icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

 anatolia

 

 

 

 

Wirus Zika z rodzaju Flavivirus, z rodziny Flaviviridae, przenoszony jest przez komary. Pochodzi z Afryki, jednak rozprzestrzenił się w Azji, Ameryce oraz odnotowano przypadki na terenie Europy. Powoduję gorączkę Zika charakteryzująca się bólami głowy, mięśni lub stawów, gorączką, zapaleniem spojówek, wysypką, światłowstrętem lub paraliżem. W wielu przypadkach choroba przebiega bezobjawowo. Wirus Zika jest niezmiernie groźny dla kobiet w ciąży. Najprawdopodobniej wywołuje wady wrodzone u noworodków w postaci mikrocefalii oraz objawy neurologiczne w postaci porażeń.
W związku z potwierdzonym pojawianiem się wirusa Zika w Polsce informujemy i zachęcamy do nabycia testu Real Time PCR firmy Anatolia Geneworks do wykrywania wirusa Zika w próbkach ludzkich. Test walidowany jest na próbki krwi pełnej, osocza, surowicy, innych płynów ustrojowych, moczu, tkanek i próbek z wymazów.

Test charakteryzuje się wysoką czułością analityczną wynosząc 2.4 kopie/µl. Wykrywa region w genie kodującym poliproteinę. Detekcja sondy zachodzi w kanale FAM. Zestaw zawiera kontrolę wewnętrzną, służącą do sprawdzania inhibicji reakcji PCR i jakości izolacji RNA. Test walidowany jest na większość instrumentów Real Time PCR posiadających filtr FAM i HEX. Zestaw o nazwie Bosphore Zika Virus Detection Kit v1 konfekcjonowany jest w opakowaniach 25, 50 i 100 reakcji o numerach katalogowych odpowiednio ABZIK1, ABZIK2 i ABZIK3. W celu szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu z specjalistami działu Klinicznej Biologii Molekularnej w naszej firmie

 

zika

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia