icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

Biologia molekularna - kliniczna

Wraz z początkiem 2015 roku rozszerzyliśmy swoją działalność o innowacyjną branżę

DIAGNOSTYKI MOLEKULARNEJ.

Podążając za ogólnoświatowymi trendami, wprowadziliśmy na polski rynek międzynarodowe marki, specjalizujące się w dostarczaniu zaawansowanych technologii w diagnostyce klinicznej.

Prezentując pionierskie rozwiązania molekularne, chcemy przyczyniać się do zwiększania jakości usług diagnostycznych w Polsce.

Oferta

Nasz zespół specjalistów pracuje nad ciągłym rozwojem oferty, abyśmy spełniali wymagania i standardy polskich laboratoriów klinicznych. W naszym portfolio znaleźć można zarówno jedno- jak i wieloparametrowe panele oznaczeń do tzw. otwartych systemów PCR, a także zautomatyzowane systemy zamknięte, w dużym stopniu ułatwiające pracę diagnosty laboratoryjnego.

Kierunki badań

Oferujemy szeroki wybór kierunków badań – choroby dróg oddechowych, choroby przenoszone drogą płciową, panele bakteriologiczne, transplantologiczne, infekcje grzybiczne.

 

MARKI

 

quidel logo

***

 

LABSYSTEMS speaking your language 

***

 

GS logo

***

 

logo

***

 

 

logo-2014jpeg

 ***

Wyczekiwany test do szybkiej molekularnej diagnostyki wirusa grypy A i B na aparacie HG SWIFT firmy Hibergene jest już dostępny!

hg-argenta

 

Wyczekiwany test do szybkiej molekularnej diagnostyki wirusa grypy A i B na aparacie HG SWIFT firmy Hibergene jest już dostępny!

 

argenta-hg

Objawy grypopodobne mogą świadczyć o toczącej się infekcji spowodowanej przez wirus Influenza. Dobrą praktyką jest izolacja takich pacjentów ponieważ jak powszechnie wiadomo grypa jest ogólnoświatowym problemem zdrowotnym i powoduje nawet 500 000 zgonów na świecie rocznie podczas corocznych epidemii. Tradycyjne metody diagnostyczne nie wykazują pożądanej czułości i specyficzności diagnostycznej co często prowadzi do:

- nadużywania antybiotyków a wszyscy wiemy jak szybko bakterie budują nowe tarcze dla antybiotyków i jak długie i żmudne badania trzeba prowadzić by takie tarcze znaleźć

- niepotrzebnej izolacji pacjentów a co za tym idzie powiększania kosztów terapii.

 

 

W USA rocznie mamy do czynienie z ponad 120 000 hospitalizacjami i 20 000 zgonami z powodu podjęcia nieodpowiedniej terapii opartej na braku szybkiej diagnostyki wirusa grypy. 

Tylko od 5% do 7% takich pacjentów faktycznie choruje na grypę, w zależności od roku.

 

Dlaczego tak ważna jest szybka i dokładna diagnostyka infekcji wirusem Influenza?

- Częściowo dlatego, że obecnie zatwierdzone przeciwwirusowe leki przeciw grypie są skuteczne tylko w ciągu 48 godzin od zapoczątkowania infekcji w organizmie.

- Przewodnik ambulatoryjny 2018 wydany przez National Health Service (UK) wykazał, że wdrożenie systemu diagnostyki molekularnej na grypę może zmniejszyć izolację pacjentów nawet o 65%.

 

 

Firma Argenta od tego miesiąca dysponuje szybkimi testami molekularnymi wykrywającymi i rozróżniającymi wirus Influenza A/B. Do wykonania tego testu nie jest potrzebna pracowania molekularna, a otrzymujemy wynik o wysokich parametrach diagnostycznych w czasie niż 60 min!

 

 

Aparat pracuje na niezwykle czułej i odpornej na inhibicję metodzie amplifikacji kwasów nukleinowych w warunkach izotermicznych LAMP (Loop-mediated Isothermal Amplification).

 

 

Procedura wykonania testu grypowego jest niezmiernie prosta i szybka, a matrycą wyjściową jest wymaz z nosogardzieli do którego zwalidowane są odpowiednie wymazówki.

 

5

 

 

O szczegóły zapytaj przedstawiciela lud zadzwoń do nas.

Inne dostępne testy do wykonania na tym samym aparacie:

 

6

 

Test na wirusa RSV planowany jest w drugiej połowie 2019 roku.

 

Wrodzone zakażenie cCMV – przeczytaj i dowiedz się dlaczego powinieneś wprowadzić przesiewowe badanie w swoim laboratorium.

Cytomegalowirus jest powszechnie uważany za czynnik etiologiczny wielu chorób u dzieci. Dorosłe kobiety zazwyczaj przechodzą zakażenie bezobjawowo co może dawać niepożądane skutki dopiero
u ich potomstwa. Obecne dane statystyczne mówią o nosicielstwie u 1 na 4 kobiety. Zazwyczaj w takim przypadku dochodzi do przezłożyskowego zakażenia płodu. U zakażonych dzieci choroba również może przebiegać bezobjawowo choć zdecydowanie częściej dochodzi do powikłań tj. niepełnosprawność neurologiczna, prowadząca do zaburzeń układu psychoruchowego i upośledzenia umysłowego, a także niedosłuch odbiorczo-nerwowy (SNHL). Rzadziej występujące symptomy świadczące o przebytym zakażeniu wewnątrzmacicznym to: wcześniactwo, napady padaczkowe, małopłytkowość, powiększenie wątroby, powiększenie śledziony, żółtaczka, zwapnienia wewnątrzmózgowe, wieloogniskowe zapalenie siatkówki i naczyniówki oka, małogłowie czy wybroczyny.

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych odnotowuje się kilka tysięcy przypadków małych pacjentów, którzy ucierpieli z powodu wrodzonych zakażeń tym wirusem. CMV wywołuje najwięcej chorób u dzieci spośród dotychczas poznanych patogenów.

Badanie przesiewowe cCMV powinny być wykonywane rutynowo ponieważ im wcześniej zostanie postawiona trafna diagnoza tym szybciej i sprawniej będzie przebiegał proces leczniczy a co za tym idzie mniejsze będzie ryzyko komplikacji oraz ograniczone zostaną koszty hospitalizacji.

Alethia™ by Meridian Bioscience przychodzi z rozwiązaniem molekularnym dostępnym dla każdego małego lub dużego laboratorium. Do wykonania testu nie są potrzebne wymogi dla pracowni PCR a uzyskujemy pełnowartościowy wynik genetyczny.

Miarodajny wynik można otrzymać z łatwo dostępnego materiału pobranego od noworodków w wieku poniżej 21 dni (przede wszystkim ślina, ewentualnie mocz). Próbkę można przechowywać 7 dni w warunkach chłodniczych lub 14 dni po zamrożeniu.

Badanie Alethia™ cCMV zostało zatwierdzone przez FDA co czyni je bardzo wiarygodnym. W zasadzie jest jedynym testem na rynku tak prostym w wykonaniu a jednocześnie dającym wynik po około 1 godzinie. Informacja o zakażeniu jest dostępna zanim dziecko wróci z rodzicami do domu.

Czułość testu jest niezmiernie wysoka ponieważ mieści się w granicach 99,8%, natomiast specyficzność to aż 100%. Nie ma więc mowy o niepewności wydanego wyniku. 

Zachęcamy również prześledzenie naszej strony internetowej w celu poznania całego portfolio firmy Meridian, a także pozostałych producentów. W razie pytań prosimy o kontakt z działem Kliniki - Biologia Molekularna.

Nowe testy eazyplex® Amplex w ofercie Argenty

System Eazyplex firmy Amplex – kombinacja pozwalająca na wykrywanie genów patogenów,
a jednocześnie monitorowanie kontroli procesu. Oznaczenia techniką biologii molekularnej bez ekstrakcji DNA, gdzie oznaczenia wykonywane są bezpośrednio z próbki od pacjenta. Wyniki stale można kontrolować w czasie rzeczywistym (Real Time). Całkowity czas oznaczenia tylko 15-30 minut!

 

Oferta firmy Ampleks została poszerzona o nowe oznaczenia, niektóre unikatowe na rynku polskim:

  1. 7608 - eazyplex® SuperBug complete C (24 ozn.) – molekularne oznaczenie KPC, NDM, VIM, OXA-48, OXA-181, IMP w 18 min, materiał do badania to kolonia wyhodowana na podłożu selektywnym;
  2. 7609 - eazyplex® SuperBug expert (12 ozn.) – molekularne oznaczenie IMP, IMI, GIM, GES w 20 min, materiał do badania to kolonia wyhodowana na podłożu selektywnym;
  3. 7607 - eazyplex® SuperBug Acineto (12 ozn.) – molekularne oznaczenie OXA-51 – znacznik dla Acinetobacter baumannii, grupa OXA-23, grupa OXA-40, grupa OXA-58, NDM w 15 min, materiał do badania to kolonia wyhodowana na podłożu selektywnym;
  4. 7626 - eazyplex® Pneumocystis jirovecii (24 ozn.) - molekularne oznaczenie Pneumocystis jirovecii w 25 min, materiał do badania to BAL, wydzieliny oskrzelowe i z tchawicy.

 

Zachęcamy również prześledzenie naszej strony internetowej w celu poznania całego portfolio firmy Amplex, a także pozostałych producentów. W razie pytań prosimy o kontakt z działem Kliniki - Biologia Molekularna.

Zmiana brandu IllumiGene na Alethia(TM)

Alethia

 

 

Drogi Kliencie,

W ramach projektu rebrandingu testy illumiGene i instrument illumipro-10 zostaną przemianowane na nazwę AlethiaTM.

Testy i instrument Alethia ™ są identyczne z testami illumiGene i instrumentem illumipro-10 pod względem cech technicznych, komponentów i wydajności. Procedury testowe Alethia ™ nie różnią się od procedur testu illumiGene.

Z powyższych powodów użytkownicy końcowi nie będą musieli ponownie zatwierdzać testów. Walidacja oprzyrządowania po wymianie / naprawie powinna być przeprowadzona zgodnie z obowiązującą polityką laboratoryjną.

Dostarczenie testów i instrumentu AlethiaTM rozpocznie się po 28 stycznia 2019 roku. Po tej dacie instrumenty illumipro-10 w laboratoriach nie będą aktywnie zastępowane, ale każdy instrument illumipro-10, który będzie wymagał wymiany, serwisowania lub naprawy, zostanie przemianowany i zwrócony jako AlethiaTM.

Zestawy illumiGene i AlethiaTM są w pełni wymienne: pod warunkiem, że zainstalowany jest odpowiedni pakiet testowy, wszystkie testy oznakowane IllumiGene można uruchomić na Alethia ™. Instrument i wszystkie testy marki AlethiaTM można uruchomić na urządzeniu illumipro-10. Każdy zestaw AlethiaTM będzie zawierał informację dotyczącą zgodności z instrumentem.

Platforma AlethiaTM będzie obsługiwać nowe pomocnicze komponenty i funkcje, takie jak nowy zewnętrzny czytnik kodów kreskowych, nowa zoptymalizowana stacja roboczą do testowania oraz podłączenie do LIS.

Produkty AlethiaTM będą miały nowe numery katalogowe. Sprawdź tabelę poniżej.

Począwszy od lutego 2019 r., W celu uzyskania wyjaśnień dotyczących zamówień, należy skontaktować się dystrybutorem Meridian Bioscienece firmą Argenta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.; działem Klinika - Biologia Molekularna

W początkowym okresie wdrażania nowego brandu zamówienie na produkty ilumiGene może zostać zrealizowane jako illumiGene lub zestawem AlethiaTM, w zależności od dostępności zapasów w magazynach.

 

 

illumigene

 

Diagnostyka mechanizmów oporności metodami biologii molekularnej

Systematycznie rosnąca liczba szczepów bakterii klinicznych opornych na antybiotyki stwarza coraz większy problem zarówno dla lekarzy zajmujących się antybiotykoterapią jak i dla diagnostów laboratoryjnych wykrywających te mechanizmy. Obecne metody wykrywania mechanizmów oporności są długotrwałe i pracochłonne. Rekomendowana metoda dyfuzyjno-krążkowa jak i test CARBA zależne są od wyizolowania podejrzanego szczep z próbki klinicznej pacjenta, co wydłuża diagnostykę o ten czas, jak i późniejsze posianie i nałożenie odpowiednich krążków na podłoże mikrobiologiczne MH. Dział Klinicznej Biologii Molekularnej firmy Argenta chciałby przedstawić wykaz rozwiązań diagnostycznych opierających się o metody molekularne. Rozwiązania te cechują się niezwykle wysoka czułością i specyficznością metody oraz często dają możliwość wykrycia mechanizmów oporności bezpośrednio z próbki od pacjenta w krótkim czasie.

 

  1. System zamknięty eazyplex, metoda (LAMP) amplifikacji kwasów nukleinowych w warunkach izotermalnych w 63°C w czasie rzeczywistym Real Time firmy Amplex. Jedyny na rynku szybki system posiadają tak szeroka ofertę testów do szybkiego, bezpośrednio z materiału od pacjenta, monitorowania mechanizmów oporności w próbkach klinicznych.

Nr kat.

Nazwa testu

Ilość oznaczeń

7600

eazyplex® SuperBug CRE - molekularny test do wykrywania bakterii produkujących karbapemenazy (KPC, VIM, NDM, OXA-48, OXA-181, CTX-M-1, CTX-M-9) - potwierdzenie z hodowli w 15 minut, pozostałe matryce: próbka moczu, posiew krwi, wymaz z odbytu

24

7603

eazyplex® SuperBug basic - molekularny test do wykrywania bakterii produkujących karbapemenazy (KPC, VIM, NDM, OXA-48, OXA-181)

24

7601

eazyplex® SuperBug complete A - molekularny test do wykrywania bakterii produkujących karbapemenazy (KPC, VIM, NDM, OXA-48, grupa OXA-23, grupa OXA-40, grupa OXA-58) - bezpośredni skrinning z wymazówki w 30 minut lub potwierdzenie hodowli w 20 minut

24

7602

eazyplex® SuperBug complete B   - molekularny test do wykrywania bakterii produkujących karbapemenazy (KPC, VIM, NDM, OXA-48, grupa OXA-23, grupa OXA-40, grupa OXA-181) - bezpośredni skrinning z wymazówki w 30 minut lub potwierdzenie hodowli w 20 minut

24

7610

eazyplex® MRSA - molekularny test do wykrywania MRSA (mecA, mecC) - skrinning MRSA bezpośrednio z wymazu w 30 minut

24

7620

eazyplex® VRE - oporność VanA o VanB bez ekstrakcji DNA w 20 minut

24

7604

eazyplex® mcr-1 - molekularny test do wykrywania genu mcr-1
- oporności na kolistynę w 15 minut

 

7606

eazyplex® SuperBug AmpC - molekularny test do wykrywania bakterii produkujących AmpC- beta-laktamazy  (ACC, CMY-II, DHA, MOX/CMY-I) ) - potwierdzenie z hodowli w 15 minut

24


System składa się z analizatora Geni II i suchego bloku grzewczego, opcjonalnie drukarka wyników, skaner kodów kreskowych. Aparat waży niespełna 2 kg, daje możliwość przebadania 2 próbek w 15-30 minut. Próbki nie wymagają ekstrakcji DNA/RNA, a przygotowanie próbki to maksymalnie 5 minut.
Testy są w postaci pasków z liofilizowanymi odczynnikami, przechowywanymi w temperaturze pokojowej i konfekcjonowanymi po 24 testy. Kontrola wewnętrzna IC przy każdym oznaczeniu.

WWW-1

Amplifikacja szukanego genu oporności widoczna jest na dotykowym wyświetlaczu w czasie rzeczywistym. Każdy szukany gen amplifikowani i wykrywany jest w oddzielnej probówce z próbką na pasku testowym. Wyniki zapisywane są w pamięci urządzenia i możliwy jest wydruk w postaci samoprzylepnej etykiety, bądź w postaci PDF-u na każdej drukarce komputerowej.

WWW-2

 Proponujemy możliwość zakupu, dzierżawy, sprzedaży ratalnej bądź leasingu powyższego systemu molekularnego.

2. Macierze DNA firmy Master Diagnostica - wykonanie testu oparte jest na amplifikacji wybranych fragmentów DNA oraz następującej po amplifikacji hybrydyzacji DNA na membranie nitrocelulozowej do sond specyficznych dla szukanej sekwencji. Czas otrzymania wyniku do 4Do interpretacji wyników służy dołączone oprogramowanie, które automatycznie określa wynik bez konieczności ręcznej interpretacji. Oprogramowanie pozwala również na autoryzację wyników przez diagnostę oraz pozwala na automatyczne przesyłanie wyników do LIS. W skład instrumentu wchodzi termocykler PCR (opcjonalnie), aparat do hybrydyzacji, komputer oraz oprogramowanie. Oznaczenia charakteryzują się czułością i specyficznością charakterystyczną dla metod molekularnych, tj. w granicach 96-99%. Każde oznaczenie zawiera w sobie potrójną kontrolę procesu (w tym pozytywną), jedną dla każdego etapu: określającą dostępność DNA w próbce, poprawność wykonania amplifikacji oraz poprawność wykonania hybrydyzacji DNA. Dodatkowo każdy wynik jest oznaczony dwukrotnie; pełen wynik diagnostyczny charakteryzuje się obecnością wszystkich w/w czynników na membranie. Cechą charakterystyczną tej technologii jest innowacyjne zastosowanie hybrydyzacji przepływowej DNA, która w odróżnieniu od tradycyjnych metod charakteryzuje się krótszym czasem inkubacji przy wyższych wartościach sygnału detekcji, wyższej specyficzności oraz czułości testu. Ponadto radykalnie skraca się czas do otrzymania wyniku. Hybrydyzacja zachodzi aktywnie w matriksowym, trójwymiarowym środowisku membrany, a nie tylko na jej powierzchni.

Nr kat.

Nazwa testu

Ilość oznaczeń

MAD-003930MU-HS12-24

AMR Direct Flow Chip do hybriSpot 12 – wykrywanie 20 mechanizmów oporności z 1 próbki klinicznej

24

 

6

Hybrydyzacja odbywa się na pełnym automacie hybriSpot24 lub pół-manualnej wersji hybriSpot12.
Odczyt przy pomocy kamery i oprogramowania komputerowego.

WWW-3

 

 8

Proponujemy możliwość zakupu, dzierżawy, sprzedaży ratalnej bądź leasingu powyższego systemu molekularnego.

 9

 

3. PANA RealTyper™Technology innowacyjnej firmy PANAGENE- zestaw multipleksowy Real Time PCR, detekcja 9 mechanizmów oporności opierająca się na krzywych topnienia.

 

Nr kat.

Nazwa testu

Ilość oznaczeń

PNAM-4001

PANA RealTyper CRE kit – wykrywanie 9 typów mechanizmów oporności (VIM, IMP, NDM, KPC, GES, OXA-23, OXA-48, OXA-58, ISAba1-OXA-51)

48

10


4. Testy Real Time PCR firmy Liferiver walidowane na większość termocyklerów obecnych na polskim rynku miedzy innymi: ABI Prism®7000/7300/7500/7900/Step One Plus; iCycler iQ™4/iQ™5; SmartCycler II;Bio-Rad CFX 96;Rotor Gene™6000; Mx3000P/3005P;MJ-Option2/Chromo4; LightCycler®480. Możliwość w każdym z poniższych testów oznaczenia ilościowego, poprzez rozcieńczenie kontroli pozytywnej i stworzenie czterech standardów ilościowych. Kontrola pozytywna i IC w zestawie.

WWW-4

Nr kat.

Nazwa testu

Ilość oznaczeń

QD-0227-02

KPC Producing Bacteria Real Time PCR Kit

25

RD-0218-02

New Delhi Metallo-Beta-Lactamase 1(NDM-1) Real Time PCR Kit

25

QD-0277-02

OXA-48 Producing Bacteria Real Time PCR Kit U

25

QD-0225-02

Extended Spectrum Beta-Lactamases (ESBLs) Producing Bacteria Real Time PCR Kit

25

DD-0096-02

Methicillin-resistant Staphylococcus Aureus (MRSA) Real Time PCR Kit

25

DD-0125-02

Vancomycin-resistant Staphylococcus Aureus (VRSA) Real Time PCR Kit

25

QD-0276-02

VIM Producing Bacteria Real Time PCR Kit

25

QD-0275-02

IMP Producing Bacteria Real Time PCR Kit

25

 12

 

13

 

Dystrybutorem testów na terenie Polski jest

Argenta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
ul. Polska 114
60-401 Poznań
NIP 781-10-11-656
KRS nr 0000436487

40-lecie działalności Meridian Bioscience, Inc.

argenta-n
      

Miło nam poinformować, że nasz partner firma Meridian Bioscience, Inc. obchodzi w tym roku 40-lecie działalności. Firma została założona przez Williama J. Motto w 1977 roku w Stanach Zjednoczonych. Meridian Bioscience to firma z branży life science, która produkuje, sprzedaje i dystrybuuje szeroką gamę innowacyjnych zestawów diagnostycznych, jest pionierem w diagnostyce enteropatogenów, jako jedna z pierwszych wynalazła i opatentowała testy immumoenzymatyczne do diagnostyki zakażeń Clostridium Difficile. W swojej ofercie mają szerokie portfolio testów do diagnostyki zakażeń dróg oddechowych, urogenitalnych, chorób odżywnościowych czy parazytologicznych. Jest twórcą molekularnej platformy illumiGene opartej o innowacyjną technologie amplifikacji kwasów nukleinowych w warunkach izotermalnych.

metoda-LAMP

Powyższa metoda LAMP jest doskonałą alternatywa dla tradycyjnych metod molekularnych PCR, nie wymaga wysokich nakładów pieniężnych na termocykler, nie wymaga specjalnych warunków lokalowych, a cechują ją wysokie parametry czułości, specyficzności i wartości predykcyjnych powyżej 90 procent. Niezmiernie ważnym atutem jest wykrywania patogenu bezpośrednio z próbki od pacjenta w niespełna godzinę.

Firma Argenta od sześciu lat promuje i wyposaża placówki medyczne w Polsce tą innowacyjną technologię. Platforma posiada pozytywną opinie Prof. dr hab. n. med. Gayane Martirosian z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odnośnie diagnostyki toksynotwórczych szczepów C. difficile. Tą metodą w Polsce diagnozowane są zakażenia Mycoplasma pneumoniae czy Bordetella pertussis. Wykrywane są zakażenia przenoszone droga płciową powodowane przez Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae czy wirusy HSV. Dostępne są także testy molekularne na do wykrywania gronkowców grupy B czyli GBS-a oraz test do diagnostyki Malarii. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą testów firmy Meridian Bioscience i kontakt ze specjalistami działu Klinicznej Biologii Molekularnej.

Naszemu Partnerowi życzymy wszystkiego co najlepsze w prężnym rozwoju firmy i wielu sukcesów! We wish Meridian Bioscience, Inc. all the best in company's growth and success!

