icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

ULOT -ZeroDNA

Charakterystyka produktu:
Kod produktu P68.003A. Butelka 250 ml z atomizerem.


Opis: Produkt Zero DNA to roztwór czyszczący przeznaczony do użycia w laboratoriach stosujących technikę PCR (Polymerase Chain Reaction). Produkt ten jest gotowy do użycia, charakteryzuje się wysoką aktywnością przeciwko pozostałościom DNA oraz RNA na powierzchniach, sprzęcie laboratoryjnym, aparaturze i pipetach.
Zanieczyszczenia DNA są niezwykle problematyczne w technice PCR, ze względu na wysoką wrażliwość tej metody. Wyeliminowanie źródła zanieczyszczeń DNA nie jest łatwe, a obecność pozostałości DNA może prowadzić do wzajemnej kontaminacji próbek, czego rezultatem są niedokładne wyniki analizy PCR. W procesie amplifikacji można wykryć nawet bardzo mały fragment DNA, co prowadzi do powszechnych problemów podczas całego procesu.
Stosując DNA ZERO przed i po procedurze PCR, zgodnie z instrukcjami poniżej, wszelkie zanieczyszczenia DNA i RNA zostają całkowicie zniszczone i usunięte.
- Dekontaminacja powierzchni nieporowatych: Należy spryskać DNA ZERO powierzchnię w celu oczyszczenia a następnie wytrzeć ręcznikiem papierowym. Dokładnie spłukać wodą pozbawioną DNA i osuszyć czystym ręcznikiem papierowym.
- Dekontaminacja porowatych powierzchni i aparatury laboratoryjnej: Należy rozpylić ZERO DNA na ręcznik papierowy i przetrzeć powierzchnie lub urządzenia wymagające odkażenia. Dobrze spłukać wodą pozbawioną DNA i osuszyć papierowym ręcznikiem.
- Dekontaminacja pipet: należy rozmontować pipety zgodnie z instrukcją producenta. Po usunięciu uszczelek moczyć obudowę przez 60 sekund w Zero DNA. Przepłukać natychmiast, bardzo dokładnie, w wodzie wolnej od DNA, wysuszyć i zamontować ponownie.

Zalety ZERO DNA:
Wygodny w stosowaniu, dzięki małej i ergonomicznej w użyciu butelce 250ml z atomizerem.
Gotowy do użycia
Łatwy do przechowywania – w temperaturze pokojowej.
Stabilny przez 18 miesięcy.


Bezpieczeństwo:
Niealkaliczny. Nierakotwórczy.
Postępować zgodnie z zasadami higieny i bezpieczeństwa w laboratorium.
Aby uniknąć ryzyka uszkodzeń lub przebarwień, przed użyciem należy przetestować działanie produktu na potencjalnie wrażliwych powierzchniach.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami:

Małgorzata Nadolska tel. 571 445 766 e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krzysztof Knop tel. 509 040 284 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia