icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

Certyfikat AOAC-RI dla testów Hygiena UltraSnap™ Surface ATP

 Certyfikacja jednego z dwóch zwalidowanych systemów ATP na świecie, wykazująca sprawdzenie badań w stosunku do mikroorganizmów.

 

hygienaCAMARILLO, Calif. Watford, UK. (22 listopada 2018)—Hygiena, światowy lider w produkcji szybkich testów do bezpieczeństwa żywności i higieny środowiska został objęty przez AOAC Research Institute- jedną z najbardziej uznawanych na świecie jednostek w certyfikowaniu produktów, certyfikatem Performance Tested MethodSM dla produktu UltraSnap™ Surface ATP Test do wykrywania możliwej obecności zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

 

Zgodnie z wymaganiami certyfikacji AOAC-RI, Hygiena korzystała z zewnętrznego laboratorium do przeprowadzenia badań za pomocą testów UltraSnap na powierzchniach ze stali nierdzewnej z wykorzystaniem pięciu matryc żywności, zasadniczo odtwarzając warunki zakładu przetwórstwa spożywczego.Hygiena EnSURE™ i UltraSnap™

 

Wyniki testów pokazują bardzo niski limit wykrywania (aż do 0,77 relatywnych jednostek świetlnych {RLU}, mierzonych za pomocą luminometru poprzez ATP). Wyniki pokazują również, że testy UltraSnap wykrywają ATP z powierzchni zabrudzonych resztkami żywności i napojami w rozcieńczeniu 1:1000 lub niższym. Testy UltraSnap wykazują wysoką selektywność wobec ATP, dają stałe wyniki i nie mają statystycznie istotnej zmienności.

 

Walidacja dotyczy pierwszego produktu Hygiena do pomiaru ATP i drugiego na świecie, który otrzymał certyfikację AOAC.

 

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że większość używanych systemów ATP na świecie jest sprawdzanych i walidowanych pod kątem dokładności i czułości przez AOAC”, mówi Steven Nason, Dyrektor naczelny Hygiena. "Walidacja jest pomocna dla większości klientów i jednostek rządowych na całym świecie i potwierdza twierdzenia, które zakładamy dla tego systemu od lat. Badanie ATP jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem do określania poziomów czystości podczas produkcji żywności i dokładnie identyfikuje obszary, które wymagają szczególnej uwagi przed jej obróbką, co zwiększa bezpieczeństwo dostarczanej żywności do konsumenta."

 

Więcej informacji o luminometrze EnSURE™ na stronie internetowej: https://www.hygiena.com/ultrasnap-food-and-beverage.html. Więcej informacji o testach UltraSnap™ Surface ATP na stronie internetowej: https://www.hygiena.com/ensure-food-and-beverage-processors.html

 

 

O PROGRAMIE BADAŃ AOAC PTM

Program badań AOAC Performance Tested MethodsSM (PTM) rozpoczął się w 1992 i ewoluował do pierwszego programu metod certyfikacji dla metod własnych. Certyfikowane metody Performance TestedSM są zgodne z udokumentowanymi oświadczeniami producenta i są stosowane na całym rynku globalnym i na arenie regulacyjnej. Program PTM oferuje certyfikację jako punkt końcowy do oceny metody lub jako punkt wyjścia do walidacji metod dla programów wymagających większej poufności i informacji o odtwarzalności metody. Certyfikacja PTM obejmuje licencją twórcę metody do używania znaku Performance TestedSM.

 

 

O FIRMIE HYGIENA

 

Hygiena dostarcza szybkie rozwiązania dla mikrobiologii do wykrywania, monitorowania i identyfikacji dla szerokiego zakresu przemysłu, w tym zakładów produkujących żywność i napoje, opieki zdrowotnej, szpitali, producentów farmaceutyków i środków higieny osobistej. Wykorzystując zaawansowane technologie i opatentowane projekty Hygiena dostarcza wiodące w branży systemy monitorowania ATP, systemy PCR do wykrywania patogenów, testy alergologiczne, narzędzia do pobierania próbek środowiskowych i więcej. Hygiena angażuje się w misję dostarczania klientom wysokiej jakości innowacyjnych technologii, które są łatwe w użyciu i niezawodne, poparte doskonałą obsługą klienta i wsparciem. Z siedzibą firmy w Camarillo w Kalifornii, z biurami w Wilmington, Delaware, Meksyku, Kanadzie, Wilekjiej Brytanii, Hiszpanii i w Chinach oraz ponad 80 dystrybutorami w ponad 100 krajach, produkty Hygiena są dostępne na całym świecie. www.hygiena.com.