 

 

2-2

 

argenta-biologia-molekularna

HG SWIFT - Biologia molekularna w każdym laboratorium mikrobiologicznym

Firma ARGENTA idąc za myślą przewodnią „Biologia molekularna w każdym laboratorium mikrobiologicznym” w współpracy z firmą Hibergene ma zaszczyt przedstawić najmniejszy analizator molekularny na rynku diagnostyki mikrobiologicznej. Nosi on nazwę HG Swift i waży zaledwie 1.75 kg, a jego niewielkie wymiary to 25/16,5/8 centymetrów. Jest to system molekularny oparty o innowacyjną metodę LAMP monitorującą przebieg procesu amplifikacji kwasów nukleinowych w czasie rzeczywistym za pomocą dwóch kanałów fluorescencji. Metoda Real Time LAMP w niespełna 40 minut daje nam wynik jakościowy o obecności szukanego patogenu bezpośrednio w próbce klinicznej od pacjenta. Metodę tą cechuje niezmiernie wysoka czułość i specyficzność oraz duża odporność na czynniki inhibitujące. Aparat jest prosty w obsłudze, przenośny, wyposażony w Bluetooth 2.0 i  Wi-Fi umożliwiający szybki przekaz danych. 

 

 hg swifthg swift 2

 

Analizator HG Swift dedykowany jest do laboratoriów mikrobiologicznych bądź pracowni molekularnych, nie wymagane są tu specjalne wymogi odnośnie badań genetycznych, proponowane testy wpisują się w najnowocześniejszą i wiarygodną diagnostykę mikrobiologiczną metodami biologii molekularnej. Firma Hibergene w chwili obecnej dysponuje czteroma szybkimi testami molekularnymi:

 

hghghg

 

 

 

Niezmiernie ważne wydają się tu testy na meningokoki i GBS-a, gdzie w krótkim czasie jesteśmy w stanie zdiagnozować młodego pacjenta w przypadku niecierpiącym zwłoki, gdzie każda minuta liczy się w walce o zdrowie i życie dziecka. Test HG oferuje nowy paradygmat w testach meningokokowych z możliwością przetestowania bezpośrednio wymazów gardła oprócz tradycyjnych typów próbek inwazyjnych. W przypadku trudności z pobraniem i niewielkiej ilości próbki płynu mózgowo-rdzeniowgo możliwość wykrycia serogrup A, B, C, 29E, W135, X, Y, Z Neisseri meningitidis z wymazu z gardła staje się ogromnym plusem i atutem diagnostycznym. Odnośnie streptokoka grupy B który jest jedną z głównych przyczyn poważnych zakażeń u noworodków. Jest z nimi związana wysoką 20% zachorowalnością i 10% śmiertelność oraz kolonizacja kobiet w ciąży wynosi 20-30% i istnieje duże ryzyko przeniesienia infekcji na dziecko. Możliwa jest sytuacja po porodowa, gdy istnieje przypuszczenie infekcji noworodka Streptococcus agalactiae oraz standardowe metody diagnozowania GBS mogły dać fałszywie ujemny wynik, szybki, bezpośredni test molekularny HG jest również niezawodnym rozwiązaniem diagnostycznym. Test HG przeciw Mycoplasma pneumoniae doskonale zdiagnozuje w krótkim czasie atypowe zapalenie płuc u dziecka. Szczególnie, że można wykryć ten czynnik chorobowy w pierwszym tygodniu od zakażenia, już przy pierwszych objawach wiedząc, iż okres wylęgania choroby wynosi od 2 do 3 tygodni.

Firma Hibergene ma w 2017 roku wypuścić testy molekularne HG na wirusa grypy A/B oraz wirusa RSV.

 

 

Powyższe testy diagnostyczne konfekcjonowane są po 30 oznaczeń w opakowaniu w postaci liofilizatów z możliwością przechowywania w temperaturze pokojowej. Wynik badania zapisywany jest w pamięci analizatora, a podczas badania widoczny jest na dotykowym wyświetlaczu.

 

hg wykres 1hg wykres 2

 

Zachęcamy wszystkie laboratoria mikrobiologiczne do rozwijania i inwestowania w diagnostykę molekularną, której początkiem może stać się najmniejszy, a zarazem niezawodny analizator molekularny HG Swift. W kwestii szczegółów prosimy o kontakt z specjalistami Działu Klinicznej Biologii Molekularnej.

 

 

 

Podkategorie

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia