icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

hg-argenta

 

Wyczekiwany test do szybkiej molekularnej diagnostyki wirusa grypy A i B na aparacie HG SWIFT firmy Hibergene jest już dostępny!

 

argenta-hg

Objawy grypopodobne mogą świadczyć o toczącej się infekcji spowodowanej przez wirus Influenza. Dobrą praktyką jest izolacja takich pacjentów ponieważ jak powszechnie wiadomo grypa jest ogólnoświatowym problemem zdrowotnym i powoduje nawet 500 000 zgonów na świecie rocznie podczas corocznych epidemii. Tradycyjne metody diagnostyczne nie wykazują pożądanej czułości i specyficzności diagnostycznej co często prowadzi do:

- nadużywania antybiotyków a wszyscy wiemy jak szybko bakterie budują nowe tarcze dla antybiotyków i jak długie i żmudne badania trzeba prowadzić by takie tarcze znaleźć

- niepotrzebnej izolacji pacjentów a co za tym idzie powiększania kosztów terapii.

 

 

W USA rocznie mamy do czynienie z ponad 120 000 hospitalizacjami i 20 000 zgonami z powodu podjęcia nieodpowiedniej terapii opartej na braku szybkiej diagnostyki wirusa grypy. 

Tylko od 5% do 7% takich pacjentów faktycznie choruje na grypę, w zależności od roku.

 

Dlaczego tak ważna jest szybka i dokładna diagnostyka infekcji wirusem Influenza?

- Częściowo dlatego, że obecnie zatwierdzone przeciwwirusowe leki przeciw grypie są skuteczne tylko w ciągu 48 godzin od zapoczątkowania infekcji w organizmie.

- Przewodnik ambulatoryjny 2018 wydany przez National Health Service (UK) wykazał, że wdrożenie systemu diagnostyki molekularnej na grypę może zmniejszyć izolację pacjentów nawet o 65%.

 

 

Firma Argenta od tego miesiąca dysponuje szybkimi testami molekularnymi wykrywającymi i rozróżniającymi wirus Influenza A/B. Do wykonania tego testu nie jest potrzebna pracowania molekularna, a otrzymujemy wynik o wysokich parametrach diagnostycznych w czasie niż 60 min!

 

 

Aparat pracuje na niezwykle czułej i odpornej na inhibicję metodzie amplifikacji kwasów nukleinowych w warunkach izotermicznych LAMP (Loop-mediated Isothermal Amplification).

 

 

Procedura wykonania testu grypowego jest niezmiernie prosta i szybka, a matrycą wyjściową jest wymaz z nosogardzieli do którego zwalidowane są odpowiednie wymazówki.

 

5

 

 

O szczegóły zapytaj przedstawiciela lud zadzwoń do nas.

Inne dostępne testy do wykonania na tym samym aparacie:

 

6

 

Test na wirusa RSV planowany jest w drugiej połowie 2019 roku.

 

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia