icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

1488517148036sd-logo                                                                                                                                     
 
 
 
 
 
Z przyjemnością informujemy, że wprowadziliśmy do oferty nowy test firmy SD Bioline Influenza Ag A/B/A (H1N1) Pandemic do jednoczesnego wykrywania i różnicowania wirusów grypy A, grypy B i pandemicznego podtypu grypy A H1N1. Dla każdego typu wirusa  będą widoczne oddzielne linie testowe oraz linia kontrolna. Jest to immunochromatograficzny test paskowy do wykrywania antygenów wirusów grypy bezpośrednio w próbkach wymazów z nosa, gardła i nosogardzieli lub aspiratach z nosa i nosogradzieli.
 
Zestaw testowy zawiera wszystkie niezbędne do wykonania testu odczynniki, a więc:
 
  • paski testowe
  • probówki
  • pipetki
  • rozcieńczalnik próbki
  • wymazówki do pobierania wymazów
  • oraz kontrole dodatnie na wymazówkach, odpowiednio dla każdego typu wirusa.
 
Charakterystyka pracy testu była oceniana w stosunku do metody molekularnej RT-PCR. Nr katalogowy dla testu SD Bioline Influenza Ag A/B/A (H1N1) Pandemic to 19FK31, opakowanie zawiera 10 szt. testów wraz z niezbędnymi odczynnikami.
 
 
W 2009 roku WHO ogłosiła pandemię wywołaną przez wirusa grypy A podtypu H1N1, nazwanego wirusem „świńskiej grypy”. Nowy wariant wirusa, który wywołał pandemię grypy w latach 2009 i 2010 został po raz pierwszy wykryty w Stanach Zjednoczonych. Wirusy grypy należą do ortomyksowirusów, które są wirusami RNA. Podtypy wirusa grypy dotyczą tylko wirusa typu A  i odnoszą się do białek otoczkowych wirusa: hemaglutyniny (H) oraz neuraminidazy (N). Dotychczas wyizolowano 16 podtypów hemaglutyniny (H1-H16) oraz 9 podtypów neuraminidazy (N1-N9). Dla wirusów ludzkich najbardziej charakterystyczne są podtypy: H1,H2,H3 oraz N1,N2. 
W celu uzyskania szerszych informacji, prosimy o kontakt z działającym na Państwa terenie Przedstawicielem Regionalnym firmy Argenta.
 

Wiadomości

Wydarzenia