icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem naszych partnerów oraz oferty asortymentowej!

 

 

 

 

QUIDEL

 

Firma Quidel (Nasdaq: QDEL) jest wiodącym producentem w diagnostyce klinicznej, zlokalizowanym w Kalifornii. Jej misją jest produkcja rozwiązań służących poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi na całym świecie poprzez rozwój produktów diagnostycznych, które mają prowadzić do poprawy wyników leczenia pacjentów i jednocześnie zapewnić oszczędności ekonomiczne dla systemu opieki zdrowotnej.

Firma Quidel rozpoczęła swoją działalność w 1979 roku, a swój pierwszy produkt wypuściła na rynek w roku 1984. Odtąd portfolio było stale rozszerzane, zarówno poprzez aktywny rozwój własnych produktów, jak i poprzez przejęcia różnych rozwiązań. Głównymi obszarami zainteresowania firmy są testy immunologiczne, przeciwciała monoklonalne, zautomatyzowane systemy diagnostyczne oraz diagnostyka molekularna.

Zadaniem działu diagnostyki molekularnej firmy Quidel jest rozwój możliwości diagnostycznych poprzez tworzenie szerokiej gamy rozwiązań, od szybkich testów immunologicznych do dokładnych testów opartych na kwasach nukleinowych, potwierdzających diagnozę. Quidel posiada w swojej ofercie rozwiązania przeznaczone zarówno dla początkujących i rozwijających się laboratoriów molekularnych, jak i dla ekspertów w tej dziedzinie.

 

 

Więcej informacji na temat firmy Quidel pod tym linkiem.

Produkty firmy Quidel dostępne w naszej ofercie znajdą Państwo tutaj.

 

 

 

LABSYSTEMS

 

Labsystems Diagnostics Oy od 30 lat jest pionierem rozwoju diagnostyki. Firma opracowuje, produkuje i sprzedaje wysokiej jakości testy immunoenzymatyczne (EIA) i FEIA oraz systemy point-of-care dla celów laboratoryjnych, klinicznych, użytku domowego i lekarzy.

Oferta Labsystems zawiera pełną gamę systemów przesiewowych do badań noworodków, badań płodności, chorób serca i przewodu pokarmowego, a także innych chorób zakaźnych.

Dzisiaj portfolio firmy obejmuje także systemy testów metodą real-time PCR – rozwiązania dla diagnozy najważniejszych nietypowych bakteryjnych zakażeń układu oddechowego, a także szeregu innych chorób. Wykrywanie antygenów metodą qPCR jest bardzo przydatne dla uzyskania pełnego obrazu choroby. W tym celu firma Labsystems przygotowała kompleksowe zestawy do oznaczania różnych patogenów, w tym Mycoplasma i Chlamydia pneumoniae.

 

 

Więcej informacji na temat firmy Labsystems pod tym linkiem.

Produkty firmy Labsystems dostępne w naszej ofercie znajdą Państwo tutaj. 

GENETIC SIGNATURES

 

Genetic Signatures to firma specjalizująca się w diagnostyce molekularnej, nastawiona na rozwój i komercjalizację opatentowanej technologii opierającej się na platformie 3Base™.

Ten australijski producent opracował zestaw produktów real-time PCR pod marką EasyScreen™ – do rutynowego oznaczania szerokiego spektrum patogenów chorób zakaźnych – o wysokim poziomie specyficzności w krótkim czasie. Oferowane produkty dostępne są w formie paneli multipleksowych, które identyfikują większą liczbę rodzajów patogenów w krótszym czasie w porównaniu do tradycyjnych metod. Zestawy obejmują  patogeny najczęściej występujące u pacjentów, pogrupowane według miejsca występowania u pacjenta; dostępne są m.in. panele gastryczne lub oddechowe.

 

 

Więcej informacji na temat firmy Genetic Signatures pod tym linkiem.

Produkty firmy Genetic Signatures dostępne w naszej ofercie znajdą Państwo tutaj.

 

 

 

MOLZYM

 

Firma oferująca szeroki wybór produktów do szybkiej analizy cząsteczkowej chorób o etiologii mikrobiologicznej, w tym między innymi posocznicy, zakaźnego zapalenia wsierdzia, septycznego zapalenia stawów i zapalenia opon mózgowych.

W ofercie Molzymu znajdują się uniwersalne systemy w technologii PCR lub real-time PCR do diagnostyki wszelkich patogenów obecnych w materiale klinicznym. W przypadku pozytywnych wyników testu wykrywającego, amplikony poddaje się analizie sekwencji dla zidentyfikowania czynnika zakaźnego. We wszystkich zestawach do reakcji sekwencjonowania zawarte są startery. Zamiast dni potrzebnych do wykonania hodowli, patogeny są wykrywane w ciągu dnia pracy i zidentyfikowane w ciągu nocy.

Najnowszym osiągnięciem firmy Molzym jest kompleksowy system, składający się z automatycznej ekstrakcji DNA z patogenów krwi pełnej, innych płynów ustrojowych, tkanek oraz wymazów w połączeniu z oznaczeniem metodą PCR / real-time PCR oraz identyfikacją opartą na sekwencjonowaniu.

Jednym z ciekawszych rozwiązań w portfolio firmy jest SepsiTest ™ – zestaw do wykrywania organizmów powodujących posocznicę, który opiera się na uniwersalnej reakcji PCR lub real-time PCR i późniejszej identyfikacji metodami sekwencjonowania. Po 4 godzinach pierwszy wynik dostarcza informacji o obecności bakteriemii i/lub fungemii. Następujące po reakcji PCR wyniki sekwencjonowania są zazwyczaj dostępne po dodatkowych 3-4 godzinach. W pozytywnym przypadku, analiza sekwencji amplikonu pozwala na odczyt gatunku. SepsiTest ™ wykrywa też infekcje, które nie zostały wykryte w hodowli, po antybiotykoterapii oraz w przypadku infekcji wielopatogenowych.  Wykrywa także przypadki występowania rzadkich organizmów, w tym grzybów, bakterii beztlenowych i bakterii wewnątrzkomórkowych.

 

 

Więcej informacji na temat firmy Molzym pod tym linkiem.

Produkty firmy Molzym dostępne w naszej ofercie znajdą Państwo tutaj.

 

 

 

PATHOFINDER

 

Firma PathoFinder, mająca swoją siedzibę w Holandii, oferuje nową generację kompleksowych testów do diagnostyki molekularnej w formie paneli chorób zakaźnych. Są one oparte na nowoczesnej technologii multipleksowego real-time PCR oraz umożliwiają szybkie wykrywanie i oznaczanie wielu patogenów danej grupy w jednej próbce klinicznej.

Produkty z linii SmartFinder® i MultiFinder®  pozwalają na oznaczanie do 2 patogenów w jednej próbce przy minimalnym nakładzie pracy. Natomiast testy  RealAccurate® oferują oznaczanie patogenów w pojedynczych, podwójnych i poczwórnych zestawach opartych na PCR w czasie rzeczywistym.

Oferta firmy pogrupowana jest w zestawy do oznaczania chorób dróg oddechowych, patogenów układu trawiennego, wirusowego zapalenia opon mózgowych, chorób przenoszonych drogą płciową oraz zakażeń wirusami brodawczaka ludzkiego.

Rozwiązania proponowane przez firmę PathoFinder pozwalają zaoszczędzić czas, umożliwiają automatyzację i są opłacalne, a więc uwzględniają trzy główne aspekty prowadzenia kompleksowej diagnostyki molekularnej w codziennej praktyce klinicznej.

Produkty te projektowane i produkowane są w standardzie ISO 13485: 2003 oraz sprawdzane na wszystkich odpowiednich panelach QCMD w celu zapewnienia optymalnej jakości, czułości i swoistości.

 

 

Więcej informacji na temat firmy PathoFinder pod tym linkiem.

Produkty firmy PathoFinder dostępne w naszej ofercie znajdą Państwo tutaj.

 

 

PATHONOSTICS

 

PathoNostics jest firmą z dziedziny diagnostyki molekularnej, która rozwija i sprzedaje testy diagnostyczne dla rynku chorób zakaźnych. Założona została w 2011 roku, jako siostrzana firma PathoFinder, w wyniku rosnącego zapotrzebowania na molekularne testy diagnostyczne dla inwazyjnych zakażeń grzybiczych i drożdży. Wyjątkowa platforma technologiczna firmy PathoNostics pozwala na rozwój nowych produktów i innowacyjnych testów molekularnych do wykrywania i identyfikacji wielu patogenów i oznaczania ich wzorców rezystancji. Oprócz diagnostyki zakażeń grzybiczych i drożdży (linie AsperGenius®, DermaGenius®, AsperGenius®), PathoNostics jest obecnie zaangażowany w inne projekty, w tym w weterynaryjną ochronę zdrowia, oporność na antybiotyki i środki przeciwgrzybicze oraz rozwój innych kombinacji produktów.

Nowe testy diagnostyczne firmy PathoNostics prowadzą do znacznego przyspieszenia diagnozy i specyficznej identyfikacji gatunków, co umożliwia zapoczątkowanie w odpowiednio krótkim czasie ukierunkowanego leczenia. W rezultacie możliwa jest lepsza kontrola zakażeń, pozwala to też uniknąć niepotrzebnego leczenia łącznie z jego skutkami ubocznymi, a koszty zostają zminimalizowane. Jesteśmy przekonani, że wczesna diagnostyka zakażeń grzybiczych może znacznie poprawić skuteczność leczenia i zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby.

 

 

Więcej informacji na temat firmy Pathonostics pod tym linkiem.

Produkty firmy Pathonostics dostępne w naszej ofercie znajdą Państwo tutaj.

 

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia