Pipety jednorazowe wykonane są z tworzywa sztucznego i umożliwiają precyzyjne dozowanie nawet bardzo małych ilości cieczy różnego rodzaju, dzięki odporności chemicznej materiału, z którego są wykonane. Pipetki jednorazowe najczęściej są z plastiku, a ich znany rodzaj to tzw. pipety Pasteura. Pipety wykorzystuje się na szeroką skalę w laboratoriach, gdzie służą do odmierzania oraz przenoszenia cieczy. Znajdują zastosowanie w mikrobiologii przy hodowli komórkowej oraz tkankowej, a także w medycynie, farmacji, biologii, chemii. Wersja jednorazowa pipety może być sterylna lub niesterylna. Pipety plastikowe są funkcjonalną alternatywą dla pipet szklanych, bo nie wymagają sterylizacji po każdym użyciu.

Pipetki Pasteura, op. 500 szt.
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id RPP02
Durviz S.l.

Pipety Pasteur'a 3ml sterylne, sterylizowane radiacyjnie, skalowane, pakowane indywidualnie, 1000 szt.;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 384338.1
Syntesys

Pipety Pasteur'a 1ml, sterylne sterylizowane radiacyjnie, skalowane, pakowane indywidualnie, 1000 szt.;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 384378.1
Syntesys

Fisherbrand™ Pipety serologiczne, 10 ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, opakowanie foliowe, op=200 szt (4x50szt) / 13-676-10J/
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11839660
Fisher Scientific

Pipety serologiczne 2ml, PS, sterylne, pakowane zbiorczo po 50szt., op=500szt (10x50szt) /13-678-12C /;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11889660
Fisher Scientific

Pipety serologiczne 25ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, op=200szt (8x25szt) /13-678-11/;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11839181
Fisher Scientific

Fisherbrand™ Pipety serologiczne, 1 ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, opakowanie foliowe, op=1000 szt (10x100szt) /13-676-10G/
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11819660
Fisher Scientific

Pipety serologiczne 2ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, op=500szt (10x50szt) /13-678-11C/;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11859181
Fisher Scientific

Pipety serologiczne 5ml, PS, sterylne, pakowane indywidualnie, op=200szt (4x50szt) /13-676-10H/;
Materiały jednorazowego użytku \ Pipety

id 11829660
Fisher Scientific
Rodzaje pipet laboratoryjnych

Materiały jednorazowego użytku od Argenty

Pipetki jednorazowe wykorzystywane są do przenoszenia cieczy jak próbki krwi czy moczu na nośnik oraz odmierzania odczynników mikrobiologicznych. Do tych zadań stosuje się przede wszystkim dwa rodzaje pipet. Pipety Pasteura to cienka, długa rurka z bańką ssąca pozwalającą odciągnąć nadmiar cieczy czy przenieść niewielkie objętości cieczy i dozować je. Nie jest tu potrzebne żadne zewnętrzne narzędzie do pobierania cieczy, bo właśnie bańka ssąca umożliwia zaciągnięcie oraz uwolnienie cieczy. Z racji wygodnej możliwości przeniesienia cieczy o objętości jedynie 1 ml inna nazwa na pipetę Pasteura to pipeta transferowa. Z kolei pipety jednorazowe wielomiarowe mogą być użyte do przenoszenia i odmierzania precyzyjnego cieczy o różnej objętości. Wymagają użycia zewnętrznego narzędzia do pobierania i uwolnienie cieczy z pipety np. gruszki, pompki, pipetor, smoczka.

Poza pipetami jednorazowego użytku, Argenta ma w swojej ofercie szereg innych materiałów zużywalnych przydatnych w laboratoriach. Są to np. narzędzia do pobierania próbek, wykonywania badań, transportu i przechowywania próbek, jak próbówki, szalki Petriego, płytki titracyjne. Do zachowania sterylności i przestrzegania zasad higieny i bezpieczeństwa pracy w laboratoriach niezbędne są rękawiczki i odzież ochronna. Inne drobne akcesoria np. maty, głaszczki, ezy, także znajdują zastosowanie w jednostkach badawczych i laboratoriach, zależnie od konkretnych potrzeb.

Bogaty asortyment Argenty

Argenta jest wiodącym na rynku dostawcą materiałów zużywalnych do laboratoriów, a także odczynników mikrobiologicznych i chemicznych, systemów i analizatorów, materiałów do walidacji badań, sprzętu i szkła laboratoryjnego, szybkich testów immunologicznych i innego rodzaju oraz asortymentu do diagnostyki weterynaryjnej. Wszystkie produkty są wysokiej jakości i spełniają normy wymagane do tak specyficznych narzędzi i urządzeń. Argenta wyposaża kompleksowo laboratoria mikrobiologiczne, medyczne, biochemiczne, chemiczne, ośrodki badania żywności, inspektoraty sanitarne, obiekty badawcze, zakłady higieny weterynarii.

Czemu warto wybrać Argentę?

Argenta wyróżnia się nie tylko bogatym asortymentem od najlepszych producentów, ale także ponad 30-letnim doświadczeniem w branży i oferowaniem profesjonalnego wsparcia dla klientów na każdym etapie procesu sprzedaży.

Katalog produktów