icon320x320        argenta-logo-jakosc     PIBargenta

argentalabw

bestlabs2

diagnostyka-labw

odczynniki-chemicznew

 Certyfikacja jednego z dwóch zwalidowanych systemów ATP na świecie, wykazująca sprawdzenie badań w stosunku do mikroorganizmów.

 

hygienaCAMARILLO, Calif. Watford, UK. (22 listopada 2018)—Hygiena, światowy lider w produkcji szybkich testów do bezpieczeństwa żywności i higieny środowiska został objęty przez AOAC Research Institute- jedną z najbardziej uznawanych na świecie jednostek w certyfikowaniu produktów, certyfikatem Performance Tested MethodSM dla produktu UltraSnap™ Surface ATP Test do wykrywania możliwej obecności zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

 

Zgodnie z wymaganiami certyfikacji AOAC-RI, Hygiena korzystała z zewnętrznego laboratorium do przeprowadzenia badań za pomocą testów UltraSnap na powierzchniach ze stali nierdzewnej z wykorzystaniem pięciu matryc żywności, zasadniczo odtwarzając warunki zakładu przetwórstwa spożywczego.Hygiena EnSURE™ i UltraSnap™

 

Wyniki testów pokazują bardzo niski limit wykrywania (aż do 0,77 relatywnych jednostek świetlnych {RLU}, mierzonych za pomocą luminometru poprzez ATP). Wyniki pokazują również, że testy UltraSnap wykrywają ATP z powierzchni zabrudzonych resztkami żywności i napojami w rozcieńczeniu 1:1000 lub niższym. Testy UltraSnap wykazują wysoką selektywność wobec ATP, dają stałe wyniki i nie mają statystycznie istotnej zmienności.

 

Walidacja dotyczy pierwszego produktu Hygiena do pomiaru ATP i drugiego na świecie, który otrzymał certyfikację AOAC.

 

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że większość używanych systemów ATP na świecie jest sprawdzanych i walidowanych pod kątem dokładności i czułości przez AOAC”, mówi Steven Nason, Dyrektor naczelny Hygiena. "Walidacja jest pomocna dla większości klientów i jednostek rządowych na całym świecie i potwierdza twierdzenia, które zakładamy dla tego systemu od lat. Badanie ATP jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem do określania poziomów czystości podczas produkcji żywności i dokładnie identyfikuje obszary, które wymagają szczególnej uwagi przed jej obróbką, co zwiększa bezpieczeństwo dostarczanej żywności do konsumenta."

 

Więcej informacji o luminometrze EnSURE™ na stronie internetowej: https://www.hygiena.com/ultrasnap-food-and-beverage.html. Więcej informacji o testach UltraSnap™ Surface ATP na stronie internetowej: https://www.hygiena.com/ensure-food-and-beverage-processors.html

 

 

O PROGRAMIE BADAŃ AOAC PTM

Program badań AOAC Performance Tested MethodsSM (PTM) rozpoczął się w 1992 i ewoluował do pierwszego programu metod certyfikacji dla metod własnych. Certyfikowane metody Performance TestedSM są zgodne z udokumentowanymi oświadczeniami producenta i są stosowane na całym rynku globalnym i na arenie regulacyjnej. Program PTM oferuje certyfikację jako punkt końcowy do oceny metody lub jako punkt wyjścia do walidacji metod dla programów wymagających większej poufności i informacji o odtwarzalności metody. Certyfikacja PTM obejmuje licencją twórcę metody do używania znaku Performance TestedSM.

 

 

O FIRMIE HYGIENA

 

Hygiena dostarcza szybkie rozwiązania dla mikrobiologii do wykrywania, monitorowania i identyfikacji dla szerokiego zakresu przemysłu, w tym zakładów produkujących żywność i napoje, opieki zdrowotnej, szpitali, producentów farmaceutyków i środków higieny osobistej. Wykorzystując zaawansowane technologie i opatentowane projekty Hygiena dostarcza wiodące w branży systemy monitorowania ATP, systemy PCR do wykrywania patogenów, testy alergologiczne, narzędzia do pobierania próbek środowiskowych i więcej. Hygiena angażuje się w misję dostarczania klientom wysokiej jakości innowacyjnych technologii, które są łatwe w użyciu i niezawodne, poparte doskonałą obsługą klienta i wsparciem. Z siedzibą firmy w Camarillo w Kalifornii, z biurami w Wilmington, Delaware, Meksyku, Kanadzie, Wilekjiej Brytanii, Hiszpanii i w Chinach oraz ponad 80 dystrybutorami w ponad 100 krajach, produkty Hygiena są dostępne na całym świecie. www.hygiena.com.

 

Aktualności

Wiadomości

Wydarzenia

Promocje

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Nasi partnerzy

Thermo-Oxoid-Remel-logo-greyDuPont-logo-greyMicrobiologics-logo-greyMeridian-logo-greyOxford-logo-greyAlere-logo-greyHygiena-logo-greyLiofilchem-logo-grey

Alliance Bio EpertsSodibox-logo-grey PHE-logo-grey NalvonMinden-logoSSI-logo-greyMWE-logo-greyInterscience-logo-grey

PBI-logo-grey