 

GMO Artron

top

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, firma Argenta poszerzyła swoją ofertę o wysokiej jakości testy paskowe do szybkiego wykrywania modyfikacji genetycznych (GMO)  w roślinach uprawnych.

Czym jest GMO? (od ang. genetically modified organism) – GMO to organizm, którego genom został zmieniony metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskania nowych cech fizjologicznych (lub zmiany istniejących). Modyfikacje roślin uprawnych mogą skutkować np. zwiększeniem odporności na herbicydy, szkodniki i infekcje.

Żywność produkowana z udziałem roślin modyfikowanych budzi jednak kontrowersje wśród części konsumentów. Skłania to producentów do informowania odbiorców o produktach wolnych od GMO.

Dobrym narzędziem do skriningowych badań surowców roślinnych pod kątem obecności modyfikacji genetycznych są paski immunochromatograficzne do wykrywania specyficznych endotoksyn lub białek obecnych w roślinach w wyniku modyfikacji genetycznych.

Testy  firmy Artron dedykowane są do wykrywania endotoksyny BT Cry1Ab/Ac i/lub białka CP4 CPSPS w modyfikowanych genetycznie roślinach uprawnych takich, jak: lucerna, buraki cukrowe, kukurydza, ryż, nasiona winogron, soja czy tytoń.

 

Specyfikacja testu:

Limit detekcji:             2ng/ml

Dokładność:               >99%

Specyficzność:             99%

Czułość:                     1/1000 nasion

 

Procedura testu:


image1

 

Dostępne testy:

Nr kat. A07-04-413 – wykrywa modyfikację BT Cry1Ab/Ac                                   

Nr kat. A07-05-413 – wykrywa modyfikację CP4 CPSPS

 

 

Zapraszamy do kontaktu!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

System generowania atmosfer

SYSTEMY GENEROWANIA ATMOSFER (AGS).

Bezpieczne i szybkie generowanie optymalnych warunków dla wzrostu anaerobów, mikroaerofili oraz CO2-zależnych organizmów.


 
IAnaeroJarR   

Słój do wytwarzania atmosfery.

Kompatybilny z produktami serii AGS Oxoid.

Pojemność 2,5 l

Mieści do 12 płytek.

Łatwy do przenoszenia, lekki, z wbudowaną rączką dla bezpiecznego transportu.

 
nr kat. AG0025A

 

 1

Atmosfera beztlenowa


I
AnaeroGen II

Saszetki wytwarzające atmosferę beztlenową.

         Bez użycia wody i katalizatorów

        Nie jest produkowany wodór

 

AnaeroGen ™ Compact: do inkubacji małych ilości płytek. Zestaw zawiera saszetki oraz torebki, w których można inkubować jednocześnie 1-4 płytek.
Torebka -przezroczysty woreczek umożliwia obserwację wzrostu w każdej chwili bez zakłócania atmosfery wewnątrz.

 

 2

Anaerogen 2,5
10 saszetek do słoja 2,5l

AN0025A

Anaerogen 3,5
10 saszetek do słoja 3,5 l

AN0035A

Anaerogen Compact

10 saszetek

10 saszetek oraz 10 torebek


AN0020D
AN0010C

Atmosfera mikroaerofilna
(zmniejszony poziom tlenu)

 

ICampyGenI

Saaszetki wytwarzające atmosferę mikroaerofilną.

 

 

CampyGen 2,5
10 saszetek do słoja 2,5l

CN0025A

CampyGen 3,5
10 saszetek do słoja 3,5 l

CN0035A

CampyGen Compact

20 saszetek

CN0020C

Atmosfera wzbogacona w CO2

 

I CO2Gen II

System CO2Gen zapewnia atmosferę o zmniejszonej zawartości tlenu, uzupełnioną dwutlenkiem węgla do poziomu~ 5%

 

 

CO2Gen 2,5 l

10 saszetek do słoja 2,5 l

CD0025A

CO2Gen Compact

20 saszetek

CD0020C

Akcesoria dodatkowe

W-Zip torebki ze zintegrowanym zamknięciem

20 torebek

AG0060C

Standardowe torebki

20 torebek

AG0020C

Klipsy do standardowych torebek

5 klipsów, autoklawowalne

AG0005C

Wskaźnik warunków beztlenowych

Resazuryna – 100 pasków

BR0055B

Oznaczanie drożdży w jogurtach za pomocą cytometrii przepływowej METIS BIOTECHNOLOGIES

Nowe urządzenie w ofercie Argenty

Accuri C6 Plus

CYTOMETR PRZEPŁYWOWY

accuric6

Cytometria przepływowa accuri2wykorzystuje pomiar fluorescencji  emitowanej przez wcześniej oznakowane komórki drobnoustrojów (w przypadku jogurtów są to drożdże).Dzięki tej technice w prosty sposób można uzyskać wynik jakościowy i ilościowy.

Accuri C6 Plus pracuje z wydajnością do 96 testów w ciągu 1 godziny oraz pozwala na uzyskanie dokładnego wyniku już po 25 godzinach!

 

 

Procedura badawcza składa się z 4 prostych kroków:

procedura

Producent oferuje indywidualne podejście do potrzeb klienta, dzięki czemu rozwiązanie jest elastyczne. Poza badaniami jogurtów, portoflio producenta jest szerokie i pozwala na badanie różnych matryc, jak między innymi: wsady owocowe, desery, soki, napoje, kosmetyki, środki higieny osobistej, a nawet produkty farmaceutyczne. Cytometria przepływowa jest techniką stosowaną szeroko również na rynku diagnostycznym.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Automatyzacja liczenia kolonii - Scan® 100

Automatyzacja liczenia kolonii

Scan® 100

Licznik kolonii

Ref. 435-000 - Ref. 435-001

 

TYLKO TERAZ W CENIE SPECJALNEJ %

 

Zaawansowany technicznie manualny licznik kolonii, wyróżniający się przyjaznymi dla użytkownika funkcjami i wspaniałą ergonomią.

 

SCAN100

- Intuicyjne zliczanie za pomocą długopisu – wystarczy nacisnąć na pole sensoryczne! Dźwięk sygnalizuje poprawne naciśnięcie

 

- System oświetlenia LED oraz technologia Dark Field: światło nie rozprasza się, kontrast jest optymalny a kolonie są bardzo dobrze uwidocznione i łatwo policzalne. Nie powoduje zmęczenia oczu operatora

   

    - Możliwy jest łatwy eksport danych do wybranego oprogramowania (PC/Mac) w celu zagwarantowania identyfikowalności.

 

 

 

 

 

 

 >>>POBIERZ ULOTKĘ<<<

 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Surowice do określania serowarów Salmonella

W związku z ukazaniem się Rozporządzenia Komisji (UE) NR 1086/2011 z dnia 27 października 2011r. wprowadzającym jako kryterium bezpieczeństwa żywności w odniesieniu  do świeżego mięsa drobiowego oraz kryterium higieny procesu w odniesieniu do tusz drobiowych brojlerów i indyków Salmonella Typhimurium (również jednofazowe) i Salmonella Enteritidis,  firma Argenta poszerzyła swoją ofertę o surowice do określania serowarów Salmonella.

 

W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo najwyższej jakości surowice firmy Remel oraz gotowy zestaw surowic Statens Serum Institut do określania tych dwóch serowarów Salmonella.
Do końca roku oferujemy specjalną promocję na wyżej wymienione produkty.
Nasi przedstawiciele oraz  specjaliści pomogą  w dobraniu odpowiednich produktów potrzebnych do diagnostyki oraz ustaleniu schematu postępowania.

Podkategorie

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia

Promocje

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Nasi partnerzy

Thermo-Oxoid-Remel-logo-greyDuPont-logo-greyMicrobiologics-logo-greyMeridian-logo-greyOxford-logo-greyAlere-logo-greyHygiena-logo-greyLiofilchem-logo-grey

Alliance Bio EpertsSodibox-logo-grey PHE-logo-grey NalvonMinden-logoSSI-logo-greyMWE-logo-greyInterscience-logo-grey

PBI-logo-grey