Homogenizer Laboratory Blender 400mL
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id DB5000A
Oxoid Ltd.

MIXWEL, Homogenizator laboratoryjny do 400ml
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id MIXW1001
Alliance Bio Expertise

MIXWEL PLUS (+) , Homogenizator laboratoryjny do 400ml; z dostosowującą się predkością łopatek od homogenizowanej matrycy.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id MIXW1002
Alliance Bio Expertise

Bag Mixer 100P CC, homogenizator na worki do 100ml; BAGMIXER MiniMix 100 P CC; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 011-230
Interscience

Bag Mixer 100W CC, homogenizator, na worki do 100ml; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 013-230
Interscience

Bag Mixer 400CC, homogenizator, na worki do 400ml; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 024-230
Interscience

Bag Mixer 400SW, homogenizator, na worki do 400ml; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 025-100
Interscience

Bag Mixer 400S, homogenizator, na worki do 400ml; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 025-000
Interscience

JumboMIX 3500VW, homogenizator, na worki do 3500ml; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 032-230
Interscience

JumboMIX 3500VP, homogenizator, na worki do 3500ml; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 031-230
Interscience

Bag Mixer 400W, homogenizator, na worki do 400ml; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 022-230
Interscience

JumboMIX 3500 Warmix, homogenizator, na worki do 3500ml; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 033-230
Interscience

Bag Mixer 400P, homogenizator, na worki do 400ml; 1szt.
Homogenizatory perystaltyczne \ Urządzenie

id 021-230
Interscience

Homogenizatory perystaltyczne

Praca w laboratorium przemysłowym czy fizycznym różni się od tej w laboratorium chemiczno-biologiczno-medycznym m.in. badanymi materiałami. Do tego często pomieszczenia te są inaczej wyposażone. Zastosowane w nich sprzęty są dobrane tak, aby można było dokładnie sprawdzić wszystkie właściwości biochemiczne analizowanej próbki. Jednak są też pewne elementy wspólne, jak np. obecność homogenizatorów perystaltycznych. Są to urządzenia, które zastąpiły popularne moździerze i tłuczki. Są one wykorzystywane do przygotowania próbek do badania – proces ten nazywa się homogenizacją.

Homogenizatory perystaltyczne stanowią nieodłączny element wyposażenia laboratorium. Dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym asortymencie.

Homogenizator laboratoryjny – do czego służy?

Głównym zadaniem homogenizatorów jest rozdrabnianie różnych materiałów do badania – np. gleby, roślin, tkanek czy żywności. Z kolei w laboratoriach diagnostycznych urządzenia są wykorzystywane także w analizach fizyko-chemicznych czy też mikrobiologicznych. Na skutek działania homogenizatorów powstaje jednolita mieszanina, która składa się z niezmieszanych substancji. Oznacza to, że podczas badania można z łatwością rozróżnić komórki, kwasy nukleinowe czy patogeny. Dzięki temu urządzenia te znalazły szerokie zastosowanie nie tylko na uczelniach technicznych czy w laboratoriach badawczych, ale także w przemyśle. Często są również wykorzystywane np. do homogenizacji śmietany czy mleka.

Homogenizatory do laboratorium – jakie są dostępne?

Wybór homogenizatora perystaltycznego powinien być poprzedzony dogłębną analizą oferty rynkowej. W naszej ofercie dostępnych jest kilkanaście urządzeń, które można podzielić np. ze względu na pojemność worków. Oferujemy modele:

  • do 100 ml – do tej grupy zalicza się np. homogenizator Bag Mixer MiniMix 100P oraz homogenizator Bag Mixer 100W. Dobrze sprawdzają się one w laboratoriach medycznych i weterynaryjnych, gdzie analizuje się próbki o niewielkiej masie, np. takie jak próbki z biopsji;

  • do 400 ml – są to homogenizator Bag Mixer: 400W, 400CC, 400SW 400S i 400P, a także homogenizator MIXWELL i MIXWELL PLUS. Najczęściej korzysta się z nich podczas homogenizacji próbek medycznych, chemicznych i żywności o objętości od 50 do 400 ml;

  • do 3500 ml – wśród nich można wymienić homogenizator JumboMIX 3500 Warmix homogenizator JumboMIX 3500 VP. Są to największe modele dostępne w naszym asortymencie. Mogą pomieścić bardzo duże worki: od 200 do 3500 ml. W większości przypadków korzysta się z nich podczas kontroli jakości produktów w przemyśle, a także podczas analiz mikrobiologicznych.

Zanim podejmiesz decyzję, dokładnie przeanalizuj potrzeby laboratorium. Do tego weź pod uwagę kilka innych kryteriów technicznych.

Homogenizator JumboMIX, BagMixer i MIXWELL – co należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

Objętość próbki, która może być poddana homogenizacji za pomocą homogenizatora, jest niezwykle istotna. Od tego zależy, czy będzie można w ogóle zbadać dany materiał. Jednak trzeba wziąć pod uwagę także inne kryteria. Chodzi o takie cechy urządzenia jak funkcje, w które jest wyposażony homogenizator czy głośność jego pracy. Jeśli chodzi o funkcje, ważny jest m.in. timer, czyli czasomierz, który określa, jak długo urządzenie może działać. W większości modeli jego zakres sięga od 1 sekundy do 1 godziny, ale zdarzają się także modele z timerem 30–210 sekund, np. homogenizator Bag Mixer 400 P czy 400 W. Przydatna jest także opcja zmiany prędkości, która pozwala m.in. w większym stopniu odzyskiwać komórki bakteryjne. Z kolei jeśli chodzi o głośność, przede wszystkim każdy pracownik powinien mieć zapewnione komfortowe warunki w miejscu pracy. Hałas jest jednym z czynników, który może zdecydować, czy daną pracę można zaliczyć do szkodliwych dla zdrowia. Dlatego też należy zadbać o to, żeby urządzenie było jak najcichsze. Przy okazji usprawni to komunikację w zespole.

Aby uzyskać informacje o tych danych technicznych wybranego homogenizatora, skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci dostępu do specyfikacji urządzenia.

Homogenizatory MAXWELL, JumboMix i BaxMixer – nie tylko parametry są istotne

Funkcje i głośność pracy to nie wszystko. Kiedy wybierasz urządzenie do laboratorium, zwróć uwagę także na łatwość obsługi. Ma to kluczowe znaczenie dla działania diagnostów. Im bardziej intuicyjne urządzenie, tym szybsza i bardziej efektywna praca. Znaczenie ma również ergonomiczny kształt – zapewni komfort obsługi, a także możliwość przemyślanego urządzenia laboratorium – w taki sposób, by można w nim było umieścić wszystkie niezbędne sprzęty diagnostyczne. Kolejnym ważnym czynnikiem jest niezawodność – aby prowadzone laboratorium nie przynosiło strat, trzeba zadbać o to, by wybrane homogenizatory były wykonane z wysokiej klasy materiałów. Dobrym wyborem będą modele ze stali nierdzewnej. Jest ona odporna na działanie czynników zewnętrznych, w tym wysoką wilgoć, dzięki czemu urządzenie z niej wykonane posłuży długie lata.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Pracownicy chętnie udzielają odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące homogenizatorów.

W naszym asortymencie dostępne są także niezbędne akcesoria do homogenizatorów BagMixer, MAXWELL czy JumboMix. Wybierz odpowiednie worki dopasowane do modelu urządzenia w Twoim laboratorium i zapewnij diagnostom doskonałe warunki do pracy.

Katalog produktów