomiaru. Pipety Pasteura (tzw. pasterówki) to pipety transferowe, służące do pobierania, przenoszenia i dozowania niewielkich objętości cieczy, a także do odciąganie nadmiaru płynu z naczynia.

Pipety Pasteura wykorzystywane są najczęściej w laboratoriach chemicznych, medycznych, biologicznych i farmaceutycznych, a także w wielu innych jednostkach badawczych i przemysłowych. Dostępne na rynku pipety Pasteura różnią się pod względem materiału, z którego zostały wykonane, objętości nominalnej, kształtu, średnicy oraz długości końcówki.

Pipety Pasteura plastikowe to zwykłe rurki jednorazowego użytku, zakończone bańką ssącą. Bywają wyposażone w tłoczoną skalę, umożliwiającą przybliżenie wartości objętości cieczy pobieranej lub dozowanej. Pipety Pasteura plastikowe sterylne służą do badań, w przypadku których istotna jest czystość mikrobiologiczna stosowanego narzędzia. Pipety Pasteura plastikowe niesterylne wykorzystywane są zaś do podstawowych zastosowań laboratoryjnych.

Pipety Pasteura szklane mogą być z kolei autoklawowane i stosowane wielokrotnie – minimalizując w ten sposób ilość powstających w laboratorium odpadów. Pipety Pasteura szklane wymagają zastosowania dedykowanych smoczków do ich napełniania i dozowania. Wyróżniamy modele w wersji z zatyczką z waty i bez zatyczki.

Pipety serologiczne – szeroki wybór objętości i zastosowań

Pipety serologiczne jednorazowe, które znajdują zastosowane w bakteriologii, hodowlach komórkowych i tkankowych oraz wielu innych, wymagających precyzyjnych pomiarów badaniach, charakteryzuje przede wszystkim jednoczęściowa konstrukcja oraz gładkie ściany, zapobiegające osadzaniu się substancji.

Pipety serologiczne w wersji sterylnej powinny być wolne od zanieczyszczeń bioaktywnych (pirogenów, cytotoksyn, DNaz i RNaz) oraz wyróżniać się czytelną podziałką i kolorowymi zatyczkami, które ułatwiają błyskawiczną identyfikację pojemności – dzięki temu można je wykorzystać w wielu sytuacjach.

Wykonane z polistyrenu, jednorazowe, sterylne pipety serologiczne to połączenie wydajności, ergonomii pracy i atrakcyjności ekonomicznej z gwarancją spełnienia restrykcyjnych norm laboratoryjnych.

Pipety laboratoryjne – jednorazowe i sterylne

Specjalizujący się w wyposażaniu profesjonalnych laboratoriów sklep internetowy Argenta oferuje pipety Pasteura oraz pipety serologiczne marek Syntesys i Fisher Scientific. Polecane pipety sterylne, sterylizowane radiacyjnie, skalowane, pakowane indywidualnie lub zbiorczo gwarantują precyzyjne pobieranie, przenoszenie i dozowanie niewielkich objętości cieczy, spełniając przy tym wymagane normy laboratoryjne.

Znajomość dobrych praktyk laboratoryjnych z wykorzystaniem różnego rodzaju pipet, w tym pipety Pasteura i pipety serologicznej, pozwala maksymalizować dokładność oraz powtarzalność procesu. Przy pobieraniu substancji za pomocą zakraplacza należy przede wszystkim unikać wykonywania gwałtownych ruchów. Nie należy także dotykać ścian pojemnika z cieczą. Pipeta powinna cały czas znajdować się w pozycji pionowej, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych błędów pomiarowych. Istotne jest regularne czyszczenie sprzętu i wymiana końcówek lub stosowanie pipet jednorazowych.

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając sprzęt laboratoryjny? Specjalistyczne wyposażenie laboratorium to nie tylko wymagająca sporych nakładów finansowych inwestycja w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, ale również minimalizacja codziennych kosztów eksploatacyjnych przy jednoczesnej maksymalizacji wydajności pracy i osiąganiu szybkich i precyzyjnych wyników prowadzonych badań.

Niezbędne w procesach badawczych materiały jednorazowe do laboratorium, w tym pipety laboratoryjne od zaufanych i sprawdzonych producentów oraz wsparcie serwisowe i logistyczne znajdziesz w sklepie Argenta – zapewniającym kompleksowe i innowacyjne rozwiązania dla rynku diagnostycznego.

Katalog produktów