Aktualności

Zapraszamy do świata Argenty – w tym dziale znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące naszej bieżącej aktywności.

7 apr
2021

Uchroń się przed boreliozą

Szybki test do wykrywania krętków Borrelia u kleszcza

BORELIOZA

Na całym świecie istnieje ponad 800 gatunków kleszczy. Ixodes ricinus (kleszcz pospolity) jest gatunkiem mającym największe znaczenie w epidemiologii chorób odkleszczowych ludzi i zwierząt. Wśród chorób przenoszonych przez kleszcze, borelioza (choroba z Lyme) stanowi największy problem epidemiologiczny. Borelioza jest zakaźną choroba odzwierzęcą, powstającą w wyniku zakażenia krętkami Borrelia burgdorferi sensu stricto, ale także innymi gatunkami, które są z nią blisko spokrewnione m.in. B. afzelii, B. garinii, B. Spielmani, określane łącznie, jako genogatunki.

Bakterie boreliozy bytują w przewodzie pokarmowym kleszcza i za jego pośrednictwem są wprowadzane do organizmu żywiciela. Wydalanie bakterii boreliozy rozpoczyna się ok. dwie godziny od ugryzienia i osiąga szczyt po 72 godzinach. Prawdopodobieństwo zakażenia krętkami boreliozy wzrasta wraz z okresem bytowania kleszcza. Pierwsze objawy chorobowe możemy obserwować po ok. 10-14 dniach od ugryzienia.

Objawy boreliozy są zróżnicowane. Charakterystycznym objawem boreliozy jest rumień wędrujący.

Szybka diagnoza oraz właściwe leczenie może ograniczyć lub uniknąć wystąpienie poważnych powikłań.

 

PRZEZNACZENIE TESTU

Test #sprawdźkleszcza™ to test płytkowy przeznaczony do szybkiego i bezpośredniego wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza. Szybki test  #sprawdźkleszcza™  wykrywa bakterie B. garinii, B. afzelii, B. burgdorferi sensu stricto i B. spielmanii.  

 

Pobierz instrukcję

 

Każdy kleszcz jest potencjalnym nosicielem boreliozy.

Dzięki testowi #sprawdźkleszcza samemu sprawdzisz czy pajęczak był nosicielem tej groźnej bakterii.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o odpowiedź na maila z treścią "OFERTA":

e-mail: kontakt@argenta.com.pl