icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

igmaMedical Wire PNG

 

Sigma SP firmy MWE zawiera nowatorski odczynnik, który jest silnie mukolityczny, ale nie jest szkodliwy dla bakterii. Przeznaczony jest do szybkiej i prostej obróbki plwociny. Plwocina jest ważnym materiałem biologicznym w przypadku wielu chorób układu oddechowego. Jednakże ze względu na swoją niejednorodność oraz właściwości, czyli lepkość i obecność ropy, jest trudnym materiałem. Przez lata stosowano różne metody obróbki plwociny, aby umożliwić posiew na podłoża agarowe. Niektóre ze stosowanych odczynników jak ditiotreitol (DTT) i wodorotlenek N-acetylo-L-cysteino-sodowy (NALC-NaOH) są odczynnikami żrącymi, niebezpiecznymi i nieprzyjemnymi w obsłudze oraz mają ograniczony czas do użycia po przygotowaniu. Nowoczesne laboratoria coraz częściej stosują zautomatyzowane platformy do posiewu próbek na podłoża agarowe. Jednakże obecnie stosowane metody obróbki plwociny nie nadają się do takich automatów. Próbki załadowywane są do urządzenia w dużych ilościach i mogą czekać na posiew kilka godzin. Odczynniki takie jak DTT mogą być szkodliwe dla ważnych patogenów dróg oddechowych jak np. Haemophilus influenzae.


Odczynnik Sigma SP™ z MWE rozwiązuje ten problem i może być stosowany w posiewach manualnych i zautomatyzowanych. Dostępny jest w gotowej do użycia formie, w fiolce zawierającej 1 ml odczynnika. Procedura obsługi jest bardzo prosta i wystarczy dodać 1 ml plwociny bezpośrednio do probówki Sigma SP™, zamknąć korek, zworteksować i pozostawić w temperaturze pokojowej przez 15 minut. Po tym czasie próbka jest gotowa do posiewu manualnego lub w automacie lub może czekać na posiew kilka godzin.

 

 

 igma2

 

Odczynnik Sigma SP™

  • Silnie mukolityczny
  • Skuteczny odzysk bakterii układu oddechowego
  • Gotowy do użycia
  • Obojętne pH
  • Do bezpośredniego użycia w automatach do posiewu
  • Wygodny w obróbce manualnej
  • Przechowywanie w temperaturze pokojowej
  • Termin ważności 4 miesiące


Numer katalogowy Sigma SP™ to MWSP, opakowanie zawiera 50 szt. fiolek x 1 ml odczynnika.

W celu uzyskania szerszych informacji, prosimy o kontakt z działającym na Państwa terenie Przedstawicielem Regionalnym firmy Argenta.

Wiadomości

Wydarzenia