Mykotoksyny są substancjami toksycznymi – metabolitami – wytwarzanymi przez kilka szczepów grzybów podczas ich namnażania się. Dotyczy to gatunków grzybów występujących w paszach oraz żywności. Z racji tego, że mykotoksyny są niewidoczne, bezzapachowe oraz cechują się stabilnością chemiczną w wysokich temperaturach i w długim czasie, to trudno je wykryć. Mogą dostać się poprzez skażoną żywność, głównie zboża, do łańcucha żywnościowego człowieka. Wykazują się szkodliwym wpływem na zdrowie, stąd konieczność wykonywania badania na obecność mykotoksyn w produktach. Akredytowane metody ilościowego badania mykotoksyn pozwalają na szybkie ustalenie ich ewentualnej obecności w produktach żywieniowych.

Histamine Card; op.
Testy immunologiczne \ Testy immunochromatograficzne

id CI015
Tecna S.r.l.

SMART STRIP Fumonizyna; 20 ozn.
Testy immunologiczne \ Testy immunochromatograficzne

id MF800
Tecna S.r.l.

LAB LFD Reading System; 1 szt.
Testy immunologiczne \ Testy immunochromatograficzne

id LT905
Tecna S.r.l.

SMART STRIP ZON; 20 szt.
Testy immunologiczne \ Testy immunochromatograficzne

id MZ800
Tecna S.r.l.

SMART STRIP Aflatoksin B1; 20 szt.
Testy immunologiczne \ Testy immunochromatograficzne

id MA820
Tecna S.r.l.

Smart Strip DON; 20 szt.
Testy immunologiczne \ Testy immunochromatograficzne

id MD800
Tecna S.r.l.
Występowanie mykotoksyn

Zalety stosowania szybkich testów do badania mykotoksyn

Mykotoksyny jako wtórne metabolity pleśni występują najczęściej w produktach takich jak suszone owoce, świeże owoce i soki owocowe, ziarna, zboża, kawa, orzechy, przyprawy, nasiona oleiste, skrobię i oleje. Poprzez oznaczanie mykotoksyn w laboratoriach mikrobiologicznych można wykryć je w żywności i zapobiec ich szkodliwemu działaniu dla człowieka.

Testy do badania mykotoksyn to rodzaj szybkich testów diagnostycznych. Szybkie testy wyróżniają się nie tylko pokazywaniem wyników już w kilka czy kilkanaście minut, ale także prostotą, precyzją i powtarzalnością, dzięki czemu można przeprowadzać badania na dużą skalę. Zastosowanie szybkich testów do oznaczenia mykotoksyn umożliwia zaoszczędzenie na czasie i środkach, pozwala odczytać jednocześnie wyniki z wielu testów, a do tego nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy.  

Rodzaje testów diagnostycznych

Poza szybkimi testami do analizy mykotoksyn Argenta ma w ofercie także testy immunologiczne do sprawdzania obecności przeciwciał, testy narkotykowe, testy do wykrywania drobnoustrojów, testy alergiczne, testy ATP, a ostatnio także testy wykorzystywane do diagnostyki SARS-CoV-2, typy serologiczne i antygenowe.

Oferta Argenty

Argenta stawia na kompleksowość asortymentu. Jest dostawcą szerokiego spektrum produktów do laboratoriów mikrobiologicznych, medycznych, weterynaryjnych, obiektów badawczych, zakładów higieny weterynarii i inspektoratów sanitarnych, a także ośrodków badania żywności. Zwłaszcza te ostatnie obiekty będą zainteresowane możliwością zakupu wysokiej klasy, szybkich i precyzyjnych testów do badania mykotoksyn. Dostawca Argenta oferuje m.in. odczynniki, systemy, analizatory, szczepy, pożywki, testy, materiały zużywalne, sprzęty i szkło stosowane w mikrobiologii, hematologii, kontroli jakości, chemii, weterynarii.

Czemu warto wybrać Argentę?

Argenta zajmuje się dostawą materiałów do diagnostyki mikrobiologicznej i wyposażenia laboratoriów od ponad 30 lat. Współpracuje tylko z renomowanymi producentami, znanymi na całym świecie i stosującymi się do standardów branżowych. Misją firmy jest zapewnianie ośrodkom naukowym innowacyjnych, wysokiej klasy rozwiązań, a dodatkowo profesjonalnego doradztwa na każdym etapie sprzedaży.

Katalog produktów