Odczynniki mikrobiologiczne

Gwarancja bezpieczeństwa i precyzji. Proponujemy pożywki, odczynniki i testy do badań mikrobiologicznych, spełniające międzynarodowe normy dotyczące składu, właściwości i kontroli jakości. 

Precyzyjność i bezpieczeństwo badań biotechnologicznych i diagnostycznych w dużej mierze zależy od używanych odczynników biologicznych. Argenta oferuje szeroki zakres odczynników wysokiej jakości, które pochodzą od znanych i cieszących się zaufaniem producentów.

W portfolio produktów znajdują się: odczynniki do barwienia metodą manualną i automatyczną, pożywki gotowe i sypkie, testy identyfikacyjne: krążki, paski, odczynniki, panele do identyfikacji biochemicznej, testy aglutynacyjne, testy immunologiczne: analizatory, odczynniki, testy ELISA, testy immunochromatograficzne, testy immunofluorescencyjne, krążki antybiotykowe, testy do oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń, generatory atmosfer, testy kontroli sterylizacji nadtlenkiem wodoru, parowej, radiacyjnej, suchym, gorącym powietrzem, tlenkiem etylenu, odczynniki.

Wszystkie produkty spełniają międzynarodowe standardy.

Bezpieczne i precyzyjne odczynniki biologiczne
Do czego potrzebne są odczynniki w laboratorium?

Diagnostyka mikrobiologiczna polega na sprawdzeniu właściwości biochemicznych drobnoustrojów poprzez badania prowadzone na specjalnych podłożach diagnostycznych. W  badaniach tych najczęściej wykorzystuje się reakcje kataboliczne, których produkty można wykryć dzięki użyciu właściwych testów, wskaźników czy odczynników w laboratorium. Tego typu badania wykazują dużą przydatność w leczeniu i zapobieganiu chorób zakaźnych.

Diagnostyka mikrobiologiczna ma za zadanie zidentyfikować czynnik zakażenia i wskazać, który drobnoustrój wywołał infekcję. Dzięki temu można dobrać właściwy sposób leczenia i przyjąć działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się zakażenia.

Odczynniki biologiczne od wiodącego producenta

Argenta to wiodący dystrybutor produktów do diagnostyki mikrobiologicznej, w tym odczynników biologicznych. Firma współpracuje z najlepszymi producentami rozwiązań do diagnostyki na świecie, wybierając innowacyjne produkty. Jej misją jest wspomaganie rozwoju diagnostyki poprzez wyposażanie laboratoriów w nowatorski sprzęt do kompleksowych badań różnego rodzaju, a także proponowanie wsparcia eksperckiego w zakresie doboru produktów.

Poza odczynnikami biologicznymi Argenta ma w ofercie m.in. systemy i analizatory czy sprzęt i szkło laboratoryjne – łącznie ponad 10 000 produktów o najwyższej jakości i doskonałej precyzji. Argenta wyposaża w niego m.in. jednostki naukowo-badawcze, laboratoria mikrobiologii, laboratoria badające żywność, laboratoria kliniczne, obiekty inspekcji sanitarnej czy zakłady higieny weterynaryjnej.

Argenta i odczynniki w laboratorium – historia o pracy i pasji

Firma Argenta istnieje od prawie 30 lat i przez cały ten czas ciężką pracą konsekwentnie dąży do poszerzania swojej oferty i budowania wykwalifikowanego zespołu ekspertów. Dzięki temu może pochwalić się setkami usatysfakcjonowanych klientów, którzy złożyli niezliczone zlecenia na specjalistyczny sprzęt, wyposażenie, systemy, analizatory czy odczynniki w laboratorium. Już w 1991 roku Argenta została wyłącznym przedstawicielem firmy OXOID Limited, która wytwarza produkty do diagnostyki mikrobiologicznej. To był pierwszy z wielu spośród najlepszej klasy producentów, z którym Argenta nawiązała współpracę.

Wraz z regularnym poszerzaniem portfolio firma modernizuje także swoją infrastrukturę oraz nieustannie dokształca kadrę.

Katalog produktów