15 paź
2021

Rodzaje testów narkotykowych

Problem zażywania narkotyków jest coraz bardziej dotkliwy, dlatego testy narkotykowe zyskują coraz większą popularność, umożliwiając przeprowadzenie szybkich badań na obecność substancji psychoaktywnych w organizmie, których wyniki będą zupełnie wiarygodne.

Problem zażywania narkotyków jest coraz bardziej dotkliwy, dlatego testy narkotykowe zyskują coraz większą popularność, umożliwiając przeprowadzenie szybkich badań na obecność substancji psychoaktywnych w organizmie, których wyniki będą zupełnie wiarygodne. Wykrywanie substancji psychoaktywnych w materiale biologicznym jest możliwe dzięki wielu metodom diagnostyki wykorzystującym np. ślinę, pot, mocz czy próbkę skóry – szybkie testy narkotykowe o charakterze kasetkowym lub zanurzeniowym umożliwiają stosowanie ich na dużą skalę nawet przez osoby o braku specjalistycznej wiedzy. Dzięki temu można wykryć obecność amfetaminy, konopi, kokainy, metaamfetaminy, THC, morfiny i wielu odmian dopalaczy. Dowiedz się, jakie są rodzaje testów na narkotyki i zalety ich stosowania.

Jakie są testy na narkotyki dostępne w Argenta

Oferujemy bogaty asortyment testów diagnostycznych na wykrycie narkotyków różnego rodzaju, które należy dobrać na podstawie kilku istotnych czynników mających bezpośredni wpływ na to, czy środek psychoaktywny zostanie wykryty. Ważny jest czas utrzymywania się danych substancji w moczu, ślinie lub we krwi na poziomie umożliwiającym wykrycie, a także częstotliwość stosowania narkotyków, spożyta ilość, a nawet szybkość przemiany materii i wydalania, wiek badanej osoby, jej waga ciała, dieta i ogólna aktywność. Rodzaje testów na narkotyki to nie wszystko, co warto brać pod uwagę – nasza firma istnieje od ponad 30 lat, współpracując z najlepszymi producentami materiałów do diagnostyki i mikrobiologii na świecie, oferując jedynie wysokiej klasy produkty spełniające bardzo wysokie standardy diagnostyczne. Tylko wybór najlepszych produktów zapewnia precyzyjne i wiarygodne wyniki. Do tego mają Państwo możliwość skorzystania z naszej fachowej pomocy i doradztwa na etapie sprzedaży od wykwalifikowanych specjalistów.

Przyjmuje się, że testy na narkotyki są w stanie wykryć przyjętą substancję w poniższym czasie:
- heroina – 2-3 dni,
- morfina – 2-3 dni,
- kokaina – 2-3 dni,
- amfetamina – 2-3 dni,
- barbiturany – 2-10 dni w zależności od rodzaju,
- benzodiazepin – 3-4 dni,
- kannobinoidy (m.in. THC) – do 5 dni, jednak w przypadku stałego, regularnego zażywania nawet do 30 tygodni.

Pomimo tego zaleca się jak najszybsze przeprowadzenie testów, by precyzyjniej określić substancję odurzającą.

Badanie z moczu i badanie z krwi – najpopularniejsze rodzaje testów na narkotyki

Testy wykrywające obecność narkotyków można podzielić na immunologiczne, które nie są zbyt skomplikowane lub na te wymagające procedury analitycznej. Najczęściej stosuje się szybkie testy immunologiczne ze względu na ich dostępność i krótki czas analizy. 

Testy na narkotyki z krwi to testy typu kasetkowego, a z moczu to tzw. zanurzeniowe. Pierwsze z nich umożliwiają wykrycie obecności marihuany, amfetaminy, kokainy i innych środków psychoaktywnych. Testy z moczu stosuje się pod kątem wykrycia obecności np. benzodiazepinów i barbituranów. Multitesty to specjalne testy, które umożliwiają wykrycie kilku środków psychoaktywnych jednocześnie. 

Jakie są testy na narkotyki, które szybko pokazują wynik

Najszybsze są wspomniane już testy immunologiczne – ich przewagą jest nie tylko duża czułość, ale dostarczanie wyniku nawet w kilka minut. Dzięki temu poleca się je jako testy przesiewowe do wykrywania narkotyków i wielu środków uzależniających. Tego rodzaju produkty może używać każdy, nawet bez specjalistycznej wiedzy. Powtarzalność wyników umożliwia przeprowadzenie badań masowych, a odczytywanie wielu wyników jednocześnie umożliwia oszczędności i czas przy badaniach przesiewowych.

Poznaj rodzaje testów na narkotyki i wybierz ten, który jest ci potrzebny

Jeśli potrzebują Państwo czułych, szybkich i precyzyjnych testów na narkotyki, polecamy poznanie dostępnych produktów – są to przede wszystkim testy zanurzeniowe, kasetkowe, jak i ze śliny wykrywające wiele różnych substancji psychoaktywnych. Dostępne w opakowaniach różnej wielkości, by uniknąć konieczności wizyty w laboratorium i pobierania materiału. Testy narkotykowe są dobrym środkiem do walki z zagrożeniami związanymi ze stosowaniem środków odurzających i substancji psychotropowych przez sportowców, młodzież oraz inne grupy osób.