icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

 

abaxis

 

argenta
 

 

Zapalenie trzustki podzielone jest na formę ostrą i przewlekłą. Niestety istnieje bardzo duże ryzyko przejścia jednej formy w drugą. O ile faza przewlekła przebiega łagodniej, to już ostre zapalenie trzustki jest trudnym przeciwnikiem. W tym przypadku narządy otaczające trzustkę zostają uszkodzone.

Zwierzęta, a najczęściej psy chorują w różnym wieku, chociaż w większości starsze samice i kastrowane samce. Schorzenie to ma niestety tendencję do nawracania, czyli niestety nawet po zakończonym pozytywnie leczeniu, problem może nawracać.

Skłonności do wystąpienia choroby są znacznie silniejsze u zwierząt z otyłością, które stężenie lipidów we krwi mają na wysokim poziomie. Niektóre psy mają skłonności genetyczne do zachorowania, jednak najczęściej przyczyna zaburzeń w funkcjonowaniu trzustki tkwi w niewłaściwej diecie.

Diagnoza bywa trudna do postawiania z powodu występowania nieswoistych objawów, będącego następstwem ogólnego zaburzenia przemiany materii tj. wymioty, wychudzenie, bóle brzuszne.

Jednakże wcześniej zdiagnozowane, może być efektywnie i odpowiednio leczone, zmniejszając przy tym ryzyko powikłań, a nawet śmierci.

Przy diagnostyce zapalenia trzustki korzystamy z oznaczenia w surowicy krwi enzymów trzustkowych m.in. lipazy. Pozytywny wynik cPL świadczy o niewydolności narządu…

Odczyt dokonuje się z zastosowaniem urządzenia Vetscan VUE , a wynik dostępny już w czasie trwania wizyty pacjenta w gabinecie!

2

 

cPL Canine Pancreatic Lipase Test,opakowanie 10 sztuk

Nr kat. 510-0005-10

 

 

Obejrzyj instruktażowe video

film

 

JUŻ DZIŚ skorzystaj z naszej oferty.

 

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